ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

به گزارش سفر به روسیه، رد شدن درخواست ویزای کانادا یا اصطلاحا ریجکت ویزا، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا بیزینس منی خواهد بود که برای آینده برنامه ها ریخته و رویاپردازی ها نموده است. مشکل زمانی ناراحت کننده تر می گردد که متقاضی برای ثبت درخواست و طی کردن مراحل آن چه از نظر اقتصادی و چه از نظر زمان و انرژی هزینه های بسیاری متقبل شده باشد. اما به راستی چرا درخواست ویزای کانادا ریجکت می گردد؟ مهمترین عوامل در رد درخواست ویزای توریستی کانادا کدامند و آیا راهی برای اعتراض به ریجکت ویزای کانادا وجود دارد؟ در این مقاله می کوشیم علاوه بر ارائه پاسخی مناسب و فنی برای پرسش های طرح شده، راهکارهایی ارائه دهیم تا از بروز مشکلاتی این چنینی پیشگیری گردد.

ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تورهای مسافرتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

دلایل ریجکت ویزای کانادا و روشهای رفع ریجکت

بطور کلی چند عامل کلیشه ای همواره در رد شدن درخواست ویزای کانادا نقش دارند. عواملی که در واقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از انتها مهلت ویزا می شوند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

  1. تردید آفیسر سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از انتها مهلت ویزا
  1. تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
  1. ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن)
  1. کافی نبودن مدارک اقتصادی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
  1. پیوند های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون وضعیف اقامت در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، شرایط شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزای کانادا خواهند شد. در ادامه و در نگاهی موشکافانه تر به آنالیز دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا و همچنین ریجکت ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که متداول ترین شکل آن ویزای مولتی کانادا یا ویزای 5 ساله این کشور است، به متقاضی این امکان را می دهد تا زمان اعتبار ویزا به دفعات و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شود و هر بار تا مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد. برای ویزای مولتیپل کانادا می توان به دو روش ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری به یکی از دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا اقدام کرد. البته بدلیل بعضی ملاحضات برای ما ایرانیان توصیه گروه ویزا و پیکاپ هلدینگ خبرنگاران به متقاضیان محترم ویزای توریستی کانادا، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا است.

اما مهمترین عوامل در رد شدن ویزای توریستی کانادا کدام ها هستند؟ برای مثال اگر شما شغل ثابتی در کشور محل اقامت خود نداشته باشید و بخواهید با تمامی اعضای خانواده برای ویزای کانادا درخواست بدهید، آفیسر با آنالیز این احتمال که شما قصد بازگشت به کشور خود را ندارید، ممکن است درخواست شما را رد کند. مهمترین موارد در ریجکت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

  1. نداشتن سابقه سفر مناسب
  1. داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا
  1. زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
  1. هدف شما برای بازدید از کانادا قانع نماینده نباشد
  1. نداشتن شرایط شغلی مناسب در کشور مبدا
  1. نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
  1. هرگونه سو سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
  1. ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن اقتصادی مناسب فرد دعوت نماینده باشد
  1. تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

مهمترین و شاید معین نماینده ترین عامل در اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدارکی است که افسر مهاجرت را متقاعد کند، متقاضی پس از انتها دوران تحصیل خود به کشور مبدا بازخواهد گشت و به بیان دیگر برای اقامت طولانی مدت در کانادا برنامه ریزی نکرده است.

به عنوان مثال اگر شما قصد ادامه تحصیل در کانادا با خرج خودتان را دارید (تکمیل فرم ارزیابی پذیرش تحصیلی در کانادا) و برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید در حالی که مانده حساب شما مبلغ قابل توجهی نباشد، آفیسر این احتمال را خواهد داد که هدف شما از این درخواست اقامت بلند مدت در خاک کانادا است و به همین دلیل درخواست شما را رد خواهد کرد.

مهترین مواردی که آفیسر مهاجرت را مجاب به رد ویزای تحصیلی کانادا می نماید، عبارتند از:

  1. مدارک اقتصادی ارائه شده، وجود بودجه کافی برای ادامه تحصیل در کانادا را نشان ندهد
  1. در اقناع آفیسر برای خروج از کانادا پس از تحصیل، ناتوان باشید
  1. برنامه تحصیلی شما قانع نماینده نبوده است
  1. تمام مدارک مرتبط با تحصیل خود را ارائه نکرده اید
  1. آفیسر قانع نشده است که شما همه موارد را به درستی و بر اساس واقعیت بیان کرده باشید
  1. پیوندهای خانوادگی شما در کشور مبدا قوی نباشد

درخواست نماینده ویزای تحصیلی کانادا باید بتوانید به آفیسر ثابت کنید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند 12 قانون هست و همچنین برنامه روشنی از تحصیل خود و اطلاعات کافی درباره منابع اقتصادی مورد استفاده در طول تحصیلش ارائه دهد.

ریجکت شدن ویزای همراه کانادا برای دانش آموزان و یا دانشجویان

از نظر قانونی این امکان وجود دارد که فردی به عنوان همراه دانشجو و یا دانش آموز از دولت کانادا تقاضای ویزای همراه کند. برای مثال اگر فردی دارای ویزای تحصیلی است، همسر وی می تواند به عنوان همراه تقاضای ویزا نماید و این ویزا می تواند همراه با مجوز کار برای همراه باشد که اصطلاحا به آن ویزای open work permit می گویند. همچنین فرزندان متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا نیز می توانند برای ویزای همراه درخواست دهند. البته باید توجه داشت که امکان رد شدن درخواست ویزای همراه همواره بالاست.

باز هم باید به کلید موفقیت در هر پفراینده درخواست ویزای کانادا اشاره کنیم! توجه به حساسیت های افسر مهاجرت و همینطور پرکردن دقیق، شفاف و مستند فرم درخواست ویزا.

به بیان دیگر باید سناریوی درخواست ویزای کانادا به شکلی ماهرانه و مستند و از همه مهم تر قانع نماینده باشد تا افسر مهاجرت نتواند ایرادی بگیرد و یا کوچکترین تردیدی برایش ایجاد شود. موارد بسیار ظریف و حساسی در پرکردن فرم، الصاق مدارک و انگشت نگاری برای ویزای کانادا وجود دارد که رعایت آن ها شانس متقاضی را برای موفقیت بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

به طور کلی می توان گفت عامل اصلی رد درخواست ویزای همراه کانادا، تردید افسر مهاجرت نسبت به بازگشت دانشجو و یا همراهان وی پس از انتها مدت تحصیل است.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

سابق بر این، با دریافت نامه ریجکت ویزای کانادا و اطلاع از دلایل ارائه شده، چنان چه متقاضی تمایل داشت می توانست با ارسال نامه ای فنی و رایگان نسبت به تصمیم سفارت کانادا اعتراض کرده و درخواست بازنگری مجدد پفراینده را بنماید.

اما بنابر قوانین جدید دولت و سفارت کانادا، دیگر به نامه های اعتراض به ریجکت ویزای کانادا از سوی متقاضیان ایرانی ترتیب اثر داده نخواهد شد و افراد برای آنالیز و ارزیابی علل ریجکت ویزا و رفع آن ها، باید دوباره نسبت به یک درخواست جدید ویزا اقدام نمایند.

این بدین معنی است که چنان چه دلایل ریجکت ویزا واضح باشد، شما می توانید در اسرع وقت با پرداخت مجدد هزینه ارزیِ درخواست ویزای کانادا و ارسال مدارک مورداحتیاج، اقدام نمایید. به دلیل اینکه در نوبت اول درخواست، هزینه 85 دلاری انگشت نگاری را پرداخت کرده و مراحل آنرا گذرانده اید، دیگر احتیاجی به پرداخت مجدد هزینه انگشت نگاری و انجام آن در سفارت کانادا را نخواهید داشت و تنها ملزم به پرداخت هزینه درخواست ویزای کانادا و پیوست مدارک مورداحتیاج هستید.

با توجه به حساسیت اطلاعات و جزئیات پفراینده و زمان بر بودن پروسه ارزیابی و رسیدگی به آن در سفارت کانادا، پیشنهاد می شود برای جلوگیری از رویارویی مجدد با پدیده ناگوار ریجکت ویزای کانادا و خراب شدن برنامه های پیش روی خود، از مشاوره کارشناسان مجرب دپارتمان ویزای کانادا گروه شرکت های خبرنگاران استفاده کنید.

با چک مجدد و رفع ساختن تمامی نواقص اعلام شده در پفراینده ویزای کانادا توسط کارشناسان خبرنگاران، ریسک ریجکتی مجدد ویزای شما تا حد زیادی پایین آمده و شانس موفقیت دریافت ویزای مولتی 5ساله کانادا بالا می رود.

نمونه نامه ریجکتی ویزای کانادا

در نمونه بالا برای عواملی هم چون سابقه سفرهای خارجی، پیوندهای گسترده خانوادگی در کانادا و وابستگی ضعیف در کشور مبدا، هدف از سفر و دارایی های شخصی و شرایط اقتصادی به عنوان دلایل ریجکت ویزای کانادا عنوان شده اند. البته مورد دیگری که در این نامه به آن اشاره شده، شفاف نبودن شرایط اقتصادی میزبان در کانادا برای تامین مخارج سفر است.

با توجه به این که دیگر امکان اعتراض به تصمیم گیری آفیسر وجود ندارد، باید مدارک متقاضی مجددا آنالیز شود و در صورت وجود هرگونه ابهام و نقص، مسائل احتاقتصادی پفراینده رفع شده و سپس برای درخواست جدید ویزای کانادا اقدام شود.

در بعضی از موارد متقاضی برای مثال چندین سفر به کشورهای حوزه شنگن داشته و از تمکن اقتصادی قابل قبول و دارایی های مناسبی در ایران برخوردار است، اما در نامه ریجکتی وی به سابقه ناکافی سفر و شرایط اقتصادی به عنوان دلایل رد درخواست ویزای کانادا اشاره شده است. در این شرایط، به دلیل وجود ابهام، و همینطور شفاف و یا حقیقی نبودن دلایل ریجکت ویزا، بهتر است از خدمات نت آفیسر ویزا GCMS استفاده شود.

امکان دریافت نت آفیسر ویزا GCMS برای آگاهی از دلایل ریجکتی

همانطور که در این مقاله به طور مفصل به این موضوع اشاره کردیم، این روزها متقاضیان ایرانی دریافت ویزای مولتی کانادا علیرغم کوشش های فراوان، اغلب با سدی به نام ریجکت درخواست ویزای کانادا روبرو می شوند.

در اینگونه مواقع، یکی از روش هایی که می توان برای رفع ریجکتی درخواست ویزای کانادا و درخواست مجدد ویزای کانادا مورد استفاده قرار داد، GCMS یا همان (Global Case Management System) است.

سابق بر این، متقاضیان تنها به شرح کوتاه و در بعضی موارد گنگ نامه ریجکتی و نرمال آفیسر پفراینده بسنده کرده و برحسب این اطلاعات به طور شخصی و یا به وسیله آژانس های مهاجرتی، درخواست جدیدی برای ویزای کانادا فرستاده و یا نسبت به نامه ریجکت ویزای کانادا خود اعتراض می زدند که در بیشتر مواقع به دلیل نداشتن آگاهی کامل به نقص پفراینده و دلیل ریجکتی درخواست ویزای کانادا، اعتراض و یا درخواست مجدد متقاضی به سفارت کانادا نیز راه به جایی نمی برد.

اما بگذارید با ذکر چند مثال، این موضوع را بهتر شرح دهیم: نامه ریجکتی ویزای کانادا حاوی این پیغام است که درخواست ویزای کانادای فرد به دلیل مسائل اقتصادی ریجکت شده است، اما معین نیست که میزان موجودی دارای مشکل بوده و یا با دیگر مدارک اقتصادی متقاضی در تناقض بوده است و یا در بعضی موارد نیز نامه ریجکتی ویزای کانادا حاوی این پیغام است که درخواست ویزای کانادای فرد به دلیل سابقه سفر ناکافی ریجکت شده که باز هم در این مورد معین نیست که وجود تعداد سابقه سفر شینگن با توجه به مدارک متقاضی درخواست ویزا از نگاه آفیسر پفراینده سفارت کانادا ناکافی بوده و یا اینکه سابقه سفر به کشورهای دیگر مورد احتیاج است.

همانطور که میبینید، در بعضی مواقع در صورت وجود ابهام در نقص پفراینده، دانستن این دسته از جزئیات به رفع ریجکتی درخواست ویزای کانادا یاری شایانی خواهد کرد.

اما با استفاده از GCMS یا همان نت کامل آفیسر، فرد متقاضی ویزای کانادا می تواند پس از دریافت نامه متداول ریجکتی، در صورت مطمئن نبودن از دلیل ریجکتی و نقص مورد نظر آفیسر پفراینده، نسبت به دریافت نظر و شرح کامل آفیسر در خصوص نقص پفراینده و فرایند آنالیز درخواست اش، اقدام کند.

می توان اینطور گفت که فایده استفاده از GCMS اینست که چنانچه در شرح ارسالی، دلیل آفیسر مبنی بر ریجکت درخواست ویزای کانادا منطقی باشد، می توان در درخواست مجدد ویزای کانادا با آگاهی کامل از نقص پفراینده، آنرا بهبود داده و مجددا برای دریافت ویزای کانادا اقدام نمود.

اما چنانچه پس از دریافت GCMS و آنالیز شرحات، دلیل آفیسر پفراینده مبنی بر ریجکت ویزای کانادا، غیر منطقی قلمداد شود، در درخواست مجدد وی، اعتراضی با شرحات کامل تنظیم کرده و به سفارت کانادا ارسال می شود.

برای استفاده از این روش، متقاضی میبایست پس از دریافت نامه ریجکتی، برای دریافت GCMS اقدام کند؛ عموما در صورت درخواست، نظر کامل آفیسر (GCMS) در خصوص پفراینده درخواست ویزای کانادا پس از دو تا سه هفته ارسال می شود که البته در بعضی موارد تا حدبیشتر 40 روز طول خواهد کشید.

بنابر تجربه کارشناسان ذیربط، از آنجایی که مدارک ترجمه شده متقاضی تنها تا 6 ماه و مدارک اقتصادی وی تنها تا 2 ماه پس از درخواست اولیه اعتبار دارد، فرد میبایست پس از دریافت نامه ریجکتی و یا نسخه کامل نظر آفیسر پفراینده (به اصطلاح GCMS)، در اسرع وقت نسبت به آماده سازی شرحات، بهبود نواقص و ارسال اعتراض به نامه ریجکتی اقدام کند.

گفتنی است که در صورت تاخیر در اقدام مجدد، فرد احتیاجمند ارائه و الحاق مدارک اقتصادی و سایر مدارک ترجمه شده جدید به پفراینده است.

بنابر بر پیشنهاد سفارت کانادا، متقاضیان باید پس از آنالیز و بهبود نواقص و مدارک موجود، مجددا برای درخواست ویزای کانادا اقدام نمایند.

باید خاطرنشان کنیم که متقاضیان ویزای کانادا پس از گذراندن مراحل انگشت نگاری و بیومتریک، تا ده سال احتیاج به انجام مجدد این پروسه نخواهند داشت.

کارشناسان مجرب گروه شرکت های خبرنگاران با سال ها تجربه در زمینه معین وقت سفارت، پیکاپ، درخواست ویزای کانادا و رفع ریجکتی کانادا، به عنوان یکی از فعال ترین و معتبرترین آژانس های مسافرتی، آماده ارائه خدمات ویژه GCMS و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است.

گفتنی است که برای استفاده از این خدمت ویژه و کاربردی، متقاضیان میبایست مبلغی را به دلار کانادا برای هزینه های اعتراض و آنالیز مجدد سفارت کانادا پرداخت نمایند و همچنین پس از دریافت شرحات GCMS، پیگیری و رفع نواقص پفراینده متقاضیان توسط کارشناسان مربوطه هلدینگ خبرنگاران ظرف حدبیشتر 3 روز به انجام رسیده و پس از اقدام مجدد، نهایتا تا 3 ماه پاسخ سفارت کانادا به پفراینده مورد نظر داده خواهد شد.

پیش گیری همواره بهتر از درمان است

اخذ ویزای کانادا، فرایندی زمان بر، فنی، حساس و هزینه بر است. حال اگر بنا بشد نتیجه این فرایند، ریجکت شدن ویزای کانادا باشد، کل ماجرا تراژیک و نا امیدنماینده به نظر می رسد. در پاره ای از مواقع یک اشتباه سهوی کوچک در زمان آپلود مدارک و یا کاستی یکی از مدارک در مراجعه حضوری می تواند تمام زحمت ها را به باد دهد. از سوی دیگر فرایند اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا نیز، حکایتی طولانی و پیچیده است. اکنون پرسش این خواهد بود که منطقی نیست از همان ابتدا با اطلاعات کامل و دقیق اقدام شود؟ آیا به صرفه نیست پیش از اقدام با کارشناسان امور ویزا و مهاجرت مشورت شود و حتی کل پفراینده را با هدف به حدبیشتر رساندن شانس موفقیت در اختیار آنها قرار داد؟

هلدینگ خبرنگاران متشکل از سه زیر مجموعه خبرنگاران سفر، خبرنگاران مهاجر و دارالترجمه رسمی 1042 با بیش از یک دهه سابقه مستمر در ارائه خدمات متنوع ویزا و وقت سفارا، پیکاپ ویزا و امور مربوط به مهاجرت و اقامت با افتخار آماده ارائه مشاوره و خدمات تخصصی به شما متقاضیان محترم خواهد بود.

منبع: نیلگام
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 21 اسفند 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 727

به "ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید