آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا درباره طرح ترافیک

به گزارش سفر به روسیه، عبدالرضا رحمانی فضلی در سرانجام بیستمین نشست کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف برگزار گردید، اضافه کرد: در جلسه امروز موضوعات مختلفی مورد آنالیز نهاده شد و تصمیماتی اتخاذ شد، اما این تصمیمات، در صورت تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قابل اجرا است.

آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا درباره طرح ترافیک

وزیر کشور مساله اجرای طرح ترافیک در کلانشهر تهران را یکی از مهمترین محور های نشست امروز کمیته اجتماعی و انتظامی بیان نمود و اظهارداشت: در مورد طرح ترافیک، دو دیدگاه مطرح است. نظر اول این است که طرح ترافیک باید اجرا گردد، زیرا عدم اجرای آن، باعث افزایش ترافیک در مناطق مرکزی شهر، اختلال در تردد خودروها، افزایش آلودگی هوا، بالارفتن میزان سفر های غیرضروری، ایجاد بی نظمی در سطح شهر و مسائل دیگر می گردد و این شرایط و ازدحام جمعیت به نوبه خود می تواند موجب شیوع بیماری کرونا گردد.

به گزارش وزارت کشور، وی اضافه نمود: اما نظر دیگر این است که اگر ما طرح ترافیک را اجرا کنیم، به خاطر اینکه وسایل شخصی نمی توانند به مناطق مرکزی شهر بفرایند، این شرایط نهایتا موجب تراکم جمعیت در اتوبوس ها و مترو ها خواهد شد که زمینه شیوع بیماری را فراهم می نماید. به همین دلیل، قرار شد شهردار محترم پیشنهادات و دستور العمل هایی را به ستاد ملی مدیریت کرونا ارایه نمایند که بتوانیم هم تراکم جمعیت را در داخل مترو و اتوبوس ها به حداقل برسانیم و هم طرح ترافیک را اجرایی کنیم.

رحمانی فضلی، یکی دیگر از موضوعات مورد آنالیز در نشست کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا را تقاضای اتاق اصناف برای افزایش میزان ساعت کار پاساژ ها و مراکز تجاری با توجه به طولانی شدن روز ها بیان نمود و گفت: جمع بندی ما این است که با رعایت کامل پروتکل ها و قبول مسئولیت از سوی خود صاحبان پاساژ ها و مغازه ها و اصناف و نظارت وزارت بهداشت بتوانیم ساعاتی را به ساعت کار پاساژ ها اضافه کنیم که در نشست ستاد ملی در این زمینه تصمیم گیری نهایی خواهد شد.

فرایند بازگشایی مساجد از دیگر مسائلی بود که وزیر کشور به آن اشاره نمود. وی اظهارداشت: مقرر شد مساجد بعد از تصویب در ستاد ملی فقط برای امر نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی گردد.

وزیر کشور همچنین به پیشنهاد علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد فعالیت آژانس ها و تور های مسافرتی اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه کارشناسان این حوزه به خاطر تراکم دستورات به جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی دعوت نشده بودند، قرار شد در نشست بعدی با حضور مسئولان ذی ربط حوزه، این موضوع مورد آنالیز قرار گیرد.

رحمانی فضلی با اشاره به موضوع اجرای طرح سالم سازی دریا اظهارداشت: با توجه به حجم مسافرت ها در ایام تابستان به استان های شمالی کشور برای استفاده از دریا، قرار شد از فردا اجرای طرح سالم سازی دریا را اعلام کنیم.

وی اضافه نمود: پروتکل های این موضوع باید از سوی وزارت بهداشت تهیه گردد و با اجرای کامل آن، فرصت استفاده از دریا را برای مردم فراهم سازیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید بتوانیم با کرونا همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم، توضیح داد: باید زندگی جاری باشد و فعالیت ها در جامعه انجام گردد.

وی گفت: این کار باید با توجه و رعایت کامل پروتکل ها و اصول بهداشتی از سوی مردم عزیزمان، مسئولین و همه کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، انجام گردد و نظارت دقیقی بر آن صورت گیرد.

رحمانی فضلی اضافه نمود: دو امر نظارت دقیق بر اجرای پروتکل ها و ضمانت های لازم برای این اجرا و از طرف دیگر، اطلاع رسانی و آموزش کافی به مردم به وسیله رسانه ها به ویژه از سوی رسانه ملی باید در سرلوحه همه اقدامات مربوط به مدیریت بیماری کرونا در کشور قرار داشته باشد.

رحمانی فضلی توضیح داد: همه اقداماتی که اکنون در زمینه بازگشایی فعالیت ها در جامعه انجام می گردد مشروط به دو امر رعایت دقیق پروتکل ها و اطلاع رسانی و آموزش درست مردم صورت می گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد صدا وسیما و دیگر رسانه ها نسبت به تحقق این موضوع اهتمام بورزند تا بتوانیم زندگی را برای مردم در شرایط سهل فراهم کنیم.

وزیر کشور یادآور شد: یکی از پیشنهادات در جلسه امروز کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا، پیشنهاد اقامه نماز آدینه در تعداد دیگری از شهر های سفید و زرد با رعایت پروتکل های بهداشتی بود که قرار شد در جلسه بعدی با کار کارشناسی مسئولان وزارت بهداشت و متولیان امر نمازآدینه، در مورد این موضوع هم تصمیم گیری گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 999

به "آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا درباره طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا درباره طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید