کشف خودروی احتکار شده در پارکینگ فرودگاه مهرآباد

به گزارش سفر به روسیه، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از کشف تعدادی خودروی احتکارشده در پارکینگ فرودگاه مهرآباد اطلاع داد.

کشف خودروی احتکار شده در پارکینگ فرودگاه مهرآباد

به گزارش گروه اجتماعی سفر به روسیه، سید یاسر رایگانی در گفت وگوی ویدئویی با بخش خبری ساعت 21 تلویزیون اظهار کرد: با اعلام شفاف و صریح وزارت صمت، دست ما نیز برای برخوردهایی که مدنظر داشتیم باز شد.

وی ادامه داد: در دو روز گذشته با انجام گشت های مشترک، در انبارهایی که در شهر تهران وجود داشت حدود 800 خودروی بدون پلاک در نقاط مختلف مانند تهرانسر و پارکینگ فرودگاه مهرآباد شناسایی کردیم و تا معین تکلیف آنها، با همکاری دادستانی، یکی از انبارها را پلمب کردیم. باقی انبارها نیز در دست رسیدگی است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: طبق اعلام وزارت صمت، وجود خودروی بدون پلاک از نگاه ما احتکار است و خودرویی که 5 تا 6 ماه از فروش آن توسط خودروساز می گذرد، به این معنی است که مالک خودرو احتیاجی به آن ندارد. بنابراین مالک حدود 15 درصد قیمت خودرو جریمه خواهد شد و موظف است طبق قیمت قانونی که ستاد تنظیم بازار توسط شورای رقابت اعلام می نماید، خودرو را با قیمت معین در بازار و با نظارت همکاران ما بفروشد.

رایگان در پاسخ به این که تکلیف افرادی که خودروی بدون پلاک دارند چیست، گفت: از نگاه ما خودرویی که چند ماه از وجودش در پارکینگ می گذرد، بلااستفاده است؛ در غیر اینصورت هموطنان باید به سرعت برای پلاک گذاری اقدام و مالکانی که چند خودرو دارند هرچه زودتر آنها را در بازار عرضه نمایند تا شامل برخوردهای سختگیرانه ای که در روزهای اخیر شروع شده و انتظار مردم است نشوند.

وی تأکید کرد: اگر شهروندان از وجود انباری اطلاع دارند به وسیله شماره های 110 پلیس، 124 وزارت صمت یا 135 تعزیرات گزارش نمایند تا در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 971

به "کشف خودروی احتکار شده در پارکینگ فرودگاه مهرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف خودروی احتکار شده در پارکینگ فرودگاه مهرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید