بازار رهن کمتر از 100 میلیون تومان در تهران

به گزارش سفر به روسیه، بررسی­ ها نشان می ­دهد بخشی از مستاجران پایتخت قدرت پرداخت رقم ودیعه بیش از 100 میلیون تومان را ندارند. بنابراین برای اجاره این نوع آپارتمان­ ها باید به محدوده های خاصی از شهر مراجعه نمایند.

بازار رهن کمتر از 100 میلیون تومان در تهران

به گزارش خبرنگاران، تحقیقات میدانی از بازار رهن و اجاره شهر تهران نشان می دهد بخشی از تقاضای بازار را مشتریانی تشکیل می دهند که ودیعه آنها کمتر از 100 میلیون تومان است. در مقابل به گفته بعضی واسطه های ملکی فعال در مناطق ویژه اقشار متوسط و نیمه جنوبی پایتخت، بخشی از فایل های عرضه شده مربوط به واحدهایی است که ودیعه کمتر از 100 میلیون تومان دارند.

نتیجه تحقیقات میدانی و آنالیز های اجرا شده از بعضی فایل های عرضه شده در بازار رهن و اجاره حاکی از آن است که در بعضی محلات مناطق شرقی، مرکزی و جنوبی شهر تهران، تعداد بیشتری از واحدهای مسکونی با ودیعه 100 میلیون تومان و کمتر پیشنهاد شده است. در عین حال بعضی واسطه های ملکی معتقدند در سال گذشته تمایل بسیاری از موجران برای دریافت ودیعه بیشتر و اجاره کمتر افزایش یافت که علت اصلی آن به واسطه بازدهی قابل توجه بازار سرمایه بود؛ اما در امسال و طی ماه های گذشته همزمان با کاهش بازدهی بازار سرمایه، مجدد تمایل برای اجاره نسبت به دریافت ودیعه افزایش پیدا نموده است.

نتایج تحقیقات میدانی نیز تقریبا این ادعا را ثابت می نماید که بازار اجاره به شکل سنتی خود بازگشته است. هر چند قطعا بعضی موجران همچنان بنا به دلایلی پول پیش را به اجاره ترجیح می دهند، اما فضای کلی بازار اجاره در حوزه نسبت دریافت ودیعه به اجاره، در مقایسه با سال گذشته تغییر نموده است.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1416

به "بازار رهن کمتر از 100 میلیون تومان در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار رهن کمتر از 100 میلیون تومان در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید