نسخه بریل کتاب گلاره عباسی رونمایی می گردد

به گزارش سفر به روسیه، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، کتاب مریلین مونرو سر جردن اولین رمان گلاره عباسی که کمتر از یک ماه قبل به وسیله نشر نیماژ منتشر شده، اکنون به چاپ دوم رسیده است.

نسخه بریل کتاب گلاره عباسی رونمایی می گردد

بعلاوه در آستانه روز جهانی عصای سفید، نسخه بریل این کتاب رونمایی می گردد و تعدادی از آن در اختیار بخش نابینایان کتابخانه های شهر تهران قرار می گیرد.

گلاره عباسی در مریلین مونرو، سر جردن به تنهایی های یک زن افسرده خانه دار عینیت بخشیده است. روایت عباسی در ارائه اطلاعات به مخاطب مقتصدانه و هوشیارانه عمل می نماید. ما لابه لای روایتِ مملو از تلاطم های درونی زنی که میل داشته بازیگر سینما گردد، زنی که زیبا بوده، زنی که در اجتماع فعال بوده و حال هیچ کدام این ها نیست و در عوض در دو قطب شیدایی و افسردگی دست وپا می زند به خطری که سلامتی این زن را تهدید می نماید پی می بریم و دلمان می خواهد برای او کاری کنیم. ما می دانیم که این زن بدحال است اما آیا اطرافیان این زن به بدحالی او واقف خواهند شد؟ باید خواند و دید.

گلاره عباسی که خود بازیگر سینماست در مریلین مونرو، سر جردن به خوبی توانسته از عناصر سینمایی بهره روایی ببرد. او پیش از آن که به بازیگری روی بیاورد نویسنده بوده و چندین داستان کوتاه در نشریات مختلف منتشر نموده بوده است. نسخه اولیه این رمان کوتاه هم حاصل کوشش های نوشتاری او در انتهای دهه هشتاد شمسی است و در دهه نود بارها بازنویسی شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: زنانگی من گره عجیبی خورده به لباس های چرکی که توی حمام تلنبار شده اند و به دکمه ماشین لباس شویی آبی رنگ کنار آشپزخانه که نشان می دهد در سی وهشت دقیقه لباس ها را می شوید و به نگاه مضطرب من که دودو می زند به سمت دقیقه ماشین لباس شویی که مثل روزشمار است برایم، روزشماری که سریع دارد می گذرد و من توان بلند شدن و پهن کردن لباس های شسته شده دکتر و دوقلوها را ندارم و زنانگی من عجیب شبیه نوچی عسل هایی است که به کابینت چسبیده، وقتی برای بی بی معجون درست می کنم.

گلاره عباسی، فارغ التحصیل رشته تئاتر و بعلاوه بازیگری سینماست اما او در دهه هشتاد شمسی، همزمان در کارگاه داستان نویسی محمد محمدعلی در موسسه کارنامه و کارگاه بازیگری امین تارخ هم، مشق نویسندگی و بازیگری نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1780

به "نسخه بریل کتاب گلاره عباسی رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه بریل کتاب گلاره عباسی رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید