مقام لیبیایی: سفارت امارات در مسکو مانع امضای توافق آتش بس در لیبی شد

به گزارش سفر به روسیه، رئیس شورای عالی دولت لیبی در طرابلس فاش کرد که سفارت امارات در مسکو، مانع امضای توافق آتش بس توسط فرمانده نیروهای شرق لیبی و دولت وفاق ملی (غرب لیبی) شد.

مقام لیبیایی: سفارت امارات در مسکو مانع امضای توافق آتش بس در لیبی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خالد المشری رئیس شورای عالی لیبی امروز چهارشنبه گفت که سفارت امارات در مسکو نقش زیادی در کارشکنی در امضای توافق آتش بس در لیبی داشت.

طبق گزارش شبکه الجزیره، المشری اضافه نمود که بعضی طرف ها در حاشیه خلیج فارس در مذاکرات مربوط به آتش بس در لیبی که در مسکو برگزار گردید، حضور داشتند و همراه خلیفه حفتر بودند که از جمله آن ها کاردار سفارت امارات در روسیه بود و همین فرد یکی از عوامل کارشکنی در امضای توافقنامه آتش بس بود.

مسکو روز دوشنبه میزبان مذاکرات چهارجانبه غیرمستقیم بین نمایندگان دو طرف روسی، ترکیی، هیأت دولت وفاق ملی(غرب لیبی) و ژنرال خلیفه حفتر (شرق لیبی) بود و با وجود آنکه دولت وفاق ملی توافق آتش بس را امضا کرد اما خلیفه حفتر بدون امضای این توافقنامه، مسکو را ترک کرد.

از سوی دیگر خلوصی أکار وزیر دفاع ترکیه امروز چهارشنبه گفت که کوشش ها ما برای برقراری آتش بس در لیبی همچنان ادامه دارد و نمی توان گفت که امید به آتش بس کاملا از بین رفته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 705

به "مقام لیبیایی: سفارت امارات در مسکو مانع امضای توافق آتش بس در لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام لیبیایی: سفارت امارات در مسکو مانع امضای توافق آتش بس در لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید