ارسال بزرگترین محموله کمکی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به خوزستان

به گزارش سفر به روسیه، بزرگ ترین و سنگین ترین محموله هوایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به وزن 100 تن، برای کمک به سیل زدگان استان خوزستان وارد فرودگاه اهواز شد.

ارسال بزرگترین محموله کمکی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به خوزستان

به گزارش خبرنگاران، این محموله سنگین 100 تنی شامل اقلام اولیه و ضروری زندگی از جمله یک هزار تخته چادر اسکان بزرگ 9 نفره، 15 هزار تخته پتو، 12 هزار مترمربع موکت، 50 هزار قوطی انواع کنسرو، 2 تن انواع دارو و 3 تن لوازم بهداشتی است. هم چنین 100 هزار بطری یک ونیم لیتری آب معدنی نیز از طریق زمینی به مناطق سیل زده استان خوزستان ارسال شد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم چنین یک هزار تخته چادر اسکان بزرگ 9 نفره، 25 هزار تخته پتو، 38 هزار مترمربع موکت و 50 هزار قوطی انواع کنسرو دیگر را نیز آماده ارسال برای سیل زدگان استان خوزستان کرده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هم زمان با ارسال این محموله در این خصوص اظهار کرد: قبل از وقوع سیل پیش بینی هایی برای این حادثه انجام شده بود و قرارگاه جهادی خدمت رسانی ستاد را با بیش از 120 گروه جهادی و 2500 نفر جهادگر، در این زمینه فعال کرده ایم.

محمد مخبر با بیان این که اقلام ضروری را از قبل آماده کرده بودیم و از ساعات اولیه حادثه در استان های مختلف حضور فوری و فعال داشته ایم، اضافه نمود: بیمهی مسکن های روستایی قبل از وقوع سیل در دستور کار ما قرار داشت. در کشور 350 هزار مسکن روستایی را از طریق بیمه برکت، بیمه کرده ایم که از این تعداد، 140 هزار مسکن در استان خوزستان و 90 هزار مسکن در استان لرستان است.

مخبر با بیان این که افراد بیمه شده می توانند میزان خسارت وارده را براساس نظرات کارشناسی، دریافت کنند، گفت: عوامل ما در استان لرستان دنبال مستندسازی و پرداخت این خسارت ها هستند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اضافه نمود: بعد از حادثه سیل تاکنون، 8 قرارگاه در 8 استان درگیر سیل ایجاد کرده ایم که از 28 اسفند سال گذشته با همکاری نیروهای جهادی مشغول خدمت هستند.

وی با بیان این که 8 درمانگاه سیار مجهز را در مناطق سیل زده راه اندازی و 250 پزشک و بهیار جهادی را به این مناطق اعزام کرده ایم، ادامه داد: این ستاد اقلام دارویی برای ویزیت و درمان 50 هزار نفر را به مناطق سیل زده ارسال کرده و روزانه 2 هزار بیمار و مجموعاً 30 هزار نفر در این مناطق ویزیت شده اند.

مخبر ضمن اعلام این که تاکنون 275 هزار وعده غذای گرم در 8 استان درگیر سیل توزیع شده است، ادامه داد: تا به امروز 400 هزار بطری آب، 12 تن گوشت، 14 هزار بسته جیره خشک مواد غذایی، 24 هزار تخته پتو و 32 هزار متر مربع موکت را به مناطق سیل زده ارسال کرده ایم.

وی گفت: انواع اقلام امدادی شامل پلاستیک های مخصوص زیرانداز برای بیش از 5500 خانوار، 3 هزار عدد بیل، 4 هزار جفت چکمه و 3 هزار دست بادگیر، 5 دستگاه اکسیژن ساز برای مصارف پزشکی، را به همراه 130 هزار گونی، 400 هزار عدد انواع کنسرو، 37 تن برنج، 6 تن روغن، مقادیر قابل توجهی قند و چای، 6 هزار بسته پوشک نوزاد، 7 هزار و 300 بسته اقلام بهداشتی، 1600 تخته چادر اسکان و مقادیر قابل توجهی قند و شکر، 15 دستگاه لجن کش، 200 دستگاه روز خودرو سبک برای کمک های امدادی، و ناوگان پشتیبانی شامل 160 خودرو سبک، نیمه سنگین و سنگین به طور روزانه، را به مناطق سیل زده اعزام کرده ایم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: بعد از حادثه، 20 هزار بسته لوازم خانگی شامل یخچال، گاز، قالی، موکت، ظرف و پتو را تهیه کرده ایم که اولین محموله را روز شنبه آینده به استان گلستان ارسال خواهیم کرد.

وی با بیان این که8000 رأس دام سبک را به منظور جبران بخشی از خسارات وارد شده به سیل زدگان تهیه می کنیم، ادامه داد: 25 تا 30 هزار بسته لوازم التحریر نیز تهیه شده که به فوریت بعد از پایان بحران به دانش آموزان آسیب دیده اهدا می شود.

دکتر مخبر با بیان این که اشتغال موضوع مهم این مناطق است، اضافه نمود: مقرر شده که ظرف یک سال آینده از سوی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اشتغال زایی گسترده و دامنه داری در مناطق زلزله زده ایجاد و به بهره برداری برسد. وی اضافه نمود: هواپیمایی جمهوری اسلامی بدون دریافت هزینه، یک هواپیمای 747 را تدارک دیده تا ما بتوانیم امروز سنگین ترین محموله هوایی را به اهواز ارسال کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان این که امروز 3 تن لوازم بهداشتی و 2 تن دارو برای خوزستان ارسال می شود، ادامه داد: مسئولیت توزیع این اقلام بر عهده مسئولان محلی و استانداری است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، مخبر در پایان گفت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا رفع کامل مسائل مردم مناطق سیل زده در سراسر کشور، با تمام توان در کنار آن ها خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 169

به "ارسال بزرگترین محموله کمکی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال بزرگترین محموله کمکی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید