کمالوند: پارس جنوبی بالای 95 درصد از لیگ برتر استعفا می دهد، به انتهای خط رسیده ایم

به گزارش سفر به روسیه، فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت که به انتهای خط رسیده اند و حتی پول بلیت برگشت به شهر جم را پرداخت نمی کنند.

کمالوند: پارس جنوبی بالای 95 درصد از لیگ برتر استعفا می دهد، به انتهای خط رسیده ایم

به گزارش خبرنگاران، فراز کمالوند درباره بحث کناره گیری تیم فوتبال پارس جنوبی جم از ادامه حضور در مسابقات لیگ برتر فوتبال به دلیل شرایط بحرانی این باشگاه گفت: چیزی به نام تیم پارس جنوبی نمانده که شرایط آن بحرانی شود. امروز رسما به ما اعلام کرده اند که نمی توانیم تیمداری کنیم.

وی در واکنش به این سؤال که کناره گیری پارس جنوبی از لیگ پذیرفتنی نیست، افزود: چرا پذیرفتنی نیست؟ پارس جنوبی برای وزارت نفت است و خیلی راحت گفته اند تیمداری نکنید و حتی هزینه ایاب و ذهاب و هتل پرداخت نمی شود.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در خصوص اینکه آیا صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان نیز با چنین مسئله ای روبرو هستند، گفت: از تیم های دیگر خبر ندارم. آنها نیز باید از جای دیگری پول بگیرند. امروز رسما اعلام کردند بلیت هواپیما نمی دهند. به مرادی (سرپرست باشگاه) گفتم الان چه کار کنیم که پاسخ داد سازمان بازرسی ورود کرده و گفته حتی هزینه هتل و بلیت هواپیما نباید پرداخت شود. همانطور که روز گذشته اشاره کردم هزینه هتل قبل از بازی با استقلال را نیز، یکی از اعضای تیم متقبل شد.

بهتر است مسئولان شهری ورود کنند، چون به انتهای خط رسیده ایم. کمالوند ادامه داد: صاحب تیم منطقه آزاد جنوب است و گفته اند سازمان بازرسی ورود کرده و نباید هزینه ای صورت بگیرد. جالب است که برای پرسپولیس و استقلال قانونی است که وزارت ورزش و جوانان به این دو باشگاه پول بدهد، اما برای شهرستانی ها غیرقانونی. پول مملکت از جنوب کشور با استخراج نفت تأمین می شود، اما این پول را به جای دیگری می دهند. متأسفانه این شرایط در کشور وجود دارد.

وی که با رادیو ایران گفت وگو می کرد، در پاسخ به این سؤال که وضعیت تمرینات پارس جنوبی برای هفته نهم لیگ برتر چه خواهد شد، گفت: واقعا نمی دانم. قرار بود تمرین فردای تیم در جم برگزار شود، اما به ما گفتند چنین چیزی امکان پذیر نیست. ما امروز تمرین ریکاوری برگزار کرده و پس از تمرین با مرادی تماس گرفتم و گفتم ساعت بلیت بازگشت به جم را اعلام کند که گفتند سازمان بازرسی ورود کرده و اعلام کرده اند حتی نباید پول بلیت ها نیز پرداخت شود. گفتم با این شرایط چه کار کنیم، گفت نمی دانم، من هم گفتم تیم را تعطیل کنید. مرادی رئیس دفتر منطقه آزاد جنوب و هم سرپرست باشگاه است. من شنیده ام که قرار است نامه ای برای ارسال به سازمان لیگ تهیه شده تا رسما باشگاه پارس جنوبی از لیگ برتر کناره گیری کند.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: نفت تهران چطور منحل شد؟ یک روز این باشگاه را به شخصی به نام جهانیان دادند و سپس به فرد دیگری و در ادامه تیم سقوط کرد و منحل شد و الان هم به فراموشی سپرده شد. ای کاش اول فصل پارس جنوبی را منحل می کردند تا بچه های مردم به تیم دیگری می رفتند. اگر واقعا می دانستند شرایط اینگونه خواهد شد، چرا در لیگ برتر شرکت کردند؟ اگر پارس جنوبی کنار بکشد، جدول لیگ بهم می ریزد و هر هفته یک بازی انجام نمی شود.

کمالوند درباره اینکه آیا واقعا پارس جنوبی کناره گیری خواهد کرد، گفت: یقین می دهم که به احتمال بالای 95 درصد با چیزهایی که شنیده ام امکان فعالیت پارس جنوبی وجود نخواهد داشت و کناره گیری خواهد کرد.

وی در خصوص اینکه آیا هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان بوشهر می تواند کمکی به پارس جنوبی کند، گفت: اگر می توانستند شاهین بوشهر را اداره می کردند. آنها بودجه ای ندارند. وزارت نفت باید تکلیفش را با تیم های نفتی تحت پوشش خود را تعیین کند. کننده های مردم در مجلس قانونی را تصویب کرده اند که تیم های حرفه ای نمی توانند از وزارت نفت کمک مالی بگیرند. وزیر نفت می گوید من مسئله ای ندارم، اما مصوبه مجلس است. جالب است که کنندگان مجلس خودشان قانون تصویب می کنند، اما سپس می افتند دنبال وزارت نفت تا بگویند به تیم شهرشان کمک شود. آن موقع که قانون مصوب می کردید، چرا به 10 تیم نفتی فکر نکردید؟ چرا کار را به اینجا رسانده اید؟

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: اگر بخواهند تیم را هبه کنند، شاید اشخاصی پیدا شوند، اما کسی نیست 20 میلیارد تومان این تیم را بخرد. خروجی نفت تهران چیزی جز انحلال نبود. الان دقیقا همان سناریو برای پارس جنوبی در حال تکرار شدن است. از سعید فتاحی (مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) بپرسید که آیا اصلا باشگاه پارس جنوبی می تواند نامه ای به سازمان ارسال کرده تا کناره گیری کند؟ ما اصلا کسی را در باشگاه نداریم که حق امضاء داشته باشد. مرادی را می خواهند مدیرعامل باشگاه معرفی کنند اما هیئت مدیره تشکیل جلسه نداده است. ما به قضاوت داور دیدار روز گذشته با استقلال معترض هستیم، اما نمی دانیم چه کسی باید نامه ما را به سازمان لیگ ارسال کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 505

به "کمالوند: پارس جنوبی بالای 95 درصد از لیگ برتر استعفا می دهد، به انتهای خط رسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوند: پارس جنوبی بالای 95 درصد از لیگ برتر استعفا می دهد، به انتهای خط رسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید