اخبار اقتصادی

افزایش تبعیض نژادی با شیوع کروناویروس در هلند

خبرنگاران/خراسان رضوی نژادپرستی در هلند به دلیل کرونا ویروس افزایش یافته است.

11 فروردین 1399

اولین رئیس جمهور زن یونان سوگند یاد کرد، عکس

ایرنا نوشت: برای اولین بار در تاریخ یونان امروز (آدینه) یک زن در مقام ریاست جمهوری سوگند یاد کرد.

10 فروردین 1399

واحد تولید و فرآوری کشمش با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریال در بناب افتتاح شد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی واحد تولید و فرآوری کشمش صدرا گستر با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

3 فروردین 1399

تقویت هویت ایرانی اسلامی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است

موهبتی گفت: برای تقویت هویت ایرانی اسلامی باید اقدامات بسیار مهمی در این رابطه انجام دهیم که اگر این استان به عنوان پایلوت انتخاب شود تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

1 فروردین 1399

مقاومت آمریکا در برابر اخراج از عراق با تحرکات در مناطق سنی نشین

مقامات آمریکایی اقدامات دیپلماتیک خود در عراق را دنبال می نمایند و از رئیس جمهور تا وزارت خارجه و مقامات نظامی این کشور کوشش دارند تا مانع از تحقق آنچه خواست دولت، مجلس و مردم عراق است، شوند.

29 اسفند 1398

آیین قهوه خوری در ایران

بعضی در مراحل آخر به این قهوه دارچین و هل هم اضافه می نمایند. در چند دهه گذشته تهیه این قهوه به صورت گسترده منسوخ شده بود، اما به تازگی در ورودی شهر زیرزمینی نوش آباد یک کافه اقدام به احیای این قهوه نموده است.

24 اسفند 1398

جنگل های مخروبه گیلان قابلیت تبدیل شدن به باغ چای

خبرنگاران/گیلان 8000 هکتار جنگل های مخروبه و نیمه مخروبه گیلان قابلیت تبدیل شدن به باغ های چای مکانیزه را دارند.

23 اسفند 1398

ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا بیزینس منی خواهد بود که برای آینده برنامه ها ریخته و رویاپردازی ها نموده است. مشکل زمانی ناراحت کننده تر می گردد که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر اقتصادی...

21 اسفند 1398

فواید تحصیل در کانادا

آماده شدن برای آینده می تواند به طور هم زمان ترسناک و در عین حال هیجان انگیز باشد. در زندگی همه ما گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد که می توان با برگزیدن آن ها افق های زندگی را روشن تر نموده و تجارب جدیدی را لمس کرد، یکی از این گزینه های در دسترس، ادامه...

20 اسفند 1398

کاهش خریدار در بازار نفت

در پی شیوع ویروس کرونا که باعث شده بعضی از خریداران دریافت محموله های قراردادی خود را به تاخیر بیاندازند، شرکتهای بازرگانی کالا و غول های نفتی به سختی کوشش می نمایند برای محموله های تکی نفت در خارج از چین خریدار پیدا نمایند.

18 اسفند 1398

صادرات 32 میلیارد دلاری غیر نفتی شبیه یک معجزه است

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی با اشاره به صادرات 32 میلیارد دلاری غیر نفتی در امسال گفت: این موضوع در شرایط مالی کشور به یک معجزه شبیه است.

17 اسفند 1398

رئیس فدراسیون تیراندازی: اعضای مجمع از مسائل مالی رضایت داشتند

علی دادگر گفت: اعضای مجمع کمیته ملی المپیک از مسائل مالی رضایت داشتند.

17 اسفند 1398

کارشناس مسائل بین الملل: انگلیس نقش آمریکا را در برجام بازی می نماید

یک کارشناس بین الملل و استاد دانشگاه علامه با اشاره به اینکه انگلستان نقش آمریکا را در برجام بازی می نماید، خاطر نشان کرد واشنگتن می تواند با استفاده از لندن، خواستار بازگشت مجدد تحریم های قبلی علیه جمهوری اسلامی گردد.

16 اسفند 1398

از حاکمیت مقاله ها تا رشد قارچ گونه دانشگاه ها

خبرنگاران/خراسان جنوبی در نشست مسئولان آموزش عالی خراسان جنوبی با قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیات علمی دانشگاه های استان از حاکمیت مطلق مقاله ها بر فضای دانشگاهی و عدم توجه به توسعه انسانی و ازدیاد دانشگاه های مختلف گلایه کردند. ...

13 اسفند 1398

چرا بوئینگ جریمه شد؟

بوئینگ اخیرا تحت تاثیر رعایت نکردن استانداردهای کیفیتی در اسلت های بال هواپیماهای 737 مکس از سوی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا 5.4 میلیون دلار جریمه شد.

12 اسفند 1398

آنالیز رشد مالی تئاتر بدون اتکا به دولت در یک نشست

حسین پاکدل، کیومرث مرادی و حمیدرضا ششجوانی در سه شنبه های پژوهشی تئاتر، چگونگی رشد مالی تئاتر بدون اتکا به حمایت های دولتی را آنالیز می نمایند.

11 اسفند 1398

دور دوم مدرسه ملی زیست فناوری ایران بهمن ماه برگزار می گردد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اعلام اینکه مدرسه ملی زیست فناوری ایران با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری برگزار می گردد، گفت: دور دوم این مدرسه ملی بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد.

11 اسفند 1398

اوضاع بازار مسکن در سال پیش رو

طی سالهای گذشته بازار مسکن از شرایط نابسامانی رنج می برد و رکود حاصل در این بخش ، به بدنه اصلی این بازار آسیب های بی شمار وارد نموده بود ، اما آیا در سال نو پیش رو ، جهشی مفید و روبه رشد را در بازار مسکن شاهد خواهیم بود یا نه ؟

10 اسفند 1398

بازسازی بافت فرسوده در سال 97 بودجه ندارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: براساس هدف گذاری های انجام شده سالی 270 محله در بافت فرسوده باید بازسازی گردد و در بودجه 97 قرار بود از افزایش حامل های انرژی و صندوق توسعه ملی اعتبارات لازم را تامین کنیم که منتفی شد.

9 اسفند 1398

جریمه قطع درختان، صرف تبدیل باغات به بوستان های شهری می گردد

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری تاکید نمود: نرخ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهر تهران صرف هیچ مسئله دیگری جز تملک باغات و تبدیل آن به بوستان های شهری و فضا های سبز نمی گردد.

7 اسفند 1398
تعداد: (212)