ذوالقدر: مسئولان برای برقراری نشاط مردم در ایام در خانه ماندن برنامه ریزی نمایند

به گزارش سفر به روسیه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه برنامه های ارائه شده برای مدیریت زمان در خانه ماندن مردم در این شرایط باید سریع و با اطلاع رسانی درست اجرایی گردد گفت: برای حال خوب مردم ارزش قائل شویم و اقدامات لازم را جهت برقراری نشاط اجتماعی یا حداقل در این ایام جهت جلوگیری از آسیب روحی روانی هموطنانمان فراهم کنیم.

ذوالقدر: مسئولان برای برقراری نشاط مردم در ایام در خانه ماندن برنامه ریزی نمایند

جهت دریافت خدمات آلاچیق دو طبقه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به لزوم پرهیز از هرگونه تردد و سفر غیر ضرور توسط مردم، درباره چگونگی مدیریت کردن زمان در خانه ماندن مردم گفت: در این روزها که دغدغه سلامت جسم و روح هموطنان عزیزمان مطرح است برای جلوگیری از گسترش این بیماری مسری، مرتب مردم را به خانه ماندن جهت در امان بودن از بیماری فرا می خوانیم که برای این موضوع باید برنامه ریزی کرد.

وی اضافه نمود: دانش آموزان از اوایل اسفند دیگر به مدرسه نمی فرایند و یادگیری به وسیله تلویزیون و شبکه های مجازی صورت می گیرد، که البته در این باره چند سوال مطرح است، آیا این یادگیری واقعا می تواند خروجی و نتیجه مطلوب داشته باشد؟ آیا بر مبنای برنامه ریزی صحیح اجرا شده است یا خیر؟ و آیا دانش آموزان، آموزش لازم را جهت استقبال از این نحوه یادگیری دیده اند؟ بنابراین ضروری است برای درست استفاده کردن از این ایام، به فراخور شرایط، آموزش لازم صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان نمود: اینکه مردم برای مدت قابل توجهی در خانه بمانند، که قطعا موجب تنگ شدن عرصه و تحت فشار روحی قرار دریافت می گردد، مستلزم برنامه ریزی از سوی مسئولین برای چگونه پر کردن این ایام است. البته اگر بتوانیم آن را ایام فراغت بنامیم، چرا که شهفرایندان، این روزها، دغدغه بسیاری دارند و فارغ از مسائل نمی باشند.

ذوالقدر توضیح داد: بنابراین دستگاه های اجرایی مربوطه از صدا و سیما گرفته تا وزارت بهداشت و وزارت گردشگری و وزارت جوانان و ارتباطات و معاونت زنان و خانواده و شهرداری ها و... موظف هستند جهت بهبود اوضاع روحی - روانی مردم و ترغیب به خانه ماندن، برنامه های مشاوره ای جهت خویشتن داری و دوری از ترس و اضطراب، ارائه بازی و تفریحات آنلاین و انواع آموزش های لازم -برای ایام خوش بعد از این بحران- و لذت بردن از کنار خانواده بودن و موارد بسیار دیگری را برنامه ریزی نمایند.

نماینده مردم تهران در مجلس در این باره اضافه نمود: وزارت ارتباطات از در اختیار گذاردن 100 گیگ اینترنت رایگان سخن می گوید که باید زودتر اجرایی و اطلاع رسانی و آموزش درست برای استفاده عموم مردم صورت بگیرد.

این عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر این که برنامه های ارائه شده در این زمینه باید سریع و با اطلاع رسانی درست اجرایی گردد و جنبه تبلیغاتی و شعاری نداشته باشد بیان نمود: برای حال خوب مردم ارزش قائل شویم و اقدامات لازم را جهت برقراری نشاط اجتماعی یا حداقل در این ایام جهت جلوگیری از آسیب روحی روانی هم وطنانمان فراهیم کنیم.

ذوالقدر در انتها بیان نمود: البته اینکه افراد بتوانند برای اوقات فراغت خود بخصوص در چنین شرایطی که اوقاتی طولانی و غیرمعمول است، برنامه ریزی نمایند، خود، یک مهارت است که نیازمند آموزش می باشد و این آموزش باید در مدارس و از سنین پایین شروع گردد؛ بنابراین لحاظ چنین آموزشی در مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش نیز ضرورت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 اسفند 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 742

به "ذوالقدر: مسئولان برای برقراری نشاط مردم در ایام در خانه ماندن برنامه ریزی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالقدر: مسئولان برای برقراری نشاط مردم در ایام در خانه ماندن برنامه ریزی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید