تعاریف و اصطلاحات

مقاله: تعبیر خواب تجاوز و مورد تجاوز قرار گرفتن در خواب چیست؟

دیدن تجاوز گروهی در خواب نشان دهنده آن است که یک نفر از شخصیت فوق العاده قوی خود برای تخریب دیگران استفاده می کند. این خواب نمادی از خشم و خشونت است و ضعف نیروی اراده را نشان می دهد.

28 تیر 1400

تفاوت هتل با بوتیک هتل چیست؟

شیوه و واژه های جدید گردشگری در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ یکی از این موارد بوتیک هتل است که از اوایل دهه 80 میلادی در آمریکا و انگلستان طرفدارانش را پیدا کرد. در ایران نیز تاسیس نخستین هتل بوتیک در سال 85 صورت گرفت. البته با توجه به قدمت 15 ساله...

13 تیر 1400

طرز تهیه نان گردویی و موزی به 2 روش با شکر و بدون شکر

نان گردویی یک شیرینی مغذی و خوشمزه است که در تهیه آن از موز و دارچین نیز استفاده می شود. این شیرینی را می توان بدون شکر و با عسل نیز تهیه کرد.

12 تیر 1400

برطرف خستگی سازه ها با نوآوران پایش

حتما این تجربه را داشته اید که سوار تاب شوید، اما بدون اینکه کسی شما را هل بدهد با جلو و عقب دادن خودتان کم کم تاب بخورید.

25 خرداد 1400

علایم کمبود فولات در بدن

تهران (پانا) - فولات و اسید فولیک از انواع ویتامین B9 هستند که به ساخت و ترمیم DNA و فراوری گلبول های قرمز خون یاری نموده و مصرف آن ها برای حفظ سلامت بدن ضروری می باشد.

24 خرداد 1400

نت های ملودی توسعه زیرساخت های گردشگری در همدان

ایرنا/ این خبر پیرامون نت های ملودی توسعه زیرساخت های گردشگری در همدان برای شما نگارش شده است.

12 خرداد 1400

4 میلیارد بودجه برای حوزه پژوهشی وزارت میراث فرهنگی معین شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، 4 میلیارد بودجه برای حوزه پژوهشی وزارت میراث فرهنگی معین شد.

3 خرداد 1400

کرونا چگونه مرزهای آزادی و اخلاق را متاثر می نماید؟

سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل، باید ساز و کاری تعریف می کردند که همه کشورها، تحت شرایط برابر به واکسن دسترسی پیدا نمایند.

22 فروردین 1400

نشانه های خیانت زنان چیست؟

خیانت مقوله ای است که همیشه یک رابطه را تهدید می کند. اگر اخیرا تغییراتی در رابطه تان احساس می کنید که شما را نگران می کند، با خواندن این مقاله نشانه های خیانت زنان را شناخته و تغییرات رفتاری همسرتان را بهتر درک می کنید.

16 اسفند 1399

شناخت بچه ها ADHD و نحوه رفتار با آنها

در ابتدا بهتر است بدانید که ADHD مخفف چیست؟ این اصطلاح مخفف Attention Deficit Hyperactivity Disorder است که به معنی اختلال بیش فعالی کمبود توجه می باشد. بچه ها ADHD علاوه بر احتیاج به درمان های دارویی، به توجه و محبت اطرافیان خود نیز احتیاج دارند. در این مطلب خصوصیات...

7 اسفند 1399

دلایل کولیک نوزادان چیست؟

کولیک نوزادان به علت شیر دادن مکرر به نوزاد، مقدار شیر مادر، محرکات محیطی که نوزاد در آن واقع شده است، تغذیه مادر و ... ایجاد می شود. در این مقاله علت های کولیک و روش های پیشگیری از کولیک نوزادان در چند ماه اول تولد، بیان شده است.

29 بهمن 1399

دلیل خاموشی های اخیر استان زنجان چیست؟

خبرنگاران/زنجان مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در رابطه با دلیل خاموشی های اتفاق افتاده در روزهای اخیر شرح داد.

22 بهمن 1399

شربت زینک سولفات چیست و در چه مواردی تجویز می گردد؟

شربت زینک سولفات از مکمل های غذایی حاوی روی است که به منظور جبران کمبود این عنصر برای بچه ها و بزرگسالان تجویز می گردد. در صورت مصرف بیش از اندازه این مکمل می تواند عوارضی مثل ناراحتی های گوارشی، تهوع و اسهال به دنبال داشته باشد....

16 بهمن 1399

خواص آب نارنج در طب سنتی چیست؟

خاصیت ضدعفونی کنندگی، کنترل فشار خون بالا ، کاهش ترشح صفرا، درمان ترش کردن معده و معالجه تورم حلق و گلو از مهمترین خواص آب نارنج در طب سنتی است. آب نارنج دارای طبع سرد و خشک است و سرشار از انواع ویتامین ها به ویژه ویتامین ث است.

16 بهمن 1399

افزایش 10 برابری فروش در دوران کرونا با آموزش سئو

آموزش سئو از آن دسته آموزش هایی است که در دوران کرونا، با استقبال ویژه ای روبرو شده است. اما چرا؟ کرونا برای هر کسی مسائل روحی و روانی زیادی ایجاد نموده است. کسب و کارهای زیادی ورشکسته شده اند. اما بعضی کسب و کارها نه تنها ورشکسته نشدند، بلکه درآمد 5 سال...

9 دی 1399

اجرای گرمایش از کف با دو سیستم الکترونیکی و هیدرونیکی چگونه است؟

وقتی بتوانیم با پای برهنه در خانه قدم بزنیم و از گرمای ساطع شده از کف نهایت لذت را ببریم، آن زمان است که می فهمیم اجرای گرمایش از کف معمولاً سریع تر و آسان تر از تصوراتمان است! گرمایش از کف این امکان را برایتان فراهم می نماید که بتوانید فضای داخل منزل...

9 دی 1399

آپشن های عجیب و غریب بازیکنان پرسپولیس

هرچند بازیکنان پرسپولیس دیروز دوباره سر تمرینات این تیم حاضر شدند، اما ستاره های تیم به خاطر پرداخت نشدن آپشن های قرارداد فصل قبل دو روز در اعتصاب کامل به سر بردند. این در حالی است که باشگاه پرسپولیس به شدت تحت فشار مالی بوده و درگیر فراهم کردن منابع...

24 آبان 1399

خبرنگاران جهرمی: اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد

تهران - خبرنگاران - وزیر ارتباطات گفت: عده اندکی می گویند اینترنت کشور باید قطع شود. این افراد صاحب نفوذ نیستند و تعدادشان زیاد نیست. اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد.

18 آبان 1399

کارشناس مسائل آمریکا: نظام سرمایه داری اجازه ظهور به جریان سوم را نمی دهد

کارشناس مسائل آمریکا معتقد است ساختار نظام انتخاباتی آمریکا به گونه ای شکل گرفته که نه تنها اجازه ظهور به جریان های ضدسرمایه داری را نمی دهد بلکه بعضی از احزاب که اصطلاحاً به آنها حزب سوم می گویند در آمریکا نمی توانند وارد چرخه قدرت شوند.

18 آبان 1399

آخرین تیر ترکش ترامپ

ایرنا نوشت: وزیر خارجه آمریکا با حضور روز پنجشنبه اخیر در مقر سازمان ملل، شاید به عنوان آخرین تیر ترکش کارزار انتخاباتی ترامپ و در ادامه فرایند فشار حداکثری علیه ایران، ماشه تفنگ سیاسی و بدون مبنای حقوقی برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه را...

17 مهر 1399
تعداد: (33)