مقداد: انتخابات ریاست جمهوری سوریه به تعویق نمی افتد

به گزارش سفر به روسیه، وزیر خارجه سوریه اظهار داشت که انتخابات ریاست جمهوری این کشور حتی در صورت شکست کمیته تدوین قانون اساسی سوریه برای دستیابی به توافق، به تأخیر نخواهد افتاد.

مقداد: انتخابات ریاست جمهوری سوریه به تعویق نمی افتد

انتخابات ریاست جمهوری سوریه قرار است بهار سال 2021 برگزار گردد.

فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتینک ، اضافه کرد: هیچ ارتباطی بین کار کمیته قانون اساسی فعلی و انتخابات پیش رو وجود نخواهد داشت. کاملاً واضح است که همه ما بر اساس قانون اساسی فعلی کار خواهیم کرد تا زمانی که قانون اساسی جدیدی را ایجاد کنیم و این چیزی است که کمیته قانون اساسی آن را به خوبی می داند.

کمیته قانون اساسی سوریه توسط سازمان ملل برای تدوین قانون اساسی جدید این کشور بر پایه قطعنامه 2254 این سازمان تشکیل شده است. در این کمیته نمایندگان نظام کنونی سوریه و مخالفان این کشور حضور دارند.

تا به امروز 4 دور از نشست های این کمیته برگزار شده و قرار است دور پنجم آن 6 بهمن ماه برگزار گردد.

قانون اساسی فعلی سوریه متعلق به سال 2012 است که دولت سوریه پس شروع اعتراضات در واکنش به خواست مخالفان و معترضان، اقدام به ارائه آن کرد.

وزیر خارجه سوریه گفت : آمریکا همچنان از تروریست ها در شمال شرق سوریه حمایت می نماید تا از این طریق، حضور خود را در این کشور تضمین کند.

فیصل مقداد همچنین حضور نظامی روسیه در سوریه را ضروری دانست و گفت: حضور نظامی روسیه در سوریه نه تنها مفید ، بلکه لازم است.

وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع واکسن کرونا اشاره و توضیح داد، دمشق با مسکو برای وارد کردن واکسن کرونا در حال گفت وگو است.

مقداد، تصمیم آمریکا را مانع اصلی برای عدم استقبال کشورهای عربی از بازگشت سوریه به صفوف اتحادیه عرب دانست.

وزیر خارجه سوریه در ادامه گفت: سوریه باید وحدت و یکپارچگی سرزمینی خود را حفظ کند تا از هرگونه تضعیف جلوگیری کند. من فکر می کنم که مردم سوریه تصمیم گرفته اند که سوریه یک کشور باشد. هیچ اختلاف و هیچ تضعیفی در کشور وجود نخواهد داشت .

وزیر امور خارجه سوریه که به تازگی از سفر مسکو بازگشته است، پیشتر و در سخانی روابط دمشق با مسکو را راهبردی و تاریخی دانست و گفت که این روابط در مراحل بعدی عمیق تر خواهد شد.

المقداد گفت وگو با مقام های روسی در مورد اوضاع سوریه و حمایت مسکو از دولت دمشق در زمینه مبارزه با تروریسم را عمیق و سازنده خواند.

المقداد روز پنجشنبه گذشته با سرگئی لاوروف همتای روسی خود در مسکو ملاقات و درباره مسائل سوریه و حل و فصل سیاسی بحران این کشور و سیر تحولات آن گفت وگو کرد.

وزیر خارجه سوریه بعد از انتخاب (2 آذر 99) جمهوری اسلامی ایران را به عنوان اولین مقصد سفر خارجی خود انتخاب کرد و در تاریخ 17 آذر وارد تهران شد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1330

به "مقداد: انتخابات ریاست جمهوری سوریه به تعویق نمی افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقداد: انتخابات ریاست جمهوری سوریه به تعویق نمی افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید