زیباترین منطقه ها جهان برای تماشا برگ های پاییزی

به گزارش سفر به روسیه، جادوی رنگ های پاییزی در هر جایی از جهان خیره کننده است اما برخی منطقه ها جادویی تر هستند. برای تماشا آن ها با خبرنگاران همراه باشید.

زیباترین منطقه ها جهان برای تماشا برگ های پاییزی

در فصل پاییز نمایشی از رنگ های قرمز، نارنجی و زرد در سراسر دنیا برپا می شود. منظره های تماشایی از درختان برای هر بازتماشاماینده ای مجذوب نماینده است. در ادامه با زیباترین پاییزهای دنیا آشنا می شویم.

پاریس، فرانسه

نمایی از شهر پاریس

رنگ های پاییزی خیابان های پاریس را فراگرفته است. فصل پاییز قطعا یکی از برترین زمان های گردش در مرکز فرانسه است، چراکه با هزینه ای کمتر در این شهر افسانه ای به گشت وگذار می پردازید و البته خیابان ها خلوت ترند و شهر چهره ای پاییزی به خود گرفته است. چه زمانی بهتر از اینکه می توانید باغ پله رویال (Palais-Royal) یا کاخ ورسای (Versailles) را که با رنگ های آتشین احاطه شده اند ببینید؟

بزرگراه میلیون دلار، کلرادو

یکی از برترین صحنه های رانندگی در آمریکا در جاده یک میلیون دلار

پاییز کلرادو (Colorado) بسیار شگفت انگیز است حتی نام خودش را دارد: تابستان هندی! درخت های صنوبر که در راستای این جاده هستند در این زمان از سال رنگ های سرخ آتشی، نارنجی و زرد دارند که این منظره ها چشم نواز لذت رانندگی را دوچندان می نماید.

کیوتو، ژاپن

معبد دیاگوجی

مجله سفر و اوقات فراغت، کیوتو (Kyoto) را دوبار به عنوان برترین شهر دنیا از نظر غذاها و معابد فوق العاده انتخاب کرد اما جاذبه اصلی آن برگ های پاییزی این شهر است. اگر به معبد دیاگوجی (Daigoji) بروید، همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، برگ های قرمز روشن در اطراف این معبد زیبا نفس تان را در سینه حبس می نماید. حتی یک عبارت ژاپنی به نام موماجیگری (momijigari) به معنای شکار برگ قرمز وجود دارد. در واقع این اصطلاح به این موضوع برمی شود که علاقه مندان از سراسر دنیا برای مشاهده تغییر رنگ برگ ها در فصل پاییز به این منطقه در ژاپن می آیند تا این تغییرات را از نزدیک ببینند و عکاسی نمایند. به نوعی برگ های قرمز را شکار می نمایند.

دره ناپا، کالیفرنیا

تاکستانی در ناپا

برای هیچ کس این پوشیده نیست که ناپا (Napa) خانه برگ های رویایی پاییزی در کالیفرنیا است. مخصوصا به علت وجود تاکستان های زیاد در این منطقه منظره ها چشم نوازی از رنگ های گرم می بینیم.

دریاچه هالستات، اتریش

دریاچه هالستات

منظره کوه های آلپ در اتریش در کنار آب شفاف دریاچه هالستات (Halstatt) و رنگ های پاییزی بی نظیر است.

بوداپست، مجارستان

پل زنجیر (Chain) در بوداپست

پاییز برترین زمان برای تماشا و پیاده روی در شهر بوداپست است. نه تنها به خاطر اینکه شهر با رنگ های گرم پاییزی زنده است بلکه دما تا آخر آبان ماه حدود 21 درجه باقی می ماند. مرکز مجارستان، به لطف اسپاهای معروفش عنوان شهر حمام ها را به خود گرفته است. حمام های گرم و بی نظیرش قدرت شفابخشی دارند که خستگی سفر را از بدن تان بیرون می برد.

لندن، انگلستان

ساعت بیگ بن

اگر قصد رفتن به لندن را دارید هرگز گردش پاییزی در مرکز انگلستان، به خصوص در پارک هاید (Hyde) از دست ندهید. البته سری هم به ساعت بیگ بن بزنید و آن را در میان انبوهی از برگ های نارنجی و زرد ببینید.

جاده کوه سبز، ورمونت

پارک ملی کوه سبز (Green Mountain National Park)

استان ورمونت که 80 درصد آن را جنگل پوشانده در فصل پاییز همچون مکان مقدسی برای رنگ های پاییزی است. این جاده 360 کیلومتری که شامل کوه های شیب دار، دره های خیس، مراتع سبز، مزارع و جنگل ها می شود، در فصل پاییز سراسر پوشیده از رنگ های زرد و نارنجی و قرمز است.

پارک ملی دره جیوژایگو، چین

دریاچه پنج گل در پارک ملی دره جیوژایگو

پارک ملی دره جیوژایگو، واقع در استان سیچوآن چین است که 9 روستای تبت را در برگرفته است. این منطقه جزو میراث دنیای یونسکو ثبت شده است. بازتماشامایندگان می توانند حیوانات نابالغ مانند پاندای غول پیکر، میمون های طلایی و بزکوهی سیچوآن و بعلاوه سایه های قرمز، زرد و نارنجی را روی درختان جنگل در ماه های پاییزی مشاهده نمایند.

قلعه نوی شوان اشتاین، آلمان

قلعه نوی شوان اشتاین (Neuschwanstein)

قلعه نوی شوان اشتاین واقع در استان باواریا در کشور آلمان به خاطر ظاهر افسانه ای خود در سطح دنیا مشهور است. این قلعه که باعث شد کارتون سیندرلا بخشی از نقاشی هایش را از ظاهرش الهام بگیرد در فصل پاییز با احاطه شدن برگ ها جادویی تر می شود نوی شوان اشتاین که حالا یکی از مکان های پربازدید دنیا است زمانی مخفیگاه پادشاه لودویگ دوم بوده است.

توسکانی، ایتالیا

تاکستانی در توسکانی در پاییز

این مکان به هنر و سبک معماری رنسانس گونه، درختان زیتون و تاکستان هایش مقصد بسیاری از گردشگران در دنیا است. بعلاوه توسکانی در ایتالیا به خانه رنگ های زیبای پاییزی معروف شده است.

پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنالی، آلاسکا، آمریکا

پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنالی (Denali National Park and Preserve)

پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنالی واقع در آلاسکا آمریکا، بالای 24 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. می توان با قطعیت گفت تمام این 24 هزار کیلومتر در فصل باشکوه پاییز پر از برگ های زرد و نارنجی است و درختان توس و صنوبر تماما در این فصل زرد می شوند.

واشنگتن، آمریکا

نمایی از واشنگتن

تمام آن شکوفه های بهاری معروف گیلاس را در واشنگتن فراموش کنید و مرکز امریکا را وقتی که از رنگ قرمز مشتعل می شود، ببینید.

بزرگراه بلو ریج، کارولینای شمالی و ویرجینیا، آمریکا

بزرگراه بلو ریج (Blue Ridge Parkway) کارولینا شمالی

اگرچه این منطقه در طول سال زیبا است، اما در فصل پاییز به خاطر درختان زغال اخته، ترشک درختی، ساسافرس و صنوبر معروف و محبوب شده است. بزرگراه 760 کیلومتری از سمت کارولینا شمالی در پارک ملی کوه های بزرگ اسموکی (Great Smoky Mountain National Park) آغاز می شود و به سمت پارک ملی شنندوا (Shenandoah National Park) و اسکای لاین درایو (Skyline Drive) ویرجینیا امتداد پیدا می نماید که در این راستا از جنگل های زیبا، شهر کوهستانی آپالاچیا، دریاچه های بکر و دست نخورده و منطقه ها گرم مثل اشویل (Asheville) عبور می نماید.

آمستردام، هلند

یکی از کانال های آبی آمستردام

تفاوتی ندارد که شما تور دوچرخه سواری در مرکز هلند را انتخاب نموده اید یا به وسیله کانال های آبی به گردش مشغولید، برگ های پاییزی درخشان آمستردام آن چنان نفس گیرند که هرگز به این اهمیت نمی دهید تنها 9 ساعت فرصت دارید تا از نور روز در پاییز بهره ببرید.

پارک مرکزی، نیویورک

عکس هوایی از پارک مرکزی نیویورک

پارک مرکزی (Central Park) در نیویورک که به جنگل بتنی معروف است، هر ساله در فصل پاییز سراسر 341 کیلومتر مربع آن را رنگ های زیبا فرا می گیرد. البته معروفیت این پارک فراتر از رنگ های زیبای آن است چراکه یکی از مکان هایی است که بیشترین صحنه های فیلم در آن گرفته شده است.

آبشار نیاگارا، نیویورک

آبشارا نیاگارا در پاییز

این آبشار از 3 آبشار بزرگ دیگر تشکیل شده است 3160 تن آب در هر ثانیه در آبشار نیاگارا جریان دارد که باعث شده یکی از خیره نماینده ترین آبشارهای دنیا شود. رنگ آبی آبشار در مقابل با رنگ قرمز و نارنجی درختان صحنه ای ایجاد می نماید که حتما باید دید.

سانتافه، نیومکزیکو

جنگل ملی سانتافه

کوهستان سانگر د کریستو (Sangre de Cristo) در جنگل ملی سانتافه (Santa Fe) واقع در نیومکزیکو پر از درختان صنوبر و کاج است که در پاییز به رنگ زرد روشن در می آید.

هایلندز، اسکاتلند

تپه هایی در هایلندز

هایلندز واقع در اسکاتلند دارای خیره نماینده ترین و نفس گیرترین صحنه های پاییزی است. پاییز برترین زمان برای نشان دادن حیات وحش این منطقه است. به عنوان مثال گوزن قرمز، خوک آبی خاکستری، قو و غازها در این فصل بیشتر خود را نشان می دهند.

کبک، کانادا

برگ درختان که درسراسر کبک پخش شده است

اواخر شهریور تا اواسط مهر ماه قطعا برترین زمان برای تماشا شاخ و برگ های پاییزی کبک (Quebec) در کانادا است که در سراسر آن پخش شده است. انگار که تمام کبک را با انواع رنگ های گرم قرمز، نارنجی و زرد نقطه گذاری نموده اند. به عنوان یک تجربه منحصربه فرد می توانید برای مدتی در خانه های درختی در این منطقه اقامت کنید.

منبع: کجارو / businessinsider
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1937

به "زیباترین منطقه ها جهان برای تماشا برگ های پاییزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین منطقه ها جهان برای تماشا برگ های پاییزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید