کرونا عامل رونق سینماهای ماشین- رو کره جنوبی

به گزارش سفر به روسیه، در سینمای درایو- این پارک دونگ-جو دوستداران سینما می توانند در امنیت بیشتر و از درون خودروی راحت خود در برابر صفحه عظیم سینما پارک نموده از دیدن فیلم لذت ببرند.

کرونا عامل رونق سینماهای ماشین- رو کره جنوبی

کرونا باعث رونق سینماهای درایو- این (drive-in) یا ماشین-رو در سئول پایتخت کره جنوبی شده است. سینماهای درایو- این سینماهایی در فضای باز هستند که مردم با خودرو تا پای پرده سینما می رانند. آنها در فضای باز و از داخل خودرو به تماشای فیلم مورد نظر خود می پردازند.

به گزارش سفر به روسیه به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردم کره جنوبی به دنبال فضاهایی امن تر برای لذت بردن از یک فیلم بدون ترس ابتلا به کرونا هستند.

درآمدهای سینمایی کره جنوبی در هفته های اخیر و به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است. مقامات کره جنوبی به دلیل ابتلای بیش از 8897 نفر به ویروس کرونا از مردم خواسته اند تا از اجتماعات عظیم خودداری نمایند.

مردم کره جنوبی با شیوع کرونا ساعت ها در صف سینماهای درایو- این یا ماشین- رو هستند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

اما در سینمای درایو- این پارک دونگ-جو دوستداران سینما می توانند در امنیت بیشتر و از درون خودروی راحت خود در برابر صفحه عظیم سینما پارک نموده و بدون احتیاج به پیاده شدن یا فاصله بیش از یک متر با دیگران از دیدن فیلم لذت ببرند.

علاقه مندان سینما می توانند با خیال راحت و از درون خودروهای راحت خود به تماشای فیلم بپردازند/ عکس: AFP

مسئولین این سینما اعلام نموده اند که در هفته های اخیر در روزهای معمول هفته با افزایش 10 تا 20 درصدی فروش بلیط و در روزهای آخر هفته با فروش تمام بلیط ها روبرو بوده اند.

وبسایت یکی از سینماهای ماشین- رو با نمایش یک بنر عظیم شعار در تمام سال باز است را نشان می دهد. این موضوع تضاد و تفاخری آشکار با تمامی تئاتر و سینماهای دنیا است که این روزها به دلیل نگرانی از شیوع بیشتر کرونا تعطیل شده اند.

خانم چوئی جینگ یونگ کارمند 22 ساله بیمارستان که برای خرید بلیط فیلم در سینمای ماشین رو 2 ساعت در صف انتظار کشیده نگران اتمام بلیط ها برای اکران آخر هفته است.

چونگ سی- کیون (Chung Sye-kyun) نخست وزیر کره جنوبی از مدیران و مسئولان فضاهای ورزشی، مذهبی و تفریحی سربسته خواسته تا به مدت 15 روز تمام فعالیت های خود را تعلیق نمایند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

این دختر جوان گفت: من می خواهم از زندگی فرهنگ با دوستم لذت ببرم و تا زمانی که سینماها جایی خطرناک باشند، من از فرصت فبلم دیدن در این سینما لذت خواهم برد.

پارک جی-سونگ پسر 24 ساله کره ای نیز اضافه کرد: به دلیل شیوع کرون ویروس از بیرون رفتن خودداری می نماید امادر سینمای ماسین- رو احساس امنیت می نماید.

در کره تعداد زیادی از کنسرت ها و مسابقات ورزشی به دلیل شیوع بیماری تعوق افتاده یا لغو شده اند.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 841

به "کرونا عامل رونق سینماهای ماشین- رو کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا عامل رونق سینماهای ماشین- رو کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید