چه کسانی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند؟

به گزارش سفر به روسیه، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت فقط کسانی را می تواند رایگان بیمه کند که وزارت رفاه به صورت رسمی اعلام کند که در دهک یک تا سه قرار دارند.

چه کسانی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند؟

از کلوب زبان آموزان دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در گفت وگو با فارس درباره همکاری وزارت رفاه برای انجام ارزیابی وسع گفت: بر اساس آیین نامه، وزارت رفاه باید بر اساس اطلاعات ثبت شده در پایگاه اطلاعات ایرانیان ظرف یک ماه ارزیابی وسع را انجام داده و به بیمه سلامت اعلام کند.

وی مطرح کرد: فقط پوشش بیمه اجباری سلامت بر عهده سازمان بیمه سلامت است. اگر کسی می خواهد از یارانه دولت استفاده کند باید فرم مربوطه را پر کند و این فرم برای وزارت رفاه ارسال می گردد. اگر وزارت رفاه دهک فرد را یک تا سه اظهار داشت، همه حق بیمه توسط دولت پرداخت می گردد.

موهبتی اضافه نمود: اگر وزارت رفاه ظرف یک ماه اعلام نظر نکرد، فرد بیمه رایگان نمی گردد. با این حال سازمان بیمه سلامت فقط کسی را می تواند رایگان بیمه کند که وزارت رفاه به صورت رسمی اعلام کند که در دهک یک تا سه قرار داشته باشد. 50 درصد حق بیمه کسی توسط دولت پرداخت می گردد که بر اساس اعلام وزارت رفاه، فرد در دهک چهار قرار داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 606

به "چه کسانی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید