وفات هفتمین نفر از بحرینی هایی که در مشهد سرگردان بسر می برند

به گزارش سفر به روسیه، عبدالنبی عبدلله یکی از هزار زائر بحرینی که درایران بسر می برند، امشب درحالیکه با بی مسئولیتی و تعامل غیر انسانی نظام آل خلیفه در حسرت بازگشت به وطنش مانده بود در مشهد مقدس وفات یافت.

وفات هفتمین نفر از بحرینی هایی که در مشهد سرگردان بسر می برند

براساس این گزارش با فوت عبدالله آمار درگذشتگان زائران بحرینی در ایران به 7 نفر رسیده است که ارتباطی به کرونا ندارد.

بیش از 1200 زائر بحرینی که پیشتر به ایران سفر نموده بودند به دلیل سیاست های نژادپرستانه دولت آل خلیفه، سرگردان به حال خود رها شده اند. با آنکه دولت ایران تمامی همکاری های لازم را برای تسهیل بازگشت این افراد به کشورشان انجام داده و از سوی دیگر تسهیلات مناسبی را نیز فراهم نموده است تا شرایط بازگشت آنان فراهم گردد، اما هیچ گونه همکاری از سوی دولت بحرین دیده نمی گردد.

این در حالی است که جمعیت مقیم در بحرین حدود یک میلیون و 200 هزار نفر است که البته تعداد شهروندان بحرینی به 600 هزار نفر می رسد. بنابراین آمار 1200 نفر، درصد بالایی از جمعیت یک کشور است که متعمدانه از بازگشت آنان جلوگیری می گردد. این نوع از رفتار سیاسی آل خلیفه در هیچ ادبیات سیاسی پذیرفته نیست. حتی کشورهایی مانند امارات و کویت به محض اطلاع از این ویروس تسهیلات مهمی را برای بازگشت شهروندان خود از ایران ارائه دادند.

تحلیلگران منطقه این نوع رفتار حاکمان بحرین را نوعی جدید از نژادپرستی می دانند. این پرسش در افکار عمومی دنیا عرب مطرح می گردد که اساساً چگونه ممکن است یک دولت در حق اتباع خود چنین سیاست ظالمانه ای را در پیش بگیرد.؟

نسبت زیادی از این زائران را طیف سالخورده تشکیل می دهد. زنان باردار هم در این میان وجود دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 865

به "وفات هفتمین نفر از بحرینی هایی که در مشهد سرگردان بسر می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وفات هفتمین نفر از بحرینی هایی که در مشهد سرگردان بسر می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید