فراخوان همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر منتشر شد

به گزارش سفر به روسیه، خبرنگاران/بوشهر فراخوان نخستین همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر از سوی انجمن موسیقی استان بوشهر منتشر شد.

فراخوان همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر منتشر شد

مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر با اعلام این خبر گفت: این همایش در راستای سلسله برنامه های اجرائی انجمن موسیقی استان بوشهر با عنوان دستان با همکاری موسسه فرهنگی هنری دی بآذر برگزار می گردد.

حماسه حق پرست در مورد محورهای موضوعی این همایش پژوهشی شرح داد: بداهه نوازی در موسیقی بوشهر، سازشناسی موسیقی بوشهر و گذری بر ساخت سازهای موسیقی بوشهر، چهره های موسیقی (در بخش های موسیقی مذهبی، موسیقی بزمی و موسیقی سنتی که می توان یکی از بخش ها را مورد تحقیق و پژوهش قرار داد.)، موسیقی مذهبی استان بوشهر، موسیقی آیینی و موسیقی کار (کارآواها)، در موسیقی بوشهر، موسیقی آوازی بوشهری (شروه خوانی، بیت خوانی، جنگنامه و شاهنامه خوانی، مناجات خوانی، چاووشی خوانی، مرثیه، مصیبت خوانی و...)، پیشینه شناسی سازهای نی جفتی و نی انبان و نوازندگی این دو ساز، گروه نوازی در موسیقی بومی بوشهر، شادمانه ها در موسیقی بوشهر، پیشینه موسیقی سنتی در بوشهر (موسیقی کلاسیک و دستگاهی) و ترجمه متون مزتبط با موسیقی بوشهر (متن اصلی باید همراه با ترجمه فرستاده گردد) محورهای موضوعی این همایش را تشکیل می دهند.

وی در مورد اهداف برگزاری این همایش گفت: ترویج و اشاعه زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی در بخش هنر موسیقی، شناسایی استعدادهای مطلوب در بخش های مقاله و نوشتار موسیقی، فراهم سازی بستر مناسب در راستای حمایت از اهالی حوزه پژوهش در هنر موسیقی و گردآوری مجموعه ای از جستارها و نوشتارهای موسیقی بوشهر اهداف نخستین همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر را تشکیل می دهد.

این هنرمند درباره شرایط ارسال آثار به این رویداد پژوهشی توضیح داد: آثار حداقل در 15 صفحه A4 با فونت نازنین سایز 14 با فرمت WORD و PDF باشد. منابع و مآخذ آثار با رعایت اصول به همراه آثار ارسال شوند. شرکت نمایندگان مشخصات فردی، میزان تحصیلات، شماره تماس و سوابق خود را همراه با آثارشان به پست الکترونیکی دبیرخانه همایش ارسال نمایند. برگزارنمایندگان حق چاپ آثار را در کتاب جستار و نوشتاری در موسیقی بوشهر به نام پژوهشگر دارد.

به گفته مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر، به برگزیده اول جایزه نقدی، تندیس همایش و لوح تقدیر اهدا خواهد شد و به نفر دوم و سوم نیز جایزه نقدی و لوح تقدیر اعطا می گردد. همچنین به همه آثار راه یافته به مرحله داوری گواهی شرکت اعطا می گردد.

حق پرست در خاتمه یادآور شد: متقاضیان و پژوهشگران حوزه موسیقی می توانند تا 15 خردادماه امسال آثار خود را به پست الکترونیکی دبیرخانه نخستین همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر به نشانی

[email protected] ارسال نمایند. نتیجه آنالیز و داوری مرحله نخست نیز 31 خردادماه 99 اعلام خواهد شد و آیین خاتمهی این رویداد نیز با معرفی برگزیدگان یکم مردادماه امسال برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 908

به "فراخوان همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید