صداوسیما صدای وزیر ورزش را درآورد!

به گزارش سفر به روسیه، در حالی قانون برنامه ششم توسعه از سال 1396 آغاز شده و باید تا خاتمه سال اجرای آن نحوه تقسیم درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی پیش بینی می شد که پس از حدود 2 سال این قانون حتی در مرحله ابتدایی نیز قرار ندارد.

صداوسیما صدای وزیر ورزش را درآورد!

به گزارش خبرنگاران، طبق بند پ ماده 92 قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است تا پایان سال اول اجرای برنامه با مشارکت سازمان صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان، تمهیدات قانونی لازم در خصوص نحوه تقسیم درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را پیش بینی نماید.

30 خرداد ماه سال جاری نیز فولادگر- رییس کمیسیون پیگیری و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی- در نشست وزیر ورزش و جوانان، معاونین و مدیران عامل باشگاه های فوتبال کشور با رییس و اعضای کمیسیون اصل 44 مجلس، که طی آن موضوع حق پخش تلویزیونی و تعیین میزان و نحوه پرداخت آن مورد بحث و بررسی و قرار گرفت، با اشاره به بند پ ماده 92 قانون برنامه ششم توسعه کشور بیان نمود که در هر شکل صداوسیما ملزم به اجرای قانون است و امیدواریم با پیگیری های مجلس، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سازمان صدا وسیما این بند مهم قانونی برای فوتبال و ورزش کشور اجرا شود و بیش از این به تاخیر نیفتد.

مسعود سلطانی فر -وزیر ورزش و جوانان- نیز به تازگی با اشاره به اینکه حق پخش تلویزیونی مشوقی مهم و تأثیرگذار در جهت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است تاکید کرد که متأسفانه در این زمینه صداوسیما هیچ اهتمامی برای اجرای قانون برنامه ششم توسعه ندارد و جلسات مکرری در این زمینه با صدا و سیما برگزار کرده ایم، ولی هیچ گونه همکاری از سوی رسانه ملی در این زمینه دیده نشده است.

وی در نشست فراکسیون ورزش مجلس نیز با اشاره به اینکه جلسات متعددی با رییس سازمان صداوسیما درباره حق پخش تلویزیونی داشته است بیان نمود که متاسفانه این جلسات بی نتیجه بوده و همواره موضوع حق پخش به جلسات آینده موکول شده است، بنابراین از کنندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می کنیم که در این زمینه به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال کمک کنند.

نکته حائز اهمیت اینکه علی رغم مسائل اقتصادی و اقتصادی ورزش ایران و پتانسیل بالای موجود در کسب درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی، تعیین نیست که چرا سازمان صداوسیما حاضر به رعایت قانون نیست و آنگونه که به نظر می رسد اهرم قانونی و نظارتی خاصی به منظور برخورد با این سازمان در صورت عدم همکاری در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه به منظور تعیین تکلیف درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی تعریف نشده است.

عدم تمکین به قانون مسئله ای که به هیچ وجه نباید ساده از کنار آن عبور کرد و گره حق پخش تلویزیونی رقابت های ورزشی بیش از هر زمان دیگری محکم شده است و آن گونه که از شواهد برمی آید به نظر می رسد سازمان صدا و سیما قصد کوتاه آمدن و همکاری ندارد و همه درآمدهای ناشی از پخش رقابت های ورزشی فعلا به جیب این سازمان می رود.

بنابراین باید کنندگان مجلس شورای اسلامی جدی تر از هر زمانی نسبت به حل قانونی این چالش جدی ورزش ایران گام بردارند و صداوسیما را با بکارگیری اهرم های قانونی نسبت به باز کردن این کلاف سردرگم ملزم کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 390

به "صداوسیما صدای وزیر ورزش را درآورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداوسیما صدای وزیر ورزش را درآورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید