شرایط ارسال آثار به مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی اعلام شد

به گزارش سفر به روسیه ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دبیرخانه مسابقه آموزشی و جشنواره مرورنویسی با صدور سومین اطلاعیه، ضمن یادآوری مختصر بخش های مختلف جشنواره و معرفی اجمالی کتاب های پیشنهادی برای مرورنویسی، قالب نگارش گزارمان ها و مرورها، نحوه و مهلت ارسال آن را خاطرنشان کرد.

شرایط ارسال آثار به مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی اعلام شد

اطلاعیه شماره سه مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی با 3 یادآوری، ضمن مرور بخش های مختلف جشنواره و شیوه انتخاب کتاب و نوشتن مرور آن، مختصری از منابع پیشنهادی را نیز برای علاقه مندان به شرکت در این جشنواره به صورت اجمالی معرفی نموده است.

یادآوری (1): بخش های مختلف جشنواره مرورنویسی

همانطور که در اطلاعیه های پیشین اعلام شده بود؛ نخستین مرحله این جشنواره (فصل بهارانه جشنواره) ویژه آثار داستانی فارسی، شامل چهار بخش است که عبارتند از: کسب آمادگی و بازخوانی آموزه ها؛ انتخاب کتاب های مورد علاقه از فهرست پیشنهادی، مطالعه کتاب و نگارش و ارسال مرورها؛ داوری و گزینش و معرفی مرورهای برتر، با اهدای جایزه و در نهایت درج مرورها به شیوه مناسب در اطلاعات منبع شناختی سامان و شبکه مشاوره خوانندگان در کتابخانه های عمومی ایران.

در بخش نخست، برای کسب آمادگی و بازخوانی آموزه ها: مبنای نظری، راهنمای عملی و معیار داوری این مرحله، در منابع آموزشی خدمات مشاوره خوانندگان در کتابخانه عمومی و کتاب چگونه مرور کتاب بنویسیم؟ : مرورنویسی برای مشاوره خوانندگان نوشته برد هوپر، ترجمه علیرضا شفیعی نسب، نشر مشترک نهاد کتابخانه های عمومی کشور و انتشارات ترجمان علوم انسانی بود و به وسیله سامان فراگیر آموزش کارکنان و در کتابخانه الکترونیکی سامانه یادگیری کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دسترس کتابداران قرار گرفته است.

یادآوری (2): شیوه نگارش مرورها در جشنواره

فایل کتاب های پیشنهادی برای نگارش مرورها در جشنواره به وسیله کتابخانه الکترونیکی در اختیار تمامی شرکت نمایندگان است تا به انتخاب و مطالعه و مرورنویسی آن بپردازند. شرکت نمایندگان با برگزیدن فقط یک کتاب مورد علاقه خود از میان عنوان های پیشنهادی، می توانند پس از مطالعه، با بهره مندی از مهارت های پیشین و یا آموزه های کسب شده از راستا دوره آموزشی یا مراجعه به دو منبع پیشنهادی (مطابق آنچه در بخش نخست ارائه شده است) به نگارش یک مرور (کوتاه یا کامل)، یک گزارمان و یا هردو (یک مرور و یک گزارمان) در قالب کاربرگه ذیل (ب) اقدام نمایند. استفاده از کاربرگه پیوست (ج) نیز برای تحلیل پیش از مرورنویسی کتاب های داستانی پیشنهاد می گردد.

یادآوری (3): معرفی اجمالی منابع پیشنهادی

آخرین یادآوری سومین اطلاعیه، دبیرخانه مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی به معرفی مختصری از منابع پیشنهادی اختصاص یافته است.

نحوه ارسال آثار به جشنواره

طبق اطلاعیه سوم دبیرخانه مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی شرکت نمایندگان باید گزارمان، مرور کوتاه و یا مرور کامل خود را با قلم BNazanian و اندازه 12در قالب فایل Word تنظیم و سپس فایل گزارمان نوشت یا مرورنوشت خود را با شماره کد ملی تان ذخیره نمایند.

در مرحله بعد به کلاس مرورنویسی برای مشاوره خوانندگان(1): کلیات، کتاب های داستانی در سامانه یادگیری الکترونیکی وارد شده و پس از رفتن به بخش پروژه، فایل موردنظر را به وسیله این قسمت ارسال نمایند.

مهلت ارسال

در بخش پایانی این اطلاعیه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره مرورنویسی، یکشنبه اول تیرماه عنوان شده است.

لازم به ذکر است مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی با توجه به تعطیلی موقت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه با مشارکت ادارات کل آموزش و پژوهش، تأمین منابع و امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 991

به "شرایط ارسال آثار به مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ارسال آثار به مسابقه آموزشی و جشنواره مرور نویسی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید