پرو، اولین مرگ مرتبط با فلورونا را گزارش کرد

به گزارش سفر به روسیه، وزارت بهداشت پرو، اولین مورد مرگ مرتبط با فلورونا (عفونت همزمان آنفلوآنزا و کووید-19) در این کشور را گزارش کرد که مربوط به یک بیمار 87 ساله بوده و این بیمار در برابر ویروس کرونا نیز واکسینه نشده بود.

پرو، اولین مرگ مرتبط با فلورونا را گزارش کرد

به گزارش خبرنگاران، به گفته سزار مونایکو، متخصص مرکز ملی اپیدمیولوژی، پیشگیری و کنترل بیماری های این وزارتخانه، فرد فوت شده یکی از سه مورد فلورونای شناسایی شده در منطقه آمازوناس در شمال پرو بوده است.

بنابر گزارش ها، فوت این بیمار در روز پنج شنبه ثبت شده است.

وی گفت: دو مورد دیگر شامل یک بیمار خردسال و همچنین یک فرد 40 ساله بوده که به طور کامل علیه کووید-19 واکسینه شده بود.

مونایکو تاکید کرد: افراد آلوده علائمی مانند سرفه، گلودرد و ضعف عمومی را نشان دادند و از مردم خواست که علیه کووید-19 و آنفلوآنزا واکسینه شوند زیرا خطر مرگ را کاهش می دهد.

وی هشدار داد: در نظر گرفتن این موضوع مهم است چرا که در حال حاضر مواردی از شیوع نسبتا گسترده آنفلوآنزای H3N2 در برخی از منطقه ها کشور را شاهد هستیم.

به گزارش شینهوا، پرو در روز سه شنبه از موج سوم موارد ابتلا به کووید-19 خبر داد که با ورود سویه امیکرون در ماه دسامبر تسریع شد و تا به امروز ابتلای 309 مورد به آن در این کشور آمریکای جنوبی تایید شده است.

اولین مورد ابتلای همزمان و ترکیبی به ویروس های کووید-19 و آنفلوانزا موسوم به فلورونا هفته گذشته در سرزمین های اشغالی گزارش شد و در حال حاضر کارشناسان در بسیاری از کشورها در حال بررسی جزئیات بیشتر درباره این شرایط هم ابتلایی در بیماران هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1924

به "پرو، اولین مرگ مرتبط با فلورونا را گزارش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرو، اولین مرگ مرتبط با فلورونا را گزارش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید