16 جاذبه توریستی برتر در کشور اتریش

به گزارش سفر به روسیه، اتریش یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری اروپا است که هر ساله هم در تابستان و هم در زمستان گردشگر ها را به خود جذب میکند. در حقیقت، این کشور با داشتن برترین پیست های اسکی اروپا در منطقه ها کوهستانی مجذوب نماینده، در زمستان نیز همچون تابستان پر ازدحام است. گردشگر ها میتوانند همزمان با لذت بردن از جاذبه های گردشگری کشور اتریش و زیبایی استان های این سرزمین کوه های آلپ، از شهرهای باشکوهی مانند وین، مرکز تاریخی و سالزبورگ زیبا که محل تولد ولفگانگ آمادیوس موتزارت است، بازدید نمایند. اتریش که یکی از کوچکترین کشورهای اروپا است، عمدتا از زمین های مرتفع و کوه های بلند تشکیل شده است و کوه های آلپ شرقی 60 درصد قلمرو آنرا اشغال نموده اند. رود دانوب تقریبا به طول 350 کیلومتر از غرب تا شرق بخش شمالی کشور جریان دارد که به جاذبه آن به عنوان یک مقصد گردشگری می افزاید. با این فهرست منطقه ها گردشگری کشور اتریش، برترین فعالیت ها و موقعیت های گشت و گذار در اتریش را بیابید، پس با ما در مجله گردشگری همدان همراه باشید برای سفری هیجان انگیز به دیدنی های اتریش...

16 جاذبه توریستی برتر در کشور اتریش

وین هافبورگ: کاخ سلطنتی اتریش

کاخ دیدنیی هافبورگ از جاذبه های گردشگری کشور اتریش در وین برای قرن ها محل سلطنت هاسبورگ ها در اتریش بود. اکنون رئیس جمهور، امور دولتی را در همان اتاق هایی اداره میکند که زمانی ازآن امپراتور جوزف دوم بود. از سال 1275 تقریبا هر حکمران اتریش دستور ضمیمه ها یا تغییراتی را داده که نتیجه آن جلوه های فراوان معماری اعم از گوتیک، رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیسم است. مجموعه هافبورگ همراه با میدان ها و باغ ها، حیاط ها و 2600 اتاقش، 59 هکتار را اشغال میکند. نکات برجسته بازدید شامل: سرویس نقره امپراتوری و آرایشی از سرویس ناهارخوری که ضیافت های امپراتوری را که زمانی در این مکان برگزار میشد را به یاد میاورند، موزه سیسی، توجه به زندگی و زمان ملکه الیزابت و آپارتمان های امپراتوری، مجموعه 19 اتاقه که زمانی به وسیله امپراتور فرانز جوزف و همسرش اشغال شده بود، می باشند.

سالزبورگ آلتستاد، یک میراث دنیای یونسکو

همزمان با اقامت شاهزاده اسقف اعظم، سالزبورگ از روزهای اول مسیحیت در اروپا یک مرکز معنوی بود. کلیسای بندیکتین سنت پیتر از دیدنی های اتریش در قلب آلتستاد (شهر قدیمی) در سال 690 قبل از میلاد به وسیله سنت روپرت ایجاد شد و تا اوایل 1100 میلادی به عنوان محل اقامت اسقف اعظم بکار میرفت. شاهزاده اسقف اعظم چند تن از بهترین هنرمندان و معماران زمان خود را برای بنا و دکوراسیون کلیساها، اقامتگاه ها و صومعه ها استخدام کرد. بعلاوه ساختمان های قرون وسطایی و باروک که در قرن های متوالی بازسازی شده اند، با هم ترکیب شده و اقامتگاه های قدیمی زیبایی ساخته اند. از نکات برجسته میتوان به صومعه و کلیسای سنت پیتر همراه با قبرستان زیبا و دخمه هایش (که محل ضبط فیلم The Sound of Music است) اشاره نمود. در نزدیکی آن، کلیسای جامع قرار گرفته است و درمیان خانه های رنگارنگ باروک آن، میدان های مجذوب نماینده و جاذبه هایی را خواهید یافت که یکی از آنها محل تولد ولفگانگ آمادیوس موتزارت است که اکنون به یک موزه تبدیل شده و از زیباترین منطقه ها گردشگری کشور اتریش است. قلعه هوهنسالزبورگ از میان مخروطی ها و گنبدها اوج گرفته است که میتوان به آسانی به آن دسترسی پیدا کرد.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی، وین

مدرسه سوارکاری اسپانیایی به زمان امپراتور ماکسیمیلیان دوم برمیگردد. مردی که در سال 1562 اسب های معروف لیپیزانر را به اتریش معرفی کرد. امروزه این مکان از معدود مکان هایی است که سوارکاری کلاسیک به سبک اشراف تدریس میگردد. نمایش های سوارکاری که از زمان چرلز ششم برگزار میگردد، بخش جدا نشدنی مدرسه سوارکاری زمستانی باروک در وین است. سالن باشکوه در 1735 برای اشراف ساخته شده است تا مهارت های سوارکاری خود را به نمایش بگذارند و اکنون یکی از دیدنی های اتریش محسوب می گردد. بلیط های این نمایش های باشکوه بسیار پرفروش اند درنتیجه سعی کنید آنلاین رزرو کنید.

کاخ شونبرون، وین

در سالهای 1700 کاخ باروک شونبرون در حومه وین ساخته شد و بعدها به وسیله ملکه ماریا ترزا به یک اقامتگاه تابستانی تبدیل شد و امروزه یکی از منطقه ها گردشگری کشور اتریش برای گردشگر هاست. منزل های سلطنتی، نمایشگاه باشکوه با نقاشی های زیبایش، اتاق میلیونی، سالن ماریا ترزا با دیوارهای چوبی طلایی و حکاکی شده و تالار آینه ها با آینه های طلای سبک روکوکو، نکات برجسته این کاخ هستند. پشت این کاخ 1441 اتاقه، پارک ها و باغ های 500 هکتاری به سبک باروک قرن 18 امتداد یافته اند.

در بازدید از شونبرون باید این دیدنی های اتریش را ببینید: یک ماز، خانه پالم که پر از گیاه های گرمسیری و بیگانه و پروانه ها است، یک باغ آلپی با یک مزرعه، قدیمی ترین باغ وحش اروپا و گلوریته کلاسیک: یک بنای مرمری بزرگ که همچون تاجی بر سر باغ ها است. یک موزه کالسکه در مدرسه سوارکاری زمستانی پیشین، ده ها مربی و کالسکه را به نمایش میگذارد. کل کاخ و مجموعه باغ ها یک میراث دنیای یونسکو هستند.

هافبورگ و هافکیرچ اینسبروک

امپراتور ماکسیمیلیان اول که در اوایل 1400 و 1500 میلادی سلطنت میکرد، اینسبروک را اقامتگاه اصلی خود، محل سلطنت دولت هاسبورگ و نقطه مرکزی اروپا قرار داد. کاخ او، هافبورگ از جاذبه های گردشگری کشور اتریش، به وسیله ملکه ماریا ترزا به سبک های باروک و روکوکوی قرن 18 بازسازی شد. منزل های سلطنتی مجلل، سالن بزرگ مرمری (ریسانال) و سقفهای نقاشی شده، از نکات برجسته تور این کاخ هستند. دیدنی ترین جای هافکیرچ یا کلیسای کورت، آرامگاه بی نظیر امپراتور ماکسیمیلیان اول است که در 1519 میلادی درگذشت. بهترین اثر رنسانس آلمان ها و مهم ترین ویژگی این بنای تاریخی، یک تابوت بزرگ سیاه مرمری با نقش امپراتور است. در هر طرف تابوت کتیبه های برجسته ای وجود دارد که وقایع زندگی امپراتور را توضیح میدهند و در اطراف آن مجسمه های برنز اجداد و هم دوره های امپراتور(که مراقب شاه آرتور هستند) وجود دارد که 28 بار بزرگتر از مقدار طبیعی هستند. مجسمه های دیگر شامل 23 مجسمه برنز سِنت های خانواده هاسبورگ و 20 مجسمه برنز از امپراتورهای رومی است. نقطه عطف دیگر در شهر قدیمی هاپسبورگ اینسبروک گلدینز دال یا سقف طلایی است. این اقامتگاه آراسته برای پنجره های اوریِل گوتیک باشکوه خود شناخته میگردد که با کاشی های طلایی مسقف شده اند و حالا یک موزه از تاریخ اینسبروک است.

کلیسای مِلک بندیکتین

کلیسای ملک یکی از رهبانی ترین منطقه ها گردشگری کشور اتریش بوده و بناهای بی نظیرش در 7 حیاط آن پخش هستند. برجسته ترین بخش این مجموعه 325 متری انتهای غربی آن و کلیسایی با برج های دوقلو است که برج ها بالاتر از تراس نیم دایره ای آن قرار گرفته اند. این کلیسا روی صخره سنگی بزرگ در بالای شهر ملک به سمت رودخانه دانوب قرار گرفته است و دلایل عالی زیادی برای بازدید از آن وجود دارد: آرامگاه سنت کولمنِ استوکراو، بقایای اولین خانواده حکمران بر اتریش، خانه بابنبرگ، راهروی امپراتوری باشکوه 196 متری با پرتره های حکمرانان اتریش شامل پرتره ملکه ماریا ترزا و اتاق های امپراتوری با جلوه هایی مربوط به تاریخ کلیسا همراه با مجسمه ها و نقاشی ها.

هالستات و دکستاین سالزکامرگات

هالستات که بی شک یکی از زیباترین شهرهای کوچک و منطقه ها گردشگری کشور اتریش است، مکان خوبی برای کاوش منطقه بی نظیر دکستاین سالزکامرگات که یک میراث دنیای یونسکو است، میباشد. معماری زیبای باروک هالستات گویای ثروت آن است که مبتنی بر تاریخچه طولانی فراوری نمک از زمان های ماقبل تاریخ است. میتوانید از دریاچه نمک زیرزمینی در غار هورنرورک بازدید نموده یا غارهای داکستاین را کاوش کنید که یکی از شگفت انگیز ترین شبکه غارهای اروپا است که در بعضی منطقه ها عمق آن به 1174 متر میرسد. غار یخی بزرگ با دمای زیر صفر در تابستان و غارهای بزرگش که دارای آبشارهای منجمد باشکوه هستند و غار ماموت با دالان های لوله ای شکل که به وسیله یک رودخانه زیرزمینی باستانی شکل یافته اند، نکات برجسته این منطقه هستند. بازدیدنمایندگان میتوانند به بالای سکوی چشم انداز 5 انگشت بروند. ساختار فلزی بی نظیر با ارتفاع بیش از 400 متر که منظره ها باشکوهی از اطراف کوه های آلپ ارائه میدهد.

اسکی در کیتزبوئل و کیتزبوئلر هورن

شهر کیتزبوئل از منطقه ها گردشگری کشور اتریش و یکی از بهترین مکان ها برای اسکی در اتریش، با پیست های 170 کیلومتری و با دامنه هایی پر از کلبه های کوهستانی کوچک که میگردد برای خوراکی های سنتی آلپی و نوشیدنی های گرم در آنجا توقف کرد، برف دوستان را به خود جذب میکند. با این که این مکان محل برگزاری مسابقات اسکی سالانه هاننکام است اما سه محل اسکی نیز برای اسکی بازان ماهر دارد و کوچکترین آنها بایکلام است که برای اسکی عموم اختصاص یافته است. اما کیتزبوئل فقط برای اسکی نیست. با دیوارها و خانه های رنگارنگ و کوه های آلپ پوشیده از برف در پس زمینه، این شهر یکی از زیباترین های دیدنی های اتریش است.

کوه کیتزبوئلر هورن با ارتفاع 1998 متر که اسکی بازان را در زمستان جذب میکند، در تابستان کوه مورد علاقه کوهنوردان است و بعلاوه میتوان به وسیله تله کابین به قله رسید. این قله دارای چشم انداز هایی زیبا از تیرول (استانی در غرب اتریش) است: در سمت جنوب از رادستادر تاورن تا آلپ های اوتزتال، در سمت شمال کایزجبرج، در غرب آلپ های لکتال، و در شرق هوچکینِگ. در جنوب کیتزبوئلر هورن، هورنکوپفلای 1772 متری اوج میگیرد که با تله کابین نیز قابل دسترسی است. علاوه بر چشم انداز های عالی، در قله، گیبفلهاوس، یک خانه قله ای بی نظیر، یک کلیسای کوچک، یک رستوران و یک باغ آلپی را خواهید یافت.

قلعه قرون وسطایی هوکوسترویتز

قلعه با ابهت هوکوسترویتز، مهمترین قلعه قرون وسطایی اتریش، در غرب سنت ویت بر روی یک پرتگاه به ارتفاع 160 متر بالای دره قرار گرفته است. پس از یک تاریخچه آشفته، قلعه که اولین بار در سال 860 قبل از میلاد ذکر شد، به وسیله کیوِنهولرها گرفته شد و در 1570 در مقابل مهاجمان ترکی انبساط داده شد. از آن زمان قلعه در دست خانواده کیونهولر باقی ماند و به وسیله هیچ دشمنی گرفته نشد. جاده سریع به قلعه، بورگویگ، از 14 دروازه دفاعی رد شده و به حیاط طاقدار منتهی میگردد. جایی که کلیسای کوچک با نقاشی هایی از 1570 در دیوارها و سقف هایش و کلیسای انتهای جنوبی قلعه با محراب بلند خود که به 1729 برمیگردد، قرار دارند.

جاده گروسلوکنر به فرانز-جوزف-هوئه

جاده گروسلوکنر هوچالپنستراسه از دیدنی های اتریش که از براک در پینزگوو به هایلگنبلات در گروسلوکنر امتداد میابد، بین 1930 و 1935 بنا شده است. این جاده یکی از باشکوه ترین جاده های کوهستانی اروپا است که در ادامه یک مسیر رومی قدیمی ساخته شده است. با اینکه اهمیت آن به عنوان یک مسیر از بین کوه های آلپ پذیرفته نشده اما هنوز یک بزرگراه باشکوه است که از میان هوئه تاورن میگذرد که بلندترین کوه اتریش و یکی از جاذبه های ممتاز کشور است. جاده با طول 22 کیلومتر و ارتفاع 2000 متر، پس از پیچ های متوالی طولانی به تونل قله در هوکتور در ارتفاع 2506 متری منتهی شده و سپس در آنطرف به سمت دره سرازیر میگردد.

جاده، راه دسترسی به منطقه کوهستانی هوئه تاورن است جایی که فرانز جوزف هوئه با چشم انداز های شگفت انگیز مشهورش قرار گرفته است. این منطقه که پس از بازدید امپراتور فرانز جوزف در سال 1856، اینگونه نام گرفت در ارتفاع 2422 متری سطح دریا قرار گرفته است و چشم مقدارای بی نظیری از کشور اطراف ارائه میدهد. در میان چشم مقدارا گروسلوکنر از جاذبه های گردشگری کشور اتریش، بلندترین کوه اتریش، با ارتفاع 3798 متر برجسته است. حتما در مراکز بازدید توقف کنید تا از جزییات تاریخ منطقه و بعلاوه یخچال های طبیعی و دیگر اطلاعات گردشگری مطلع شوید.

کلیسای جامع سنت استفان در وین

کلیسای جامع گوتیک سنت استفان (استفانزدام) از جاذبه های گردشگری کشور اتریش، نقطه عطفی در مرکز شهر قدیمی وین است. این کلیسای رمانسکایی مربوط به قرن 12، در قرن 13 با کلیسای رومانسکایی جدیدی جایگزین شد اما دروازه بزرگ و برج های هایدن (هایدنتورمی) باقی ماندند. با بازسازی گوتیک دیگری در قرن 14 گروه کر و محل عبادت های سنت الیجیوس، سنت تیرنا و سنت کاترین اضافه شدند و در قرن بعدی برج جنوبی 137 متری مشهور (استفل) بنا شد. کلیسا پس از آسیب های جدی در جنگ دنیای دوم، بازسازی شد. چشم انداز های اتاق دیدن در استفل ارزش بالا رفتن از 343 پله آنرا دارد اما میتوانید با آسانسور به سکوی چشم انداز در برج شمالی بروید که محل ناقوس بزرگ پامرین است. دخمه های مربوط به قرن 14 و خزانه کلیسا را که بعضی از مهم ترین اشیاء کلیسا در آن به نمایش گذاشته شده است، از دست ندهید.

کلیسای کوسترنیبرگ و محراب وردن

مجموعه ای از پله های مرتفع در کلیسای دلپذیر کوسترنیبرگ از دیدنی های اتریش به محل عبادت سنت لئوپولد منتهی میگردد که مربوط به قرن 12 بوده و لئوپولد سوم درآن دفن شده است. محراب مشهور وردن نیز در آن قرار گرفته است. این محراب که احتمالا بهترین نمونه موجود مینا کاری قرون وسطایی است، شامل 51 پانل طلاکاری و میناکاری شده به وسیله نیکلاس وردن از حدود 1181 است که صفحاتی از کتاب مقدس را توضیح میدهند. پس از یک آتش سوزی در 1329 در منبر کلیسای رمانسکایی قبلی، پانل ها کنار هم گذاشته شدند تا به صورت فعلی درآیند. در 1331، 4 پانل به محراب اضافه شدند و حالا قدیمی ترین ها اتریش قبل از 1329 در وین نقاشی شده اند در موزه کلیسا هستند.

کلیسای زیارتی در ماریا ساال

کلیسای ماریا ساال در تپه ای مرتفع در بالای زولفلد، یکی از مهم ترین منطقه ها گردشگری کشور اتریش و از مکان های زیارتی در استان کارینتیا در اتریش جنوبی است. تقریبا 750 سال قبل از میلاد، اسقف مودستوس کلیسایی در اینجا بنا کرد که به وسیله آن محیط اطراف مسیحی شدند. برج های دوقلوی کنونی کلیسا در نیمه اول قرن 15 برپایه یک کلیسای رومی به سبک گوتیک ساخته شدند و در دوره های رنسانس و باروک بازسازی شدند. نمای غربی کلیسا با برج های دوقلو و سنگ قبرهای قدیمی اش، از دیدنی ترین های آن هستند. سنگ نوشته کویچچ مربوط به قرن 16 که تاج گذاری این بانو را توضیح میدهد و یک کتیبه سنگی رومی مربوط به سال 300 قبل از میلاد نیز منحصرا جالب هستند.

کریملر اِیک: بلندترین آبشار اتریش

کریمیلر اِیک از ارتفاع 380 متری در سه شاخه فرو میریزد و جاذبه زیبایی در نزدیکی روستای کریمل از دیدنی های اتریش ایجاد میکند. کریمل در ارتفاع 1076 متری بر بالای سالزاکتل در یک دره جنگلی قرار گرفته است، اگر به کوهنوردی و پیاده روی علاقه مند هستید مکان بسیار خوبی برای توقف چند روزه است. علاوه بر پیاده روی های عالی به آبشار، میتوانید به اسکتبروکه صعود نموده و به کریملر تاورنهاوس بروید. از اینجا کوه نوردهای حرفه ای میتوانند به گلوکنکارکوف 2911 متری در مرز ایتالیا صعود نمایند.

اِیشریسِنوِلت: دنیای یخ های غول پیکر

دنیای دیدنی یخ های غول پیکر در نوک غربی تننجیبرج، بزرگترین شبکه غارهای یخی در دنیا است. با وسعت 30.000 متر مربع غارها به وسیله یک رودخانه زیرزمینی در دوره سوم زمین شناسی ایجاد شده اند. این غارها که در سال 1879 کشف شده اند، در سال 1912 برای عموم آزاد شدند و با گذر زمان، شبکه شگفت انگیز 45 کیلومتری کشف شد. پس از عبور از دیوار غول پیکر یخی با راهروی بزرگ هایمیر که دارای ساختارها و قطعه های یخی چشمگیر است، روبرو خواهی شد. پله های سنگی به اِیستور یا دروازه یخی، دیوار مجذوب نماینده 1775 متری یخی و کاخ یخی بزرگ منتهی میشوند. تورها دوساعته هستند و رفت و آمد به غارها چند ساعت طول میکشد پس بهترین قسمت روز را برای کاوش منطقه درنظر بگیرید.

اسلحه خانه استاریان (لاندشهاوس)

اسلحه خانه استاریان، لاندشهاوس از جاذبه های گردشگری کشور اتریش در قلب گرز قرار گرفته است. این بنا که در سال 1644 ساخته شده است، دارای مجموعه ای بی نظیر از اسلحه و زره های کاملا محفوظ شده قرن 17 است در حقیقت این مجموعه همراه با اسلحه ها و کلاه خود ها برای مسلح کردن 32000 جنگجو کافی است. وقتی در گرز هستید از لاندهاوس یکی از بهترین دیدنی های اتریش نیز بازدید کنید. در سالهای 1557 تا 65 در سبک رنسانس ساخته شده است و نمای اصلی آن پر از پنجره های گرد و یک ایوان است. حیاط طاقدار دوست داشتنی آن دارای آلاچیق های سه طبقه در دوطرف و یک فواره رنسانسی است. سالن شوالیه ها نیز یک سقف گچ کاری باشکوه از سال 1746 دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 دی 1401 بروزرسانی: 30 دی 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2134

به "16 جاذبه توریستی برتر در کشور اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 جاذبه توریستی برتر در کشور اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید