رهن آپارتمان های نقلی از اجاره پیشی گرفت

به گزارش سفر به روسیه، تهران (پانا) - افزایش عرضه رهن کامل در بازار آپارتمان های نقلی در فصل پاییز قدری بیشتر از فصل تابستان مشهود شده است.

رهن آپارتمان های نقلی از اجاره پیشی گرفت

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، در روزهای اخیر تعداد آپارتمان های اجاری تا 60 مترمربع که با بهای پیشنهادی رهن کامل به بازار عرضه شده اند از آپارتمان هایی که با ترکیب رهن و اجاره ماهانه فایل شده اند، پیشی گرفته است؛ طوری که بعضی از واسطه های ملکی فعال در مناطقی که کانون عرضه آپارتمان های نقلی به شمار می آید، می گویند از هر سه فایل اجاره نزد آنها، دو مورد رهن کامل یا رهن و اجاره قابل تبدیل به رهن کامل است.

در عین حال تمایل به دریافت اجاره بهای ماهانه با ارقام 500 هزار تا 2 میلیون تومان نیز در میان موجران در این گروه متراژی وجود دارد. اغلب قیمت های پیشنهادی در این بخش از بازار مسکن نیز، رهن 2 میلیون تومانی به بالا به ازای هر مترمربع است؛ به این معنا که یک واحد آپارتمان 50 مترمربعی به طور میانگین با پرداخت ودیعه 100 میلیون تومانی برای مدت یک سال اجاره می گردد و اگر هم قرار باشد بخشی از این رقم به صورت اجاره بها دریافت گردد، فرمول هر یک میلیون تومان ودیعه، معادل 30 هزار تومان اجاره برای تبدیل استفاده می گردد.

اما آن طور که از بازار اجاره بر می آید، دست کم در مناطقی که آپارتمان های نقلی پرتعداد است، تمایل به دریافت ودیعه نسبت به اجاره بیشتر است. بخشی از این تمایل نشات گرفته از این واقعیت است که ارزش رهن کامل این آپارتمان ها با توجه به متراژ محدود، نسبت به سایر آپارتمان های اجاری کمتر است و رهن کامل دریافتی، به نوعی حداقل رقم سرمایه گذاری در بازارهای دیگر به شمار می آید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1142

به "رهن آپارتمان های نقلی از اجاره پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهن آپارتمان های نقلی از اجاره پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید