پیشنهادم خریدن و خواندن داستان های ایرانی است

به گزارش سفر به روسیه، محمدحسن شهسواری در گفت وگو با خبرنگاران (ایبنا)، در معرفی پیشنهاداتش برای خرید از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار کرد: برای پیشنهاد خرید ترجیح می دهم رمان ایرانی معرفی کنم؛ چون بیشترین کم لطفی در فضای مجازی و فضای حقیقی به رمان ایرانی می شود. حتی خود نویسندگان هم به یکدیگر توجه نمی کنند و ای کاش خود من هم رمان های بیشتری خوانده بودم تا می توانستم رمان های بیشتری را معرفی کنم.

پیشنهادم خریدن و خواندن داستان های ایرانی است

وی ادامه داد: نخستین رمان بداهه در لامینور، اثر مرجان صادقی است که در نشر ثالث چاپ شده است. دومین کتاب بردپیت سیاه، اثر شراره شریعت زاده است که این کتاب از سوی انتشارات سنگ به چاپ رسیده است. رمان بعدی دشت ماراتن، اثر هانیه بختیاری از انتشارات کتاب کوچه.

این نویسنده و مدرس داستان نویسی در ادامه پیشنهاداتش گفت: رمان شهر ماه خونین، اثر زهرا سعید زاده از انتشارات هوپا در ژانر فانتزی و رمان آریزونا اثر امیرعباس میثمی از نشر کتابسرای تندیس در ژانر آخرالزمانی، دو رمان خواندنی ژانری هستند که پیشنهاد می دهم.

شهسواری درباره کتاب جدیدش گفت: به گفته انتشارات شهرستان ادب، جلد چهارم و پنجم ایران شهر تا قبل از عید چاپ می شود؛ کتابی که سه جلد آن پیش از این منتشر شده است؛ رمانی که درباره روزهای اول جنگ در خرمشهر است.

این نویسنده درباره دغدغه اش از نوشتن این رمان گفت: جنگ اتفاق مهم و تاریخ سازی برای کشور ما بوده است و به نظرم انسان ها در آن شرایط تمام عواطف و درون شان را نشان می دهند؛ چراکه همه در جوار مرگ هستند و این یک موقعیت دراماتیک قوی است. دلیل دیگرم این است که در ادبیات و هنر معاصر ما، مفهوم ایران خیلی مغفول واقع شده. تمام سعی من در این رمان بسط و توسعه مفهوم ایران است. یک جور کشف دوباره ایران برای خودم و احتمالا خوانندگان.

شهسواری در خاتمه درباره تفاوت این رمان با آثار قبلی اش گفت: ایران شهر از لحاظ سبکی تفاوت آشکاری با برخی آثارم از جمله پاگرد، شهربانو و بهشت مغولی ندارد. تنها تفاوت مهمی که دارد حجم کتاب است. ایران شهر هنوز به نیمه نرسیده است حجمی بیشتر از ده کتاب منتشر شده قبلی ام دارد. در نگارش چنین اثری که نوشتنش بیش از دهه طول می کشد، نگه داشتن تمرکز و حفظ استمرار اهمیت بیشتری دارد تا هر نکته دیگری؛ اما اینکه این اثر نسبت به آثار قبلم چه تغییرات کیفی پیدا کرده، موضوعی است که منتقدین و خوانندگان، بیشتر می توانند درباره آن نظر بدهند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1967

به "پیشنهادم خریدن و خواندن داستان های ایرانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادم خریدن و خواندن داستان های ایرانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید