مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) از هم اکنون شروع شد

به گزارش سفر به روسیه، مراسم چهارمین دوره برگزاری اعطای جایزه مصطفی (ص) با حضور جمعی از دانشمندان برجسته جهان در تالار وحدت شروع شد.

مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) از هم اکنون شروع شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، هم اکنون برگزاری چهارمین آیین اعطای جایزه مصطفی (ص) به همت بنیاد علم و فناوری مصطفی با حضور جمعی از دانشمندان مسلمان برجسته جهان و مسئولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تالار وحدت شروع شد.

در این برنامه قرار است که ابتدا مهدی صفاری نیا، مدیر بنیاد مصطفی گزارشی از فعالیت های بنیاد طی دو سال گذشته ارائه دهد و حسن ظهور، رییس کارگروه علمی جایزه مصطفی در خصوص انتشار فراخوان، فرایند ارزیابی و داوری آثار و برگزیدگان چهارمین دوره جایزه مصطفی سخنرانی کند.

نمایش مستندی از زندگی و دستاورد های علمی پروفسور زاهد حسن، استاد فیزیک نظری دانشگاه پرینستون بعلاوه کاشف نیمه فلز های فرمیون ویل و برگزیده این دوره از جایزه مصطفی و سخنان کوتاه وی ادامه دهنده برنامه است. مهمانان در ادامه شاهد مستندی کوتاه از پروفسور کامران وفا، استاد فیزیک دانشگاه هاروارد، نظریه پرداز نظریه ریسمان و صاحب کرسی هلیس و برگزیده جایزه مصطفی 2021 و سخنان کوتاه وی خواهند بود.

سورنا ستاری، رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بعد از این بخش، به سخنرانی خواهد پرداخت و بعد از آن نمایش مستندی از زندگی سه برگزیده مقیم کشور های اسلامی جایزه مصطفی یعنی پروفسور محمد صائغ، استاد دانشگاه آمریکایی بیروت، پزشک و پژوهشگر حوزه پیوند، پروفسور محمد اقبال چودری، زیست شیمی دان پژوهشگاه بین المللی علوم شیمیایی و زیستی دانشگاه کراچی و یحیی تیعلاتی، استاد فیزیک دانشگاه الخامس شهر رباط مراکش، فیزیکدان انرژی بالا و پژوهشگر برخورددهنده هادرونی بزرگ آن ها سخنرانی نموده و جوایز خود را دریافت می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1793

به "مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) از هم اکنون شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) از هم اکنون شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید