جاذبه های گردشگری بارسلون؛ پایتخت ایالت کاتالونیا

به گزارش سفر به روسیه، جاذبه های گردشگری بارسلون شامل کلیسای ساگرادا فامیلیا، خیابان لارامبلا، قصر موسیقی کاتالان، کاسا میلا، سواحل دیدنی و موزه های فراوان است.

جاذبه های گردشگری بارسلون؛ پایتخت ایالت کاتالونیا

بارسلون پایتخت و پرجمعیت ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیا و مهمترین بندر این کشور است. بارسلون به لحاظ اهمیت در امور اقتصادی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلونا یکی از مهم ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می باشد، همچنین فرودگاه بین المللی بارسلونا در سال 2009 بیش از 27 میلیون مسافر را جابه جا نموده است. بارسلون 12امین شهر جهان و 4امین شهر اروپا به لحاظ شمار بازدیدکننده در سال است. در این مطلب نگاهی به مهم ترین جاذبه های گردشگری بارسلون انداخته ایم.

موقعیت جغرافیایی جاذبه های گردشگری بارسلون

1. خیابان لارامبلا (La Rambla)

دیدنی های بارسلون و گشتن شهر را می توانید از خیابان لارامبلا شروع کنید؛ معروف ترین و شلوغ ترین خیابان بارسلون که به میدان کاتالونیا در مرکزی ترین نقطه شهر منتهی می گردد. بلوار پهنی مخصوص پیاده ها که پنجره ای به سوی زندگی و فرهنگ کاتالان است؛ دو طرفش مراکز فرهنگی، سالن های تئاتر و ساختمان هایی می بینید که معماری شان خیره کننده است.

از آن خیابان هایی ست که روز ها شلوغند و شب ها زنده و بیدار؛ پر از دکه های سوغاتی فروشی، نقاش های خیابانی، پانتومیست های دوره گرد و البته کلی رستوران و کافه جور واجور که شب ها پر از جمعیت می شوند و خوب است مهمان غذاهای دریایی خوشمزه شان شوید. در جهت این خیابان، کاخ کاتالونیا و بنای یادبود کولوم مجسمه بلند کریستف کلمب را خواهید دید که به سمت قاره آمریکا اشاره می نماید. از ایستگاه متروی کاتالونیا یا لیسِئو می توانید به لارامبلا برسید.

تصویر هوایی از خیابان لارامبلا

2. موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا یکی دیگر از جاذبه های توریستی بارسلون است.این موزه در سال 1929 میلادی، محلی برای برپایی نمایشگاه های بین المللی بود.اما در سال 1990 میلادی به موزه تبدیل شد. موزه ملی هنر کاتالونیا، از جمله موزه هایی است که خودش بیش از آثار درونش، بازدیدکننده را سرگرم می نماید.گردشگران با نگاه به ساختار این بنا، جذب طراحی زیبایش می شوند.این ساختمان قبلا یک قصر سلطنتی بوده است.ساختمان موزه معماری بسیار زیبایی دارد و باید گفت از جمله موزه های محبوب سراسر اسپانیاست.

نمای بیرونی موزه ملی هنر کاتالونیا

3. پارک گوئل

پارک گوئل (به اسپانیایی: Parc Güell) بوستانی شامل عناصر معماری است که در تپه ال کارملدر منطقه گراسیا بارسلون قرار گرفته است. این بوستان توسط معمار نامی کاتالان، آنتونی گائودی در بین سال های 1900 تا 1914 ساخته شده است.این مجموعه بخشی از کارهای آنتونی گائودی در میراث جهانی یونسکو می باشد.

پارک گوئل یکی از جاذبه های گردشگری بارسلون

4. قصر موسیقی کاتالان

قصر موسیقی کاتالان (به اسپانیایی: Palau de la Música Catalana) یک تالار موسیقی در شهر بارسلون است که به شیوهنوگرایی کاتالان توسط لوییز دومانچه ای مونتانر طراحی شد .ساخت این بنا از سال 1905 تا 1908 به طول انجامید و در تاریخ 9 فوریه 1908 افتتاح شد.این بنا جزو میراث جهانی یونسکو می باشد.

نمای داخلی قصر موسیقی کاتالان

5. کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família)

ساگرادا برای بارسلون مثل ایفل است برای پاریس؛ اگر قرار باشد فقط یک دیدنی در این شهر ببینید، همین ساگرادای عجیب و مدرن است. کلیسایی عظیم و نیمه کاره که اثر آنتونی گائودی معمار اسپانیایی ست و البته از کلیشه های معروف کلیساهای اروپایی هم در آن خبری نیست؛ بیشتر شبیه نقاشی های سوررئال است. گائودی اصولا به خاطر سبک عجیب و غریب و بسیار شخصی اش معروف است و ساگرادا عظیمترین شاهکار اوست.

او در 1884 ساخت این جاذبه گردشگری بارسلون را شروع کرد و بعد از 42 سال کوشش در 1926 از جهان رفت؛ در حالیکه هنوز هم نتوانسته بود آن را تمام کند. قرار است که در سال 2026 هم زمان با صدمین سالگرد درگذشت گائودی، ساخت این کلیسا به انتها برسد. گائودیاساسا خطوط راست را دوست نداشت، چون معتقد بود در طبیعت چنین خطوطی نداریم؛ در طراحی برج های ساگرادا هم از اشکال عجیب و قله های گرد و برآمده کوه مونتسرات در 40 کیلومتری بارسلون الهام گرفته بود.

این برج های صد متری در تمام شهر دیده می شوند. تعداد زیادی مجسمه که زندگی مریم مقدس و مسیح را به تصویر کشیده اند، نمای بیرونی ساگرادا را پوشانده اند. این کلیسا جزو میراث جهانی یونسکو و از مهمترین جاذبه های گردشگری بارسلون است و هر سال 2 میلیون و 500 هزار بازدید کننده دارد. متروی ساگرادا فامیلیا نزدیک ترین ایستگاه به کلیسا ست.

نمای بیرونی کلیسای ساگرادا فامیلیا

6. کاسا میلا (Casa Milà)

این خانه عظیم شاهکار عجیب دیگری از گائودی و از مناطق دیدنی بارسلون است که در فاصله 1905 تا 1910 برای خانواده سرشناس میلاطراحی اش نموده و به همین خاطر به آن کاسا میلا (خانه میلا) می گویند. البته به خاطر نمای سنگی خاکستری و موج دارش به لاپدرِرا (معدن سنگ) هم معروف است. پشت بام خانه به خاطر دودکش های عجیبی که بیشتر شبیه مجسمه ها و اشکال انتزاعی هستند، بسیار مشهور و دیدنی است و اتاق زیر شیروانی هم نمایشگاهی است که سبک و شیوه طراحی گائودی را با استفاده از ماکت ها و مدل ها نشان می دهد؛ ایده های او در استفاده از فضا و نور بسیار جلوتر از زمان خود بود و علاقه اش به موج و انحنا ریشه در این باور داشت که طبیعت خط راست و مستقیم ندارد. این خانه با آن همه انحنا و دایره، آنقدر حیرت زده تان می نماید که بدون اینکه متوجه شوید، ساعت ها در آن می مانید. ساعات بازدید 9 صبح تا 6 عصر و از مارچ تا اکتبر تا 8 شب است. البته کاسا میلا در تاریکی شب هم رمزآلود و دیدنی است؛ برای اطلاع از ساعات بازدید شبانه به وب سایتش سر بزنید. این بنا در خیابان پرُوِنسا و نزدیک ایستگاه متروی دیاگونال است.

کاسا میلا یکی از جاذبه های گردشگری بارسلون

7. سواحل بارسلونتا

دریا، ساحل و آفتاب بخش جدانشدنی سفر به بارسلون هستند. بارسلونتا بخش آفتابی شهر است؛ منظقه ای رویایی کنار دریا که ساحل شنی و رستوران های دریایی معروفش وسوسه تان می نماید تمام روز را آنجا بمانید. تابستان ها، بارسلونتا شلوغ ترین جای شهر است و البته نزدیک ترین ساحل شنی برای کسانی که در شهر هتل گرفته باشند. به جز قدم زدن، شنا کردن و آفتاب دریافت می توانید موج سواری و قایق سواری را هم امتحان کنید.

بخشی از سواحل بارسلونتا

کلام آخر

بهترین زمان برای دیدن جاذبه های گردشگری بارسلونا فصول بهار و پاییز می باشد. بسیاری از موزه های شهر بارسلون رایگان هستند و بازدید از آنها برای عموم آزاد است. به علاوه همه موزه های شهر در اولین یکشنبه هر ماه، رایگان هستند. بنابراین می توانید در این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی را مشاهده کنید.

منابع: زورق، کجارو، نیک صالخی، ویکی پدیا

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1327

به "جاذبه های گردشگری بارسلون؛ پایتخت ایالت کاتالونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری بارسلون؛ پایتخت ایالت کاتالونیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید