حذف امضاهای طلایی در راستای مانع زدایی از تولید ، تولید 8 هزار مگاوات برق در دستور کار واحدهای صنعتی

به گزارش سفر به روسیه، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بنگاه های تولیدی برای کاهش آسیب دیدن از قطعی برق، تولید 8 هزار مگاوات برق را در دستور کار خود دارند.

حذف امضاهای طلایی در راستای مانع زدایی از تولید ، تولید 8 هزار مگاوات برق در دستور کار واحدهای صنعتی

به گزارش خبرنگاران، علیرضا رزم حسینی امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران گفت: شرایط صنعت در سال گذشته نسبتاً خوب بود و با وجود تحریم و کرونا 8 درصد رشد صنعتی رخ داد. در حوزه تجارت نیز علی رغم همه مسائل صادرکنندگان توانستند نسبت به تأمین کالاهای مورد نیاز کشور اقدام کنند. به طوری که تجارت ایران به رقمی بالغ بر 74 میلیارد دلار رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در خصوص رونق حوزه معدن 6 هزار پهنه معدنی در دستور کار 31 استان قرار گرفته که از طریق مزایده عمومی در معرض فعالان حوزه معدن و سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین کلیه سیاست گذاری و برنامه ریزی در حوزه تأمین نهاده های دامی و محصولات کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و وزارت صمت برای تأمین نهاده ها کمک کننده خواهد بود.

رزمحسینی بیان داشت: در فروردین ماه 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل در 27 رشته صنعتی بالغ بر 50 درصد رشد تولید داشتیم و این یکی از افتخارات ما به شمار می رود.

وی اضافه کرد: همچنین در فروردین 1400 نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاخص صدور جواز تأسیس 62درصد رشد کرده و 74 درصد در صدور پروانه بهره برداری افزایش داشته ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مسائل اصلی واحدهای صنعتی به خصوص فولاد و آلومینیوم تأمین برق است که تصمیم گرفته ایم تا واحدهای صنعتی در این زمینه نیز اقدام به تولید برق کنند، لذا برنامه ریزی شده تا طی 2-3 سال آینده این واحدهای صنعتی هشت هزار مگاوات برق خود را تأمین کنند.

رزم حسینی بیان نمود: بسته مانع زدایی از تولید تهیه شده که فردا در دستور کار ستاد اقتصادی دولت قرار خواهد گرفت.

وی در بیان اینکه در جهت مانع زدایی از تولید امضاهای طلایی را فسخ کرده ایم و تیک های صادراتی جمع شده است، گفت: مصوبه 214 و 177 دولت باعث شد که پرونده قضایی صادرکنندگان جمع شود و اکنون هیچ صادرکننده ای پرونده قضایی ندارد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1606

به "حذف امضاهای طلایی در راستای مانع زدایی از تولید ، تولید 8 هزار مگاوات برق در دستور کار واحدهای صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف امضاهای طلایی در راستای مانع زدایی از تولید ، تولید 8 هزار مگاوات برق در دستور کار واحدهای صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید