فرانسه در ناتو منزوی شده است

به گزارش سفر به روسیه، گاردین و ایندیپندنت در گزارشهایی با اشاره به در پیش بودن برگزاری نشست ناتو در لندن و همچنین تنش هایی که در این سازمان نظامی بعد از اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، بوجود آمده می نویسند: حدود سه هفته بعد از سخنان جنجالی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، درباره مرگ مغزی ناتو، وی روز پنج شنبه نیز از مواضع خود دفاع کرد اما گزارش ها حاکی است که پیشنهادات ماکرون درباره احیای ناتو مورد حمایت دیگر اعضا، خصوصا آلمان که یکی از منتقدان اصلی سیاست های پاریس در ناتو است، قرار نگرفته است.

فرانسه در ناتو منزوی شده است

ماکرون نسبت به بی عملی ناتو در مواجهه با تروریسم، روسیه و غیرقابل پیش بینی بودن سیاست های آمریکا انتقاد دارد.

گاردین و ایندیپندنت می نویسند که ماکرون در ناتو منزوی شده است و دیگر اعضا اعتقادی به مرگ مغزی این سازمان ندارند و از مواضع پاریس حمایت نکرده اند.

قرار است هفته آینده اجلاس ناتو در بریتانیا شروع گردد و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که اخیرا گفته بود این کشور بودجه کمکی به ناتو را کاهش خواهد داد، نیز در اجلاس حضور خواهد داشت.

فرانسه همچنین منتقد جدی ترکیه است که به خاطر ورود ارتش این کشور به شمال شرق سوریه، محلی که نظامیان کرد سوری هستند، خواستار برخورد ناتو با دولت آنکارا است.

ترکیه خود نیز عضو ناتو است و اخیرا با انتقاد از دولت پاریس به خاطر ملاقات با دنیا احمد، سخنگوی نیروهای کرد دموکرات سوریه، گفت که فرانسه از تروریست ها حمایت می نماید.

این رسانه های انگلیسی در سرانجام می نویسند: فرانسه در تشکیل ائتلاف نظامی در خلیج فارس نیز با دیگر متحدان خود دچار اختلاف شده است. در حالی که بریتانیا و آمریکا به همراه بعضی کشورهای عربی و اروپایی ائتلاف به رهبری ایالات متحده را در آب های جنوبی ایران تشکیل می دهند، فرانسه به همراه چندین کشور دیگر از جمله هلند خواستار تشکیل ائتلاف دیگری به رهبری فرانسه در خلیج فارس هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 574

به "فرانسه در ناتو منزوی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه در ناتو منزوی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید