یک دردسر جدی برای ترامپ

به گزارش سفر به روسیه، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا ضمن رد گزارش ها درباره توهین کردن او به نظامیان کشته شده این کشور در جنگ جهانی اول ادعا کرد، هدف از انتشار این خبر جعلی اثرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری است.

یک دردسر جدی برای ترامپ

رئیس جمهور آمریکا به جنجال ها درباره اظهارات منتسب به او مبنی بر کودن و بازنده خواندن نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ جهانی اول واکنش نشان داد.

ترامپ در رد این خبر که جنجال های بسیاری ایجاد کرده و حتی با واکنش جو بایدن رقیب دموکرات او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روبرو شد، آن را خبر جعلی و تهوع آور با هدف اثرگذاری بر انتخابات خواند.

رئیس جمهور آمریکا در پیام هایی توییتری ضمن رد این خبر، مثالی درباره روابط خود با جان مک کین سناتور ارش جمهوری خواه زد؛ سناتوری که هرگز با او روابط خوبی نداشت و حتی در خبرها آمده بود او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به هیلاری کلینتون رای داده بود.

ترامپ نوشت: من هرگز طرفدار پر و پا قرص جان مک کین نبودم و با او درباره بسیاری از مسائل از قبیل جنگ های بی خاتمه مسخره و عدم توفیق او در زمینه پرداخت به امور کهنه سربازان خارق العاده مان اختلاف نظر داشتم اما پایین کشیدن پرچم های کشورمان آمریکا و مراسم خاکسپاری درجه اول (به مناسبت درگذشت او) در کشورمان را من به عنوان رئیس جمهور تصویب کردم و من این کار را بدون تردید و گلایه انجام دادم بلکه برعکس، من احساس کردم که (او) شایسته چنین چیزی است.

وی ادامه داد: من حتی ایر فُرس وان (هواپیمای ویژه رئیس جمهور آمریکا) را برای انتقال تابوت او از آریزونا به واشنگتن فرستادم. این افتخاری برای من بود که چنین کاری را بکنم.

رئیس جمهور آمریکا سپس به جنجال ها درباره بازنده خواندن نظامیان کشته شده آمریکایی در جنگ جهانی اول اشاره کرد و اینطور این خبر را رد کرد: من هرگز جان (مک کین) را یک فرد بازنده نخواندم و به هر چیز و هر کسی که از من خواسته شد ناسزا بگویم اما من هرگز به سربازان خارق العاده متوفایمان چیزی جز قهرمان اطلاق نکردم.

ترامپ اضافه نمود: این فقط (خبرهای) ساختگی رسانه های جعلی است که از حسادت و شکست های تهوع آور و تلاش مذبوحانه برای تاثیرگذاری بر انتخابات 2020 ناشی می شوند.

توییت های ترامپ در واکنش به خبر نشریه آتلانتیک مطرح شد که در آن منابع خبری گفتند، رئیس جمهور آمریکا در سال 2018، قبل از بازدید از آرامگاهی در فرانسه که محل دفن نظامیان کشته شده آمریکایی در جریان جنگ جهانی اول است این نظامیان را آدم های بازنده خوانده است.

ترامپ قرار بوده از آرامگاه اِن-مارن واقع در بلو در شمال فرانسه دیدن کند، اما در آخرین دقایق آن را به بهانه اینکه بالگرد قادر به پرواز به آن منطقه در هوای بارانی نیست لغو کرد. طبق گزارش آتلانتیک، دلیل اصلی اکراه ترامپ از رفتن به این آرامگاه، نگرانی از به هم ریختن و نامرتب شدن موهایش به دلیل هوای بارانی بوده است.

منابع مورد استناد این نشریه همچنین گفته اند از نظر ترامپ گرامی داشت یاد نظامیان آمریکایی هم اهمیت چندانی نداشت و او قبل از لغو سفرش به این آرامگاه به دستیارانش گفت: چرا باید به آن آرامگاه بروم؟ (آنجا) پر از مشتی آدم بازنده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1134

به "یک دردسر جدی برای ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دردسر جدی برای ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید