8 روش کلینیکال و خانگی برای حجیم و خوش فرم شدن لب ها

به گزارش سفر به روسیه، لب های زیبا و خوش فرم در زیبایی صورت تاثیر بسیاری دارند. بعضی از خانم ها به دلایل ژنتیکی یا بالا رفتن سن زیبایی لب هایشان را از دست می دهند؛ بعلاوه بعضی از خانم ها دوست دارند لب هایشان حجیم تر و خوش فرم تر دیده گردد. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به تمام روش های کلینیکال و یا خانگی برای حجم دادن به لب ها که می توانند لب های شما را به شکل دائمی، نیمه دائمی و یا کوتاه مدت زیباتر و خوش فرم تر نمایند. با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید.

8 روش کلینیکال و خانگی برای حجیم و خوش فرم شدن لب ها

روش های کلینیکی و پزشکی برای تغییر فرم و حجم دادن به لب ها

قبل از هر چیز باید بدانید که روش های درمانی نسبتا تهاجمی افزایش لب مانند تزریق فیلر یا ژل حتما باید در کلینیک های معتبر پزشکی به وسیله پزشک ماهر و مسلط انجام شوند. اخیرا دیده شده بعضی از سالن های زیبایی بدون داشتن تخصص پزشکی لازم اقدام به انجام خدماتی مانند تزریق ژل می نمایند. این کار بسیار می تواند خطرناک باشد چرا که محل تزریق و مقدار تزریق در هر ناحیه اهمیت بسیاری دارد که در حوزه تخصصی پزشک زیبایی ست. روش های کلینیکال و درمانی افزایش حجم لب و تغییر فرم آن مانند سایر روش های زیبایی عوارض خود را دارند اما با مراجعه به پزشکان ماهر و کلینیک های پزشکی معتبر می توانید این عوارض تا حد زیادی کاهش دهید و به نتایج دلخواه تان برسید. در این بخش از مطلب روش های کلینیکال افزایش حجم لب را مرور می کنیم.

1. تزریق ژل یا فیلر برای حجم دادن به لب ها

این روش محبوب ترین و رایج ترین روش کلینیکی و درمانی برای افزایش حجم لب هاست که هواداران بسیاری دارد. در این روش ژل های تزریقی اسید هیالورونیک بسته به شکل لب ها، درخواست زیباجو و بعلاوه نظر پزشک زیبایی به لب ها تزریق می گردد تا به آن حجم و فرم بدهد. تکنیک های متنوعی برای فرم دهی به لب های وجود دارد، به عنوان مثال تکنیک لب روسی بیشتر از مقدار لب ها، بر روی کشیدگی و تیزی حاشیه لب ها توجه دارد و تکنیک تزریق ژل کلاسیک همان شکل طبیعی لب را حفظ می نماید منتهی کمی پُرتر و حجیم تر.

برای افزایش دقت و به حداقل رساندن آسیب در لب ها، مقدار اندکی ژل به واسطه سوزن بسیار نازکی، به داخل لب تزریق می گردد. بسته به ساختار و شکل لب های شما، می توان مقدار ژل و ناحیه تزریق ژل در لب ها را تنظیم کرد. برای مثال، بسیاری از افراد بر این باورند که ژل ها به طور مستقیم به داخل لب ها تزریق می شوند، اما به صورت متداول ژل ها به داخل خط حاشیه لب تزریق می شوند تا ظاهر آن برجسته تر شده و حالت کمانی آن افزایش یابد.

به طور معمول برای افزایش اولیه حجم لب ها، تزریق حدود 0.5 الی 1 میلی لیتر ژل، می تواند مناسب باشد. تزریق بیش از 1 میلی لیتر بهتر است برای بیمارانی که قصد افزایش حجم زیادی در لب های خود دارند، انجام گردد و اغلب بهتر است این کار دو هفته پس از تزریق اولیه صورت پذیرد.

اگر چه نتیجه درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود، اما نتیجه برجسته کردن لب ها به یاری تزریق ژل می تواند تا شش ماه دوام داشته باشد. ژل ها به تدریج به وسیله بدن تجزیه و جذب می شوند، در نتیجه در نهایت شکل لب ها به شکل قبلی خود بازخواهد گشت. برای این که بتوانید ماندگاری ژل لبتان را افزایش دهید هر روز بالم لب آبرسان بزنید و آب زیاد بنوشید.

ازجمله شایع ترین عوارض جانبی تزریق ژل می توان به کبودی و تورم اشاره نمود ولی این عوارض تنها چند روز باقی خواهند ماند. خطر عفونت، نامتقارن شدن و یا خشک شدن پوست از جمله عوارض دیگری هستند با انتخاب مواد با کیفیت به حداقل خواهد رسید.

 • لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می گردد؟

2. تزریق چربی برای حجم دادن به لب ها

یکی از برترین گزینه های درمانی برای بزرگ و برجسته کردن و داشتن لب های قلوه ای، فرآیند گرفتن بافت چرب از منطقه ها دیگر بدن (معمولا باسن یا شکم) و تزریق آن به لب برای افزایش حجم و برجسته کردن آن است، به این ترتیب بدن این پیوند را پس نخواهد زد.

در روش تزریق چربی برای حجم دادن به لب ها، سلول های چربی از قسمتی از بدن مانند شکم یا باسن استخراج می شوند و پس از فرآوری، مجدداً به منظور افزایش حجم و بزرگ تر کردن لب ها به داخل آن ها تزریق می شوند. علت اصلی استفاده از تزریق چربی به جای ژل های صنعتی آن است که به واسطه آنکه چربی ها از بدن خود بیمار گرفته می شوند، احتمال واکنش یا آلرژی کاهش می یابد.

روش انتقال چربی نسبت به تزریق ژل تهاجمی تر است و احتیاج به دوره نقاهت کوتاهی دارد، اما معمولا به روش سرپایی انجام می گردد و احتیاجی به بستری شدن بیمار ندارد. نتایج حاصل از این روش در مقایسه با ژل های تزریقی دوام نسبتا بیشتری دارد، اما نتایج آن به شدت ژل های تزریق شونده، قابل کنترل نیست.

با آنکه تزریق چربی یک روش درمانی مناسب است، اما متأسفانه مقدار ماندگاری چربی ها داخل لب، کاملاً قابل اطمینان نیست. تزریق چربی به داخل لب ها به منظور بزرگ و برجسته کردن آن ها می تواند چند سال یا بیشتر دوام داشته باشد، اما بعضی از بیماران شش ماه پس از تزریق اولیه احتیاجمند تزریق دوم و یا سوم هستند تا نتیجه مورد نظر خود را به دست آورند.

شایع ترین عوارض احتمالی تزریق چربی عبارت اند از:

 • هماتوم (تجمع خون در زیر پوست)
 • عدم تقارن
 • وجود برجستگی در زیر پوست
 • بی حس شدن موقتی پوست
 • عفونت

3. پروتز لب

پروتز لب از جمله روش های دائمی افزایش حجم لب هاست. که نسبت به سایر روش های نیمه دائمی مانند تزریق چربی و ژل هزینه بالاتری دارد اما به طور دائمی لب هایتان را پرحجم تر می نماید. در این روش بسته به نوع پروتز استفاده شده پروتز وارد لب می گردد و به آن حجم می دهد. پروتز لب استفاده شده ممکن است از نوع میکرو پروتزهای تزریقی، پروتزهای مصنوعی لب یا پروتز بافت انسانی باشد که روش آخری ماندگاری نسبتا کوتاهی به نسبت دو روش اول دارد.

مزایای پروتز لب (به خصوص پروتز های مصنوعی) ماندگاری طولانی آن است و معایب آن علاوه بر هزینه بالاتر، عوارض احتمالی است. عوارض احتمالی پروتز لب عبارت است از:

 • عفونت و سوزش در نواحی انتهای پروتز ممکن است رخ دهد.
 • پس زده شدن به وسیله بدن به علت اینکه بدن کوشش می نماید که مواد خارجی را رد کند، ممکن است رخ دهد.
 • حرکت پروتز در لب نیز ممکن است یکی از مسائل باشد.
 • ممکن است تغییر رنگ دائمی در اثر کبودی بوجود بیاید.

4. لیفت لب

در عمل جراحی لیفت لب، لب بالایی به یاری جراحی به سمت بالا کشیده می گردد تا لب ها هم حالت بهتری پیدا نمایند، بعلاوه کشیده تر شوند. این نوع جراحی دو متد رایج دارد: لیفت لب به یاری روش گال وینگ (gull wing) و لیفت لب به یاری لیفت زیر بینی (Sub-nasa). این روش ماندگارترین روش برای تغییر حجم و فرم لب است اما هم از لحاظ مالی هزینه تر است و هم این که شما احتیاج به جراحی سرپایی و بیهوشی کامل دارید.

این نوع عمل جراحی زیبایی هم مانند سایر روش های جراحی با بعضی خطرات احتمالی همراه است. بعضی از خطرات احتمالی لیفت لب عبارت است از:

 • به جا ماندن اسکار ناشی از عمل جراحی
 • ناراحتی های موقتی، خونریزی و کبودی اطراف ناحیه تحت عمل قرار گرفته
 • آسیب دیدگی های عصب یا عروق خونی

روش های خانگی برای حجم دادن به لب ها

اگر می خواهید لب هایتان حجم بگیرند و خوش فرم تر شوند اما نمی خواهید به سراغ روش های درمانی تهاجمی بروید می توانید روش های خانگی افزایش حجم لب را امتحان کنید. روش هایی که کم هزینه تر و بی خطر تر هستند و می توانند به صورت موقت حتی در بعضی موارد بلند مدت و دائمی حجم لب هایتان را افزایش دهند. در این بخش از مطلب روش های خانگی حجیم کردن لب ها را با یکدیگر مرور می کنیم.

5. استفاده از مواد طبیعی حجم دهنده لب

یکی از راحت ترین روش های افزایش حجم لب استفاده از مواد طبیعی است که با تحریک مویرگ ها و افزایش دادن سرعت گردش خون باعث حجم دادن موقت به لب ها می شوند. در این بخش از مطلب سه ماده طبیعی را به شما معرفی می کنیم که می توانید با آن ها ترکیبات حجم دهنده لب بسازید و لب هایتان را برای چند ساعت حجیم تر و خوش فرم تر کنید. پیش از استفاده از این مواد می توانید با استفاده از یک مسواک و یا مخلوط عسل، شکر قهوه ای و وازلین لب هایتان را لایه برداری کنید تا این مواد افزایش دهنده حجم، بهتر روی لب هایتان اثر نمایند.

نعنا فلفلی

روغن نعنا فلفلی یکی از برترین مواد طبیعی برای افزایش حجم لب است. این روغن علاوه بر این که خاصیت تسکین دهندگی دارد می تواند با افزایش گردش خون در لب ها آن ها را حجیم تر کند. می توانید این روغن را با بالم لبتان مخلوط کنید و یا آن را مستقیما به لب هایتان بمالید.

دارچین

دارچین یکی از مواد طبیعی دیگری است که در حجم دادن به لب ها موثر است. دارچین را به چند روش مختلف می توانید برای حجم دادن به لب هایتان به کار ببرید؛ می توانید پودر دارچین را با وازلین یا عسل را با یکدیگر مخلوط نموده و به لب هایتان بمالید و به صورت دورانی ماساژ بدهید تا متورم گردد. بعلاوه می توانید به جای پودر دارچین از روغن دارچین برای حجم دادن به لب ها بهره ببرید.

فلفل قرمز یا همان فلفل کاین

فلفل قرمز و یا فلفل کاین یکی از مواد دیگری است که می تواند با افزایش گردش خون و تحریک مویرگ ها لب هایتان را حجیم تر کند. البته استفاده از فلفل قرمز مانند دارچین و نعنا فلفلی بی ضرر نیست و ممکن است به آن حساسیت داشته باشید. پودر و یا روغن فلفل قرمز را مستقیما به لب هایتان نزنید، مقدار کمی از آن را با وازلین و یا بالم لب تان مخلوط نموده و سپس بهره ببرید.

 • 7 ترفند ساده برای افزایش دوام رژلب

6. یوگای صورت

بی ضررترین و بی هزینه ترین روش افزایش حجم دائمی لب ها یوگای صورت است؛ به این شرط که تمرینات یوگای صورت را به شکل مستمر و روتین انجام دهید. یوگای صورت در طولانی مدت علاوه بر تغییر فرم و افزایش حجم لب ها باعث بهبود عضلات صورت و در نتیجه کاهش علائم پیری می گردد.

یکی از حرکات فوق العاده برای تقویت عضلات لب ها، حرکت جمع کردن لب ها است. این حرکت بسیار شبیه به بوسه زدن خواهد بود. برای انجام آن صاف بنشینید و لب هایتان را جمع کنید. سعی کنید لب ها را بالا آورده و به نوک بینی تان نزدیک کنید. تا حد ممکن لب ها را بالا آورده و در همین حالت نگه دارید. به لب های خود استراحت داده و حرکت را از نو آغاز کنید. به مدت 5 ثانیه لب های خود را در بالاترین نقطه نگه داشته و 5 بار حرکت را تکرار کنید.

لب های خود را محکم به هم فشار دهید. در همین حال تا آنجایی که می توانید آن ها را به سمت راست حرکت دهید. این کشش را 5 ثانیه نگه دارید و سپس لب های خود را به سمت چپ حرکت دهید. این حرکت را 15 بار تکرار کنید.

لب های خود را بسته نگه دارید و تا آنجایی که می توانید لبخند زده و لب های خود را توسعه دهید. برای 5 ثانیه لبخند خود را نگه دارید، سپس لب خود را جمع نموده و رو به جلو فشار دهید. تا آنجایی که ممکن است عضلات لب خود را منقبض نمایید. این تمرین را 20 بار تکرار کنید.

7. استفاده از لیپ پلامرها

لیپ پلامرها ابزار کوچکی هستند که می توانند برای چند ساعت به لب هایتان حجم بدهند. این دستکاه ها فرآیندی شبیه مکش را ایجاد می نمایند و لب ها را برای چند ساعت با افزایش جریان خون و بعلاوه ایجاد مکش در بافت های لب حجم می دهند. البته در هنگام استفاده از لیپ پلامرها باید بسیار مراقب باشید که لب هایتان کبود نگردد.

8. استفاده از محصولات آرایشی حجم دهنده لب

برای حجم دادن به لب ها بعلاوه می توانید از انواع بالم ها، لوسیون ها و یا رژ لب های حجم دهنده بهره ببرید. این محصولات با افزایش جریان خون لب ها را متورم نموده و برای چند ساعت حجم می دهند.

و در آخر

این که کدام روش را برای زیبایی لب هایتان انتخاب کنید بستگی به چند فاکتور مهم دارد؛ این که آیا لب های شما از دید زیبایی شناسی احتیاج به تغییر فرم دارد و یا خیر. مسئله بعدی این است که آیا می توانید عوارض روش های کلینیکال مانند درد موضعی، حساسیت، کبودی و غیره را تحمل کنید یا نه. به هر حال اگر لب هایتان زیبایی طبیعی خود را دارند و تنها در نظر دارید لب هایتان را کمی خوش فرم تر و زیباتر کنید به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ روش های خانگی بروید که کم خطرتر وارزان تر هستند.

منابع: seventeen, healthline, thecentrefordermatology

منبع: دیجی استایل
انتشار: 30 مهر 1401 بروزرسانی: 30 مهر 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2093

به "8 روش کلینیکال و خانگی برای حجیم و خوش فرم شدن لب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 روش کلینیکال و خانگی برای حجیم و خوش فرم شدن لب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید