دولت مرکل حل بحران انرژی را به دولت بعد موکول کرد

به گزارش سفر به روسیه، سخنگوی دولت آلمان در سخنانی حل بحران انرژی و کاهش هزینه ها را به روی کار آمدن دولت بعد موکول کرد.

دولت مرکل حل بحران انرژی را به دولت بعد موکول کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ویرتشافتز ووخه آلمان، هزینه های انرژی در آلمان به صورت روزافزون افزایش می یابد. با این حال هیچگونه تسکین و حل سریعی برای این بحران برای شهروندان آلمانی پیش بینی نمی گردد.

استفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان امروز (دوشنبه) در سخنانی در این باره گفت که دولت ائتلافی تازه آلمان می تواند از جمله برای ترویج برق سبز اقدام کند.

احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و حزب لیبرال دموکرت هم اعلام نموده اند که می خواهند مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی را تا اواخر نوامبر به انتها برسانند.

زایبرت بعلاوه تاکید نمود که در سال های اخیر اقداماتی برای کاهش هزینه های انرژی اجرا شده است که شامل بهبود مزایای مسکن ، کاهش هزینه های اضافی برای سال آینده و افزایش یاری هزینه ها است. وی در عین حال گفت: دولت فدرال فعلی هیچ گونه اقدام دیگری را برای این منظور در برنامه ندارد.

بحران انرژی در اروپا و بعلاوه آلمان نگرانی های زیادی را ایجاد نموده است.

کلاوس مولر، از اعضای هیات مدیره انجمن فدرال سازمان های مصرف نماینده آلمان با توجه به هزینه های انرژِی بالا خواهان یاری های مستقیم برای نیازمندان شده و دراین باره گفته است: شهروندانی هستند که از فقر انرژی رنج می برند و افزایش قیمت برق و گرمایش برای آن ها نامعقول است.

افزایش قیمت انرژی و کمبود آن در اروپا بعلاوه نگرانی هایی را در آلمان ایجاد نموده است و کمیسیون اروپا هم کاهش وابستگی به واردات با تکیه بر طرح حمایت از آب وهوا را برای مبارزه با این شرایط در دستور کار قرار داده است.

با کاهش بحران کرونا در اروپا اقتصاد این منطقه در جهت بهبود قرار گرفته و این منجر به افزایش تقاضای گاز به ویژه در شرکت ها شده است. هرچه تقاضا بیشتر گردد قیمت ها افزایش می یابد. از طرفی ازآنجایی که نفتکش هایی که گاز مایع را در کشورهای تولیدنماینده ذخیره نموده اند به جایی راهنمایی می شوند که بیشترین سود را برای آن ها دارد بیشتر آن ها در زمان حاضر به آسیا سفر می نمایند، نتیجه این می گردد که گاز در اروپا گران تر و کمیاب تر می گردد.

کمیسیون اروپایی از همه کشورهای عضو درخواست نموده است به صورت هدفمند از خانوارها حمایت نمایند و در صورت لزوم مشاغل کوچک را برای مدتی محدود از مالیات بر انرژی معاف نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1803

به "دولت مرکل حل بحران انرژی را به دولت بعد موکول کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت مرکل حل بحران انرژی را به دولت بعد موکول کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید