کیسی افلک به کارلووی واری رفت ، تجربه بازیگری در مهد کودک

بازیگر و کارگردان برنده اسکار با حضور در جشنواره فیلم کارلووی واری در جمهوری چک از بازی در صحنه مهدکودک به عنوان اولین تجربه بازیگری اش یاد کرد.

کیسی افلک به کارلووی واری رفت ، تجربه بازیگری در مهد کودک

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، کیسی افلک که در جشنواره کارلووی واری حضور یافت تا دومین فیلمی را که کارگردانی کرده در آنجا معرفی کند، در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت نخستین بار در مهد کودک در نقش یک شیر ظاهر شد و این نمایش در حضور رزا پارکس فعال حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا برگزار شده بود.

افلک 43 ساله که یکشنبه شب فیلم جدیدش با عنوان نور زندگی من را در جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری به نمایش درآورد با یادآوری اولین نقشش گفت: رزا پارکس به مدرسه ما آمده بود و برای استقبال از او یک نمایش ترتیب داده شده بود که من در آن در نقش شیر بازی کردم.

وی افزود: یادم نمی آید آنجا چه کار کردم اما می دانم بدون لباس خاص فقط غرش شیر را انجام می دادم. بعد از نمایش هم گروه بازیگران به رزا پارکس معرفی شدند و او وقتی به من رسید سرش را پایین آورد و گفت: غرش هایت را دوست داشتم.

وی با تاکید بر اینکه این تجربه را هیچگاه فراموش نکرده افزود: همواره احساس غم و اندوه می کنم که برای رزا پارکس غرش کردم.

رزا پارکس سال 2005 در 92 سالگی درگذشت و کسی بود که سال 1955 در مونتگومری در اتوبوس روی صندلی سفیدپوست ها نشست و برای این کار به دادگاه رفت.

افلک در کارلووی واری با آنا پینوسکی حضور یافت که در فیلم نور زندگی من نقش دختر او را بازی کرده است. وی در نقش پدر باید از دخترش در دورانی آخرالزمانی که بر اثر یک بیماری همه زنان کشته شده اند مراقبت کند. وی گفت بر مبنای تجربه خودش این فیلم را نوشته و کارگردانی کرده و نظر 2 پسرش موجب شد تا شخصیت فرزند فیلم را دختر انتخاب کند.

افلک که وگان است و همواره در تلاش بوده است تا آگاهی مردم را از مسایل زیست محیطی و اجتماعی بالا ببرد، افزود گرچه این فیلم با ایده افزایش شناخت از مسایل اکولوژیکی ساخته نشده اما امیدوار است چنین تاثیری هم داشته باشد. وی افزود: واقعاً به قدرت هنر در دورانی مثل حالا باور دارم. مردم مسایل مختلف را می گیرند و از آن داستان می سازند و این ربطی به اینکه آنها سیاسی باشند یا نه ندارد. این به دیالوگ بین مردم کمک می کند و آنها را به هم نزدیک تر می سازد.

افلک در پاسخ به اینکه در پلات این فیلم بیشتر مردان هم مرده اند گفت: اینطوری خشونت فیلم کمتر می شد. خشونت در فیلم چیزی است که شخصیت اصلی تلاش دارد در برابر آن از خودش دفاع کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 233

به "کیسی افلک به کارلووی واری رفت ، تجربه بازیگری در مهد کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیسی افلک به کارلووی واری رفت ، تجربه بازیگری در مهد کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید