اخبار صنعت

ناطقی قهرمان مرحله دوم رده بندی رکابزنان آسیایی شد

خبرنگاران : دومین مرحله تور دوچرخه سواری بین المللی لانکاوی مالزی، با کسب مقام قهرمانی رده بندی رکابزنان آسیایی توسط حسین ناطقی از تیم پتروشیمی تبریز به اتمام رسید.

26 مهر 1398

آشنایی شاغلان سفال و سرامیک با شیوه های نوین این صنعت

معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: کارگاه آموزشی لعاب سفال و سرامیک برای شاغلان این صنعت در میبد برگزار شد.

25 مهر 1398

ابراز نگرانی استاندار از میزان کم صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از میزان صادرات غیر نفتی این استان ابراز نگرانی کرد و گفت: کمتر از 10 میلیون دلار صادرات غیر نفتی داریم.

21 مهر 1398

آذربایجان شرقی، استقبال گردشگران از طعم دلچسب کباب بناب

کباب سنتی بناب با توجه به قدمت بیش از 130 ساله خود، به یک برند جهانی تبدیل شده و آوازه آن تا آن سوی مرزها کشیده شده و شعبی از کباب بناب در آلمان و کانادا و... راه اندازی شده است.

21 مهر 1398

ساخت رگ مصنوعی نانوساختار مشابه عروق طبیعی بدن

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر رحیم فتوره چی محقق طرح با اشاره به اهمیت طراحی و ساخت رگ مصنوعی، گفت: با این حال از دیدگاه بیومکانیکی مطالعات جامعی روی جایگزین های عروق انسان، صورت نپذیرفته است و بیشتر مطالعات بر...

19 مهر 1398

بعیدی نژاد: نقض تعهد نکردیم؛ آدریان دریا نفت خود را به شرکت خصوصی فروخت

سفیر ایران در لندن تاکید نمود: نفت کش آدریان دریا، نفت خود را در دریا به یک شرکت خصوصی فروخته و هیچ تعهدی را نقض نکرده است.

18 مهر 1398

ضرورت توجه به نقش شهرداری ها در برنامه ریزی های محیط زیستی

یک کارشناس برنامه­ ریزی محیط زیست با تأکید بر ضرورت توجه به نقش شهرداری ها در برنامه ریزی های مشارکت محور در مورد محیط زیست گفت: در کشور ما ایران، شهرداری ها به عنوان متولیان برنامه ریزی شهری باید در برنامه ریزی مشارکت محور مردمی اهتمام ویژه ای داشته...

17 مهر 1398

تامین انرژی دنیا با استخراج سوخت پاک از نور خورشید

پژوهشگران آمریکایی، فناوری جدیدی ارائه داده اند که می تواند احتیاج دنیا به انرژی را با استفاده از سوخت پاک فراهم کند.

9 مهر 1398

حمله پهپادی یمن به پایتخت سعودی، مواضع نظامی و حیاتی مورد هدف قرار می گیرند

فارس نوشت: چند روز پس از حمله پهپادی به یک حوزه نفتی در جنوب شرق عربستان سعودی، سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز از حمله جدید به پایتخت عربستان سعودی اطلاع داد.

7 مهر 1398

تلاش پامپئو برای دلجویی از دانمارک

وزارت خارجه آمریکا از تماس تلفنی پامپئو با همتای دانمارکی خود خبر داده تا آن گونه که برخی منابع خبری گزارش داده اند مناقشه میان دو کشور را تلطیف کند.

3 مهر 1398

کدام عضو اوپک از تحریم ایران بیشترین نفع را برد؟

اقتصاد نیوز:شرکت بین المللی طاقه روز چهارشنبه گفت، رکورد فراوری ماهانه از میدان نفتی اَتروش واقع در اقلیم کردستان عراق شکسته شد.

30 شهریور 1398

عملیات احداث هتل 3 ستاره شارمین در شهرستان علی آباد کتول شروع شد

آیین کلنگ زنی هتل شارمین شهرستان علی آباد کتول به اعتبار 500میلیارد ریال با حضور نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام آدینه و مدیرکل میراث فرهنگی گلستان برگزار گردید.

28 شهریور 1398

حل مسائل گردشگری نیازمند وحدت فرماندهی در این حوزه است

نایب رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: حل مسائل حوزه گردشگری احتیاجمند وحدت فرماندهی در این حوزه است و برای پیشبرد اهداف در این عرصه احتیاج به تمرکز و وحدت رویه وجود دارد.

25 شهریور 1398

مذاکرات شیخ اعتدال و سلطان میانه رو نقطه عطف می گردد

خبرنگاران: بارها کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و اتحادیه عرب رفتارهای خصومت آمیزی با تهران داشته اند، اما عمان تا جایی که توانسته خود را از این مباحث دور نگهداشته است.

24 شهریور 1398

آمادگی دائمی بالن مخابراتی برای مدیریت بحران در شرایط خاص

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، به منظور آنالیز فعالیت های صورت گرفته در زیرسیستم باند اس مخابراتی پروژه بین المللی ماهواره دانشجویی کوچک (SSS) و توسعه زمینه های همکاری مشترک در حوزه پژوهش و فناوری، دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی...

20 شهریور 1398

تهیه طرح جامع احیای تالاب هامون

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تهیه طرح جامع احیای تالاب هامون جزئیات اختلاف بین ایران و افغانستان درزمینه این تالاب را تشریح کرد.

19 شهریور 1398

یورش وحشیانه نظامیان آل خلیفه به انقلابیون بحرینی

به گزارش خبرنگاران به نقل از المنار، نظامیان رژیم آل خلیفه به سمت انقلابیونِ شرکت کننده در تظاهرات مسالمت آمیز در این کشور حمله ور شدند.

14 شهریور 1398

سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ 2600 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: دولت در ردیف بودجه اعتباری برای طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ در نظر نگرفته و قرار شد از محل تبصره 19 و با یاری سرمایه گذار بخش خصوصی طرح اجرا گردد.

14 شهریور 1398

خاک اره راه حلی برای برطرف آلودگی های پلاستیکی

دانشمندان برای کاهش وابستگی دنیا به پلاستیک های نفتی، نوع دیگری از پلاستیک های بازیافتی را ارائه کردند که از خاک اره ساخته شده است.

5 شهریور 1398

چه چیزی در آتش سوزی میدان حسن آباد سوخت؟

از پایین میدان حسن آباد و پارک شهر هم بوی دود را به راحتی می توان استشمام کرد، دودی که بخشی هرچند کوچک از خاطرات تهرانی های قدیم را که از اول صبح دور میدان حسن آباد جا خوش کرده اند و به کلاه فرنگی های سوخته شده ضلع شمال غربی میدان چشم دوخته اند، با خود به...

31 مرداد 1398
تعداد: (61)