چشم امید پروژه نورد استریم 2 به رگولاتور آلمانی

به گزارش سفر به روسیه، خبرنگاران: پروژه نورد استریم 2 که توسط گازپروم در دست ساخت است، هدف تحریمهای آمریکا قرار گرفته و اکنون به رگولاتور بنتزا آلمان امید بسته است تا موانعی که از سوی مقامات ضدانحصارطلبی کمیسیون اروپا ایجاد شده است را برطرف کند.

چشم امید پروژه نورد استریم 2 به رگولاتور آلمانی

با خرید تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش سفر به روسیه، به نقل از بلومبرگ؛ طبق مقرراتی که سال گذشته در اتحادیه اروپا اعلام شد، مالک گاز و کسانی که آن را به وسیله خط لوله یا کشتی تحویل می دهند باید نهادهای حقوقی مجزایی داشته باشند حتی اگر گاز از خارج از این بلوک وارد گردد.

شرکت گازپروم و شرکایش ماه میلادی جاری از رگولاتور آلمانی درخواست کردند مقررات رقابت را شفاف سازی کند و انتظار دارند حداقل تا 24 ماه مه پاسخی دریافت نمایند.

این کنسرسیوم توسط شرکت رویال داچ شل، یونی پر و وینترشال در آلمان، انژی در فرانسه و شرکت OMV اتریش فاینانس شده است.

سخنگوی این کنسرسیوم گفت: این شرکتها روی معافیت اتحادیه اروپا برای پروژه هایی که پیش از مهلت مه 2019 تکمیل شده اند حساب می نماید. قانون گذاران آلمان سال گذشته اظهار کردند تصمیم علیه نورد استریم 2 ممکن است این پروژه را مجبور کند به وسیله مناقصه یا انتقال دارایی، به دنبال مالک دیگری باشد.

نتیجه رایزنی رگولاتورها تکلیف تکمیل این پروژه را تعیین خواهد نمود. تصمیمی که گرفته می گردد ممکن است هزینه ها را افزایش داده و باعث تاخیر بیشتر در تکمیل این پروژه گردد که پیش از این به دلیل تحریمهای آمریکا زمان تکمیل ساخت آن به تاخیر افتاده است.

مالکان خط لوله نورد استریم 2 اعلام نموده اند که اگرچه این پروژه هنوز به طور کامل تکمیل نشده است اما آنها تا به امروز 5.8 میلیارد یورو (6.43 میلیارد دلار) در آن سرمایه گذاری نموده و دو میلیون تن خط لوله را احداث نموده اند. بعلاوه بخشی از این خط لوله در آبهای سرزمینی آلمان در سال 2018 تکمیل شدو

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 712

به "چشم امید پروژه نورد استریم 2 به رگولاتور آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم امید پروژه نورد استریم 2 به رگولاتور آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید