پوتین: محدودیت های فعلی برای فراوری باید ادامه یابد

به گزارش سفر به روسیه، رئیس جمهور روسیه گفت: ما قبول داریم محدودیت های فعلی برای فراوری باید ادامه داشته باشد و احتمالاً طبق برنامه قبلی فراوری را افزایش نمی دهیم. اگر لازم باشد تصمیمات دیگری در خصوص کاهش بیشتر فراوری می گیریم، ولی در حال حاضر چنین ضرورتی وجود ندارد

پوتین: محدودیت های فعلی برای فراوری باید ادامه یابد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه گفت: روسیه لزومی نمی بیند فراورینمایندگان دنیای نفت قرارداد فعلی در خصوص عرضه این محصول را تغییر دهند، ولی اگر شرایط بازار قابل قبول باشد نیازی به ادامه این کاهش فراوری شدید نیست.

این اظهارات پوتین نشانه واضحی است از اینکه این فراورینماینده عظیم دنیا آماده ادامه قرارداد کاهش فراوری در بحبوحه اختلال های به وجود آمده در بازار از همه گیری ویروس کرونا و مازاد فراوری است.

روسیه به همراه اوپک و سایر متحدانش طی ائتلافی به عنوان اوپک پلاس برای کاهش فراوری نفت جهت از بین بردن مازاد عرضه در بازار کوشش می نماید. کاهش تقاضای نفت به خاطر قرنطینه های ناشی از همه گیری ویروس کرونا باعث مازاد عرضه آن به بازار شده است. فراورینمایندگان ائتلاف اوپک پلاس روی هم رفته حدود 7.7 میلیون بشکه در روز فراوری نفت را کم نموده اند.

قرار است این ائتلاف از اول ژانویه دو میلیون بشکه به فراوری خود بیفزاید، ولی بعضی فراورینمایندگان نگرانند تقاضا آنقدر قدرتمند نباشد تا این عرضه اضافی را جذب کند.

پوتین در روز پنج شنبه گفت با عربستان سعودی و امارات در این مورد مذاکره نموده است. آمریکا عضو ائتلاف اوپک پلاس نیست.

وی گفت: به عقیده ما نیازی به تغییر قرارداد نیست. ما از نزدیک شاهد بهبود بازار هستیم مصرف رو به افزایش است.

ما قبول داریم محدودیت های فعلی برای فراوری باید ادامه داشته باشد و احتمالاً طبق برنامه قبلی فراوری را افزایش نمی دهیم. اگر لازم باشد تصمیمات دیگری در خصوص کاهش بیشتر فراوری می گیریم، ولی در حال حاضر چنین ضرورتی وجود ندارد

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در اوایل همین هفته گفته بود فرایند بهبود بازار دنیای نفت به خاطر موج دوم همه گیری ویروس کرونا کند شده، ولی هنوز برای صحبت در خصوص ادامه قرارداد کاهش فراوری در 2021 زود است.

قرار است وزرای نفت اوپک پلاس در اول دسامبر طی یک کنفرانس آنلاین در خصوص سیاست عرضه نفت مذاکره نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1201

به "پوتین: محدودیت های فعلی برای فراوری باید ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: محدودیت های فعلی برای فراوری باید ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید