وقتی عزم یک ملت دیوار تحریم ها و تهدیدهای پوشالی را خرد می کند

به گزارش سفر به روسیه، استکبار جهانی با ادبیات جدیدی سعی دارد پیشرفت های علمی محققان کشورمان را لوث کند، اما آن ها که هنوز جوانان ایرانی را نشناخته اند نمی دانند که هیچ تحریم و تهدیدی در برابر عزم ملت ایران برایشان کارساز نیست.

وقتی عزم یک ملت دیوار تحریم ها و تهدیدهای پوشالی را خرد می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سفر به روسیه، تحریم واژه ای است که حتی در لغت نیز بار منفی را به اذهان وارد می کند و شاید کمتر فردی وجود داشته باشد که پس از شنیدن این واژه واکنش مثبتی داشته باشد؛ اما این واژه منفی و نامأنوس با روحیه انسانیت، سال هاست که به صورت ناجوانمردانه و غیرمنطقی از سوی استکبار دنیای علیه ملت ایران اعمال می شود.

حتی شاهد ادبیات جدیدی در صحبت های رئیس جمهور آمریکا هستیم، وی که از ایجاد موانع در راستا پیشرفت ایران به جایی نرسیده است حالا سعی دارد پیشرفت های ایران را لوث کند.

در حالیکه تحریم برای موارد پزشکی و علمی صورت نمی گیرد در مورد ملت ایران این موارد را هم در نظر گرفته اند؛ اما از آنجا که آوازه غیرت و همت جوانان ایران در دنیا زبانزد است، ملت ایران هیچگاه در برابر تحریم ها کم نیاورده و با دانش جوانان محقق کشور به خودکفایی در زمینه های مختلف و پیشرفت علمی دست یافته ایم.

درباره چگونگی دستیابی به این پیشرفت ها در شرایط تحریم با چند تن از کارشناسان علمی کشور گفت وگوهایی داشتیم؛ همگی بر این عقیده اند که هیچگونه تحریمی نمی تواند ملت ایران را تسلیم کند.

ادبیات جدید ترامپ در تهدیدها هم نمی تواند ملت ایران را تسلیم کند

اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تهدیدها و فشارهایی که همواره از سوی استکبار دنیای بر ملت ایران تحمیل شده است، این فشارها را دارای سابقه همیشگی دانسته و می گوید: در هر زمانی که ملت ایران روند رو به رشد و تعالی خودشان را بر اساس معنویات امام راحل و راهی که رهبر معظم انقلاب اسلامی ترسیم کرده اند پیش ببرند به سمت قله های تعالی می روند، اما دولتمردان و سردمداران آمریکایی می دانند که این فشارها نه تنها دول تو ملت ایران را تسلیم نخواهد کرد بلکه بر مقاومت مردم ایران و اتحاد یکپارچه آنها می افزاید.

قادری فر: تاریخ انقلاب اسلامی در طول چهار دهه از حیات خود همواره سرشار از تهدیدها و ارعاب های استکبار دنیای علیه ملت بزرگ ایران بوده و تهدیدهایشان مسأله جدید ی نیست

وی در ادامه به ادبیات جدید ترامپ در تهدیداتش اشاره می کند و می گوید: ترامپ در کنار ده ها بار بدعهدی علیه ایران که عمق خبائث خودش را به نمایش گذاشت، حالا از طریق تهدیدهای توئیتری می خواهد ما را تسلیم کند اما این کارهایش به مقاومت ملت ایران می افزاید.

قادری فر معتقد است: آنچه آمریکایی ها از آن به عنوان تهدیدهای مرگ آور یاد می کنند برای ملت شریف ایران راه دستیابی به خودکفایی و سربلندی است، ما در همه حوزه های علمی با وجود محکم ترین فشارها، تهدیدها و فشارهایی که استکبار دنیای بر ما اعمال کرده است، پیشرفت داشته ایم.

تهدیدهای بی ارزش و بی اثر از فرد غیرنراقتصادی مثل ترامپ تعجب آور نیست

عبدالحمید نقره کار عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت نیز به تحریم های 40 ساله علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره می کند و می گوید: ما بهمن ماه 1357 شاهد تحریم ها بوده ایم، چه این تحریم ها را رسانه ای کنند یا نه؛ حتی مبلغ هایی که برای جنگنده های F14 داده بودیم به ما پس ندادند و 40 سال است که در فضای تحریم ها پیش می رویم و هر دستاوردی هم که داشته ایم در فضای تحریم ها بوده است.

ترامپ به جایی رسیده که حرفی برای گفتن ندارد و به همین دلیل به تهدیدهای بی ارزش و بی اثر روی آورده است اما این را بداند که تحریم ها مردم ما را قوی تر می کند

نقره کار هم تحریم ها را موضوعی کهنه و قدیمی عنوان می کند و می گوید: ترامپ حرفی برای گفتن ندارد به همین دلیل شروع به گفتن حرف های بی ارزش کرده است که البته این حرف ها از همان شخصیت غیرنرمال و خودشیفته برمی آید اما ترامپ باید این را هم بداند که ملت ما 40 سال در فضای تحریم ها زندگی کرده اند و این تحریم ها هیچ اثری بر روی مردم ما ندارد، اعلام تحریم های جدید نیز شرایط ما را تغییر نمی دهد بلکه ما را قوی تر هم می کند حتی در مسائل نظامی و ماهواره ای هم ما به تحریم ها غلبه می کنیم و پیروز خواهیم شد.

افتخارآفرینی های علمی؛ ارمغان تحریم برای ما بوده است

با اصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این باره هم صحبت شدیم.

مسعودی بسیاری از تحریم هایی که بعد از انقلاب اسلامی برای کشور ما اعمال کردند را به دلیل دستیابی به اهداف سیاسی دانسته و می گوید: علت اینکه آمریکا با ایران پای میز مذاکره نشست و برجام را امضا کرد این بود که آن ها توانمندی دانشمندان و پیشرفت ما را از مباحث فناوری و هسته ای دیده بودند، میز مذاکره ابزاری بود برای خلع سلاح کردن ملت ایران و تسلیم دولت که خوشبختانه پیروز نشدند.

کننده مجلس شورای اسلامی نیز بر این عقیده است که بسیاری از پروژه ها و پیشرفت های ما محصول تحریم بوده است، یعنی در زمان هایی که ما در تحریم بود ه ایم افتخار آفریدیم؛ همان طور که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند جنگی که ما در آن شهید، اسیر و مجروح داده ایم را نعمت می دانیم، دلیل این که امام این موضوع را به عنوان نعمت برشمردند این بود که ما در تنگناها و فشارهای تحریم به توانمندی های بزرگ دست پیدا کردیم و به استقلال اقتصادی و سیاسی رسیدیم.

مسعودی رمز پیروزیت ما در عرصه های علمی نظیر دفاعی، فناوری هسته ای و اتمی را خودباوری و توجه به درون می داند و می گوید: ما با تکیه بر استعداد جوانان خودمان توانستیم این دستاوردها را به دست بیاوریم، اظهارات ترامپ در دنیا حرف هایی است که بر اساس فکر، عقل و منطق بیان نمی شود و نمی توان بر آن تکیه کرد.

به گزارش فارس، پیشرفت های علمی کشورمان پس از انقلاب اسلامی نشان می دهد هیچ تحریم و تهدیدی در هیچ مقطعی نتوانسته جوانان ایرانی را از پای بنشاند بلکه محققان کشورمان مقاوم تر از پیش در راستا پیشرفت در حرکت هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 398

به "وقتی عزم یک ملت دیوار تحریم ها و تهدیدهای پوشالی را خرد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی عزم یک ملت دیوار تحریم ها و تهدیدهای پوشالی را خرد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید