ماکرون پز دموکراسی داد؛ پوتین جلیقه زردها را یادآوری کرد

به گزارش سفر به روسیه، رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه اظهارات مداخله جویانه امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را با یادآوری تظاهرات های جلیقه زردها پاسخ داد.

ماکرون پز دموکراسی داد؛ پوتین جلیقه زردها را یادآوری کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز دوشنبه اظهارات مداخله جویانه امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را با یادآوری تظاهرات های جلیقه زردها پاسخ داد.

ماکرون که پنج روز قبل از شروع اجلاس گروه هفت در فرانسه با پوتین دیدار می کرد از روسیه بابت تظاهرات های اخیر در این کشور انتقاد کرد و گفت: ما تابستان امسال خواهان آزادی تظاهرات، آزادی بیان، آزادی ابراز نظرات و آزادی شرکت در انتخابات شدیم. روسیه هم همانند تمامی دیگر اعضای شورای اروپا باید به این ارزش ها احترام بگذارد

پوتین ابتدا این اظهارات ماکرون را نادیده گرفت اما در پاسخ به سوال یک خبرنگار در این خصوص گفت که مسائل به صورت قانونی در روسیه حل و فصل می شوند، اما او نمی خواهد که دچار وضعیتی شبیه تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه گردد.

او گفت: همه ما از اتفاقاتی که در جریان تظاهرات های گروه موسوم به جلیقه زردها پیش آمد مطلع هستیم. در این تظاهرات ها طبق محاسبات ما 11 نفر کشته و 2500 نفر زخمی شدند.

وی افزود: ما نمی خواهیم چنین اتفاقاتی در پایتخت روسیه به وقوع بپیوندند و همه آنچه بتوانیم را انجام می دهیم تا مطمئن شویم اوضاع سیاسی داخلی مان دقیقاً مطابق با قانون پیش برود.

تظاهرات گروه موسوم به جلیقه زردها نوامبر سال گذشته در واکنش به افزایش قیمت سوخت در فرانسه شروع شد، اما در اثر برخورد خشونت آمیز پلیس به خشونت کشیده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 409

به "ماکرون پز دموکراسی داد؛ پوتین جلیقه زردها را یادآوری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون پز دموکراسی داد؛ پوتین جلیقه زردها را یادآوری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید