عربی 21: اردن به دنبال بهبود روابط با ایران است

به گزارش سفر به روسیه، یک پایگاه خبری عربی با اشاره به گسترش روابط اردن و قطر، نوشت که احتمالا روابط میان تهران و امان نیز بهبود می یابد.

عربی 21: اردن به دنبال بهبود روابط با ایران است

به گزارش خبرنگاران، پایگاه خبری عربی 21 در تحلیلی با اشاره به بهبود روابط اردن و قطر و سفر هیات قطری به امان و استقبال گرم و رسمی اردنی ها از این هیات نوشت: سیاست جدید اردن تنها در رابطه با قطری ها نیست بلکه در رابطه با ترکیه نیز سیاست باز را در پیش گرفته و به دنبال امضای توافق مالی و همکاری در بسیاری از زمینه ها از جمله حمل و نقل و گردشگری است.

این پایگاه خبری با اشاره به اینکه اردنی ها در رابطه با عراق و ایران نیز این سیاست را در پیش گرفته اند و به دنبال گسترش روابط هستند نوشت: در سایه کوشش بعضی کشورهای اروپایی مانند آلمان و فرانسه برای وساطت میان ایران و آمریکا، امان منتظر تغییرات قریب الوقوع در روابط تهران و واشنگتن است تا بتواند روابط با تهران را بهبود بخشد.

نویسنده می گوید: گسترش روابط اردن با ایران یک معضل به شمار نمی رود زیرا تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس و در راس آنها امارات روابط محکمی با ایران دارند؛ ابوظبی اخیرا توافقاتی در رابطه با ساماندهی فعالیت در گذرگاه های آبی با تهران امضا کرد، مسئولان دبی نیز روابط مالی محکمی با تهران دارد. از سوی دیگر کشور عمان روابط متمایزی با ایران دارد و کویت و قطر نیز در زمینه ها متعدد و متنوع با تهران همکاری دارند.

در ادامه این یادداشت آمده است: بنابراین امان منتظر بعضی تغییرات در محورهای منطقه ای، اروپا و آمریکا است تا بتواند روابطش با تهران را بهبود بخشد همانگونه که روابطش با قطر را بهبود بخشید.

نویسنده در انتها می گوید که امان سیاست محافظه کارانه و کندی را در پیش گرفته است و به دنبال گسترش روابط با کشورهای منطقه است، بنابرای اگر تغییری در موضع آمریکا و غرب در رابطه با ایران پیش آید، اردن نیز روابطش با تهران را گسترش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 314

به "عربی 21: اردن به دنبال بهبود روابط با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربی 21: اردن به دنبال بهبود روابط با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید