قاتلین بالفطره پوست

به گزارش سفر به روسیه، اغلب شما خانم ها همیشه در پی راه حلی هستید تا بتوانید از پیری پوست پیشگیری کنید اما جالب است که خودتان همه شرایط را به نفع پیر شدن پوست فراهم می سازید! تعجب نکنید چون به اسم اولین عامل، در پی گرفتن رژیم های غلط برای کاهش ناگهانی وزن، با کاهش آب بدن و کم شدن چربی زیر پوست نمای پیری را به پوست هدیه می دهید.

قاتلین بالفطره پوست

قاتلین بالفطره پوست

نویسنده:دکتر پروین منصوری*

اغلب شما خانم ها همیشه در پی راه حلی هستید تا بتوانید از پیری پوست پیشگیری کنید اما جالب است که خودتان همه شرایط را به نفع پیر شدن پوست فراهم می سازید! تعجب نکنید چون به اسم اولین عامل، در پی گرفتن رژیم های غلط برای کاهش ناگهانی وزن، با کاهش آب بدن و کم شدن چربی زیر پوست نمای پیری را به پوست هدیه می دهید.

شما با تغذیه غیراصولی، نداشتن استراحت و خواب کافی (هرفردی در گروه سنی خاص خود به ساعات مشخصی از خواب شبانه روز نیازمند است) به پیری زودرس یاری می کنید. اغلب شما تمایل ندارید در هنگام شستشو و انجام کارهای مختلف منزل، از دستکش بهره ببرید و با این کار پوست دستتان را در معرض آسیب های مختلف شیمیایی و فیزیکی قرار می دهید. بسیاری از ما چند بار در روز دست هایمان را با آب می شوییم. آب می تواند به تنهایی موجب خشکی پوست ما شود، چه رسد که در کنار آن از انواع شوینده ها و مواد قلیایی هم استفاده کنیم! پوست ما وقتی خشک شود و آب آن کاسته شود، نمای چروکیده و پیر پیدا می نماید. پوست دست ها چون در معرض انواع آسیب های محیطی و فیزیکی و... است و هرگز کسی به سلامت آنها فکر نمی نماید زودتر دچار نمای چروکیده و یا رگ های برجسته پشت دست می شود. مثلا کمتر کسی را می شناسید که پوست دست هایش را در برابر آفتاب حفظ کند و در هر فصلی دستکش مناسب بپوشد. عده کمی از خانم های خانه دار هستند که حتما قبل از آغاز کارهای روزانه، دستکش می پوشند و حتی برای گردگیری کردن هم دستکش نخی دارند. برای همین است که اگزماهای مزمن ناشی از شستشوی زیاد دست ها با شوینده ها و آب و بدون دستکش کار کردن، پوست آنها را خشک می نماید و نمای براق را در انعکاس نور ندارد و زشت و خشن و پیرتر به نظر می رسد. اگر قصد دارید به زیبایی دست هایتان و سلامت پوست خود یاری کنید و از پیری زودرس آن بکاهید باید با دستکش پوشیدن آشتی کنید. باید از مرطوب نماینده ها، بلافاصله پس از شستشوی دست و در حالی که هنوز رطوبت دارند، استفاده نمایید. ما دو نوع مرطوب نماینده داریم که با مکانیسم خاصی رطوبت سطح پوست را حفظ می نمایند، یا حالت پوششی دارند و از طبقه شاخی پوست نفوذ نموده و کمی چروک ها را صاف تر می نمایند و ظرف یک تا سه دقیقه بعد از استفاده مانند یک لایه محافظ، از تبخیر آب سطحی پوست جلوگیری می نمایند که برترین نمونه آن وازلین است و یا خودشان جاذب آب هستند و قادرند از قسمت میانی پوست ما که بیش از 90 درصدش را آب تشکیل می دهد، آب جذب نمایند و پوست را مرطوب نگه دارند و نمای شاداب و جوان به پوست دست بدهند.

پی نوشت ها :

*متخصص پوست و مو

منبع: http://www.salamat.comaeمنبع: راسخون
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1735

به "قاتلین بالفطره پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتلین بالفطره پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید