نظرسنجی، 69 درصد آمریکایی ها معتقد به تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان در سیستم قضایی آمریکا هستند

به گزارش سفر به روسیه، در نظرسنجی جدید انجام شده، 63 درصد مردم آمریکا از جنبش جان سیاه پوستان با ارزش است حمایت کردند و 69 درصد گفتند که سیاه پوستان و سایر اقلیت ها در سیستم عدالت کیفری این کشور از برخورد برابر محروم هستند.

نظرسنجی، 69 درصد آمریکایی ها معتقد به تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان در سیستم قضایی آمریکا هستند

به گزارش گروه بین الملل سفر به روسیه، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد 63 درصد مردم آمریکا از جنبش جان سیاه پوستان با ارزش است حمایت می کنند و همچنین در رکوردی تازه، 69 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی-میزانی که در 32 سال نظرسنجی با فاصله بالاترین رقم بوده- گفتند که سیاه پوستان و سایر اقلیت ها در سیستم عدالت کیفری آمریکا از برخورد برابر محروم هستند. این دو درصد در کنار نشانه های دیگر نشان می دهد در نگرش عمومی مردم آمریکا در خصوص تبعیض نژادی تغییرات عمیقی رخ داده است.

اما با این وجود 55 درصد با کاستن از بودجه پلیس به نفع خدمات اجتماعی مخالفت کردند و تنها 40 درصد موافق این مسئله بودند. به نوشته پایگاه شبکه ای بی سی نیوز، نتایج نظرسنجی ای بی سی نیوز/ واشنگتن پست به توضیح زیر است:

55 درصد پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گفتند که سیاه پوستانی که در جوامع آن ها زندگی می کنند، تبعیض نژادی را تجربه می کنند. در حالی که در نظرسنجی سال 2012، 37 درصد اینطور فکر می کردند و همچنین این رقم بالاترین میزان از 17 سال پیش است، زمانی که این سوال اولین بار پرسیده شد.

درصد کل آمریکایی هایی که می گویند سیاه پوستان و سایر اقلیت ها از برابری در سیستم عدالت کیفری برخوردار نیستند هم 15 درصد از سال 2014 و 31 درصد از سال 1997 که پایین ترین میزان را داشت، افزایش یافته است. این رقم در بین سفیدپوستان از 44 درصد 6 سال پیش به 62 درصد رسیده که قابل توجه است.

55 درصد آمریکایی ها در کل قتل های اخیر سیاه پوستان غیرمسلح به دست پلیس آمریکا را نشانه مسائل گسترده تر در برخورد پلیس با شهروندان سیاه پوست و نه حوادث موردی، دانستند. این رقم در سال 2014 بعد از قتل اریک گارنر در شهر نیویورک و مایکل براون در فرگوسن میزوری 43 درصد بود.

در کنار این تغییرات، این نظرسنجی همچنین نشان داد ارتباطات اجتماعی سفید پوستان با سیاه پوستان افزایش یافته است. 85 درصد شرکت کنندگان سفید پوست گفتند اکنون دوست سیاه پوستی دارند که دوست نزدیک خود می دانند که در مقایسه با 54 درصد سال 1981 زمانی که این سوال برای اولین بار در نظرسنجی ها مطرح شد، بسیار بیشتر بود. 89 درصد سیاه پوستان هم همین پاسخ را درباره داشتن یک دوست نزدیک سفید پوست دادند.

قتل جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشورهای غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیروهای فدرال را بدون جلب رضایت مقامات محلی و ایالتی به شهر پورتلند ایالت اورگن که همچنان اعتراضات به شدت در آن ادامه دارد، برای سرکوب معترضان فرستاده است. روز دوشنبه ترامپ تهدید کرد این سیاست را بسط خواهد داد و آژانس های فدرال را به سایر شهرهای تحت اداره دموکرات ها مثل شیکاگو، نیویورک و فیلادلفیا اعزام خواهد کرد.

در روزهای گذشته افسران فدرال در خودروهای بدون نشان با زور معترضان را در خیابان های پورتلند بازداشت و بدون توضیح برده اند. دولت فدرال مدعی است که می کوشد نظم را به این شهر بازگرداند. نیروهای فدرال که از سوی رئیس جمهور آمریکا در این شهر مستقر شده اند همچنین علیه معترضان از گاز اشک آور و سایر سلاح های غیرکشنده استفاده می کنند.

روایت های افراد و ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی نشان می دهد که مأموران پلیس بعد از حرکت با خودرو به سمت معترضان بدون هیچ توضیحی آنها را دستگیر می کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1064

به "نظرسنجی، 69 درصد آمریکایی ها معتقد به تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان در سیستم قضایی آمریکا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی، 69 درصد آمریکایی ها معتقد به تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان در سیستم قضایی آمریکا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید