کاهش شدید مصرف تخم مرغ؛ مردم توان خرید ندارند

به گزارش سفر به روسیه، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به کاهش شدید مصرف تخم مرغ و افت قیمت این محصول گفت: حدود یک ماه است که صادرات تخم مرغ انجام نمی گردد.

کاهش شدید مصرف تخم مرغ؛ مردم توان خرید ندارند

به گزارش مهر، ناصر نبی پور با اشاره به افت قیمت تخم مرغ اضافه کرد: میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به 32 هزار تومان رسیده و نسبت به هفته گذشته حدود 5 هزار تومان مقرون به صرفه شده است.

وی با اشاره به مازاد فراوری و کاهش قدرت خرید مردم شرح داد: وقتی که قیمت یک شانه تخم مرغ درب مرغداری حدود 70 هزار تومان است، در مغازه ها نرخ آن به حدود 90 تا 100 هزار تومان می رسد که با توجه به این مساله، قدرت خرید مردم کاهش یافته و بسیاری توان خرید تخم مرغ را مانند گذشته ندارند.

این فعال صنفی درباره اینکه اندازه مصرف تخم مرغ نسبت به سال گذشته چقدر کاهش یافته است؟، گفت: هنوز برآوردی در این زمینه نداریم، اما شرایط بازار گویای این مساله است که مصرف تخم مرغ کاهش یافته ضمن اینکه صادرات این محصول در یکماه اخیر متوقف شده است.

نبی پور علت این مساله را قیمت بالای فراوری عنوان نمود و اضافه کرد: وقتی قیمت تخم مرغ در مرز بالای 30 هزار تومان باشد، صادرات آن صرفه مالی ندارد، پیش از این بعضی فراوریکنندگان به علت فراوری مازاد، حاضر بودند حتی با زیان نیز صادرات را انجام دهند چرا که محصول روی دست آنان مانده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2045

به "کاهش شدید مصرف تخم مرغ؛ مردم توان خرید ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید مصرف تخم مرغ؛ مردم توان خرید ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید