20 درصدی که مقصر بیماری 80 درصد بقیه هستند

به گزارش سفر به روسیه، دانشمندان کشف نموده اند از کل بیماران مبتلا به ویروس کرونا، 20 درصد عامل ابتلای بقیه هستند.

20 درصدی که مقصر بیماری 80 درصد بقیه هستند

به گزارش سفر به روسیه به نقل از Business Insider ، تحقیقات مقدماتی از هنگ کنگ نشان داد که حدود 20 درصد مبتلایان به کوید19 بسیار عفونی هستند و مسئول 80 درصد از کل انتقال ها به شمار می فرایند.

اکنون تعیین شده عمده فرآیند انتقال متوجه کسانی است که به طیف شدید این بیماری مبتلا شده اند و به سایرین این بیماری را انتقال داده اند.

این تحقیقات در دانشگاه هنگ کنگ اجرا شده است.

پیش چاپ این تحقیق بصورت آنلاین در دسترس است اما هنوز این تحقیق توسط کارشناسان مستقل مورد آنالیز قرار نگرفته است.

با این حال داده های آن الگوی روشنی را نشان می دهد. محققان بیش از هزار نمونه عفونت در هنگ کنگ را بین 23 ژانویه و 28 آوریل ارزیابی کردند.

آنها از ردیابی مخاطب دقیق استفاده کردند تا محتمل ترین مکان و زمان آلوده شدن فرد به ویروس تعیین گردد. یافت شد که حوادث فراگیر یا همان افراد مبتلا به شدیدترین طیف بیماری کرونا شکل اصلی انتقال در شهر بوده است.

بن کاولینگ یکی از کارشناسان اصلی سایت Business Insider گفت: این تصویری است که تا به امروز در اختیار ما قرار گرفته است.رویدادهای گسترده بیش از آنچه انتظار داشتیم اتفاق می افتد و بیش از آنچه می توان تصور کرد عامل انتقال ها هستند. دفعات فراگیر شدن فراتر از چیزی است که ما تصور می کردیم.

این مطالعه نشان داد 20 درصد بیماران مبتلایان به ویروس کرونا مسئولیت 80 درصد از انتقال ها را بر عهده دارند.

نویسندگان این مطالعه در مقاله خود نوشتند: قرار دریافت در معرض آسیب های اجتماعی تعداد بیشتری از موارد ثانویه را نسبت به مواجهه با خانواده یا کار ایجاد نموده است.

رویدادهای فراگیر با نرخ R به مراتب بیش از یک تعریف می گردد. در شرایط عادی ،نرخ ابتلای فردی که نرخ R دارد بین دو تا سه است.

یعنی یک نفر بطور متوسط دو تا سه نفر دیگر را آلوده می نماید.

با رعایت فاصله اجتماعی و اقدامات احتیاطی دیگر ، می توان نرخ R را کاهش داد و اگر به زیر یک سقوط کند ویروس به آرامی از بین می رود اما اگر از یک نفر بیشتر گردد ، ویروس شیوع بیشتری پیدا می نماید.

محققان می گویند تمرکز بر روی این وقایع در مبارزه با ویروس مهم است.دانشگاهیان معتقدند که یافته های آنها فراتر از محدوده مطالعات در هنگ کنگ است و می تواند در سطح جهانی اعمال گردد.

آنها چندین تحقیق دیگر را انجام داده اند که رویدادهای فراگیر را به عنوان یک مسئله اصلی در همه گیر جهانی معرفی نموده اند.

این شامل یک مطالعه منتشر شده از نشریه لنکت است که نشان می دهد 80 درصد از انتقال ها ناشی از کمتر از یک دهم موارد بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 996

به "20 درصدی که مقصر بیماری 80 درصد بقیه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 درصدی که مقصر بیماری 80 درصد بقیه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید