20 مکان خطرناک برای زندگی در دنیا را بشناسید

به گزارش سفر به روسیه، مجله مهر: دلایل زیادی وجود دارد تا یک کشور برای ساکنین آن به محلی امن تبدیل گردد و یا محلی پر از ترس و وحشت باشد. اخیرا سایت معتبر forbes در گزارشی از یک نظرسنجی 20 مکان خطرناک برای زندگی رامشخص نموده است. در این نظر سنجی ایمنی، امنیت، صلح و ثبات سیاسی سه عامل تاثیرگزار هستند. برای مثال ایالات متحده امریکا در فهرست 20 مکان خطرناک برای زندگی در سال 2019 قرار گرفته است، البته در مقایسه با سال 2018 که این کشور در رده 13 قرار گرفته بود، حالا با بهبود رتبه روبرو بوده و در رده 16 قرار گرفته است.

20 مکان خطرناک برای زندگی در دنیا را بشناسید

در ادامه لیست 20 مکان خطرناک برای زندگی در سال 2019 را همراه با اظهار نظر بعضی از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی که اغلب افراد مهاجر به این مناطق هستند، آنالیز می کنیم:

1. برزیل: یکی از مهاجران آلمانی در این کشور در این نظرسنجی نوشته است؛ تصور می نماید که مردم همواره با احساس ترس زندگی می نمایند. همچنین یکی دیگر از مهاجران آلمانی شکایت می نماید که سطح بالای نابرابری و وحشی گری در جامعه اذیت نماینده است و باعث می گردد احساس ناراحتی کند. هرج و مرج سیاسی باعث سردرگمی و ناراحتی زیادی در محیط کار من شده است.

2. آفریقای جنوبی: یک مهاجر انگلیسی می گوید: با اینکه زندگی من در اینجا راحت تر است، اما احساس می کنم در حباب زندگی می کنم. من برای پیاده روی در هر زمان حس امنیت ندارم. همچنین مهاجران از شرایط نامشخص سیاسی، نژادپرستی، فساد و میزان بالای جرم شکایت می نمایند.

3. نیجریه: یک مهاجر مجارستانی اظهار می نماید: ما واقعاً آزاد نیستیم و حس امنیت نداریم، نمی توانیم در خیابان ها قدم بزنیم، نمی توانیم با نیجریه ای ها رفت و آمد کنیم. همواره احتمال خطر وجود دارد. یک مهاجر دیگر از احساس عدم اطمینان شکایت می نماید. او می گوید: تقریباً ممکن است در هر زمان و مکانی ممکن است اتفاقی برای من رخ دهد.

4- آرژانتین: یکی از مهاجران لیتوانیایی در نظرسنجی خود نوشته است احساس می نماید که اینجا امن نیست، و مردم رفتار محبت آمیز ای ندارند. یک مهاجر آمریکایی نیز اینطور می گوید: شما نمی توانید از نظر اقتصادی برنامه ریزی درستی داشته باشید، چون اغلب اقتصاد در نوسان است. همچنین ایمنی یک نگرانی عظیم است.

5. هند: یکی از مهاجران استرالیایی از سیاست سختگیرانه، تنش های اجتماعی و آلودگی های بسیار بد در هند می گوید. یک مهاجر کانادایی نیز می گوید که چگونه دائماً حس بیگانگی را احساس می نماید. او می گوید: مردم به من خیره می شوند، از من عکس می گیرند، با من صحبت مینمایند، زیرا آنها فرض می نمایند که من یک گردشگر ثروتمند هستم. من همچنین با آزار جنسی شدید مردان محلی روبرو شده ام، تا جایی که اکنون اسپری فلفل را در همه جا حمل می کنم.

6. پرو: یکی از مهاجران اسپانیایی شکایت می نماید که دوستی در بین ساکنان محلی کار آسانی نیست. آنها یک رفتار تهاجمی در خیابان ها دارند.

7. کنیا: یکی از مهاجران دانمارکی در این کشور شکایت می نماید که: من نمی توانم در خیابان راه بروم چون امنیت نیست. همواره باید رانندگی کنم یا با ماشین جایی بروم. مردم فقط برای دریافت پول حاضر و آماده هستند. جاده ها افتضاح است، ترافیک حشتناک و شهر کثیف است.

8. اوکراین: یک مهاجر بلغارستانی از فساد، عدم وفاداری کامل و صداقت شکایت می نماید. یک مهاجر آمریکایی فکر میکند که قوانین کار نمی نمایند. فساد در هر سطح وجود دارد.

9. ترکیه: یکی از مهاجران سریلانکا شکایت میکند که چگونه بودن فرد رنگین پوست چالش برانگیز است!. به خصوص در حومه پایتخت، شما مورد آزار و اذیت قرار می گیرید. یک مهاجر انگلیسی از سیاست و تبلیغات مداوم که باعث تقسیم جامعه می گردد، ناراضی است. اون می گوید :مردم از صحبت کردن یا ابراز عقیده میترسند.

10. کلمبیا: یک مهاجر کانادایی از سیاست و ناامنی آینده در خصوص احتمال تغییر سیاسی شکایت می نماید. ترافیک نیز بد است، و میزان جرم عادت می نماید. خبر در اینجا تقریباً همه منفی است. یکی از مهاجران ونزوئلا نیز از فساد می گوید و می افزذید: این سیستم هم برای افراد بومی و هم برای مهاجران ناعادلانه است، و شرکت های محلی نیز برای خارجی ها باز نیستند.

11. مکزیک: یکی از مهاجران بریتانیایی در نظرسنجی خود میگوید که امنیت شخصی مسئله عظیمی است، به ویژه برای رهبران تجارت.

12. انگلستان: یکی از مهاجران بلغاری در نظرسنجی خود از نگرانی در خصوص نژادپرستی، مناطقی با جمعیت زیاد، افزایش جرم و جنایت، و عدم حمایت و یاری به اقامت. میگوید. یکی از مهاجران هلندی نگران عدم اطمینان پیرامون برکزیت و پیامدهای آن برای اقامت خود است.

13. مصر: یکی از مهاجران انگلیس از زیرساختهای ضعیف، ترافیک وحشتناک، شرایط نامناسب جاده ها، شرایط نامناسب ساختمان ها و ازدحام جمعیت زیاد شکایت دارد. او می گوید هیچ احترامی برای زنان سیاه پوست وجود ندارد و رفتارها بسیار بدخواهانه است.

14 فیلیپین: یک مهاجر امریکایی شکایت می نماید که قوانینی بیش از حد وجود دارد که بیگانگان را محدود می نمایند و مالکیت زمین تقریباً غیرممکن است. همچنین فساد وجود دارد و بسیاری از رانندگان بی مسئولیت هستند. یک مهاجر فرانسوی نیز درباره زیرساخت های ضعیف، ترافیک و کمبود فضای سبز صحبت می نماید.

15 ایتالیا: یکی از مهاجران مکزیکی از بروکراسی و نزدیکی مردم شکایت می نماید. یک مهاجری لهستانی گزارش می دهد که اوضاع سیاسی در حال تغییر است. خارجی ها اکنون در ثبت نام، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و خرید املاک مشکل بیشتری دارند.

16. ایالات متحده امریکا: یک پاسخ دهنده آلمانی به این نظرسنجی می گوید:سیاست جدید که در کشور پدیدار شده، نگران نماینده است. طرز فکر و فرهنگ عمومی نشان میدهد که خودشیفتگی بسیار زیاد است و این در بسیاری از سطوح بیش از حد دیده می گردد. مهاجمان از دیدگاههای گسترده محافظه کارانه و دیدن سوسیالیسم به عنوان یک شر ذاتی، عدم کنترل اسلحه، عدم مراقبت های بهداشتی مناسب و آموزش برخوردار نیستند. همچنین یک مهاجر برزیلی با نگرانی در خصوص نژادپرستی، زنو هراسی و اسلحه صحبت می نماید.

17. اندونزی: یک مهاجر مالزیایی نسبت به سیاست و افراط گرایی مذهبی ابراز نگرانی می نماید. یک مهاجر چینی نیز از فساد، مشکل در دسترسی به مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل و بی عدالتی در قوانین صحبت می نماید.

18. یونان: یک مهاجر استرالیایی گزارش می دهد که بوروکراسی، همانطور که بی تفاوتی کلی کارمندان شاغل در خدمات دولتی است. دیوانه نماینده است.

19. کویت: یکی از مهاجران فرانسوی از تبعیض نسبت به بعضی ملیت ها شکایت دارد. وی می گوید: این کشور از لحاظ محیط زیست خیلی محبت آمیز نیست. یک مهاجر استرالیایی نیز از ترافیک و جاده های خطرناک می گوید و همچنین احساس می نماید که فرهنگ می تواند غیر محبت آمیز به نظر برسد.

20. تایلند: یک مهاجر پاکستانی نگران سیاست های نامطلوب دولت در قبال بیگانگان، مشکل و عدم حمایت دولت در هنگام انجام کار، فساد است. یک مهاجر روسی نیز از زیرساخت های توسعه نیافته، خاک، زباله، سر و صدا، خیابانهای کثیف، بیزار نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 842

به "20 مکان خطرناک برای زندگی در دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 مکان خطرناک برای زندگی در دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید