خبرنگاران فروش طرح زمستانه کتاب خراسان شمالی 27 درصد رشد داشت

به گزارش سفر به روسیه، بجنورد- خبرنگاران- معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: فروش کتاب در طرح زمستانه کتاب امسال با خرید بیش از یک میلیارد و 836 میلیون ریال 27 درصد رشد داشت.

خبرنگاران فروش طرح زمستانه کتاب خراسان شمالی 27 درصد رشد داشت

رضا رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: در طرح زمستانه کتاب امسال از هشت کتابفروشی عضو طرح در مجموع یک میلیارد و 836 میلیون ریال کتاب خریداری شد که نسبت به طرح پاییزه کتاب رشدی 27 درصدی را نشان می دهد، به طوری که آمار سه هزار و 691 جلدی فروش کتاب در طرح پاییزه با رشد 20درصدی در زمستانه کتاب به چهار هزار و 444 جلد رسید.

وی گفت: سقف خرید برای هر خریدار در طرح زمستانه کتاب 99، همچون طرح پاییزه 2 میلیون ریال بود و خریداران در این طرح از 25 درصد یارانه خرید کتاب بهره مند شدند.

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: کتابفروشی ها عضو طرح بابت فروش خود 440 میلیون ریال یارانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.

رضایی افزود: کتابفروشی های اندیشه سبز، پاتوق کتاب بجنورد، حاتمی، شهر کتاب بجنورد، گوتنبرگ، پیام دانش، کتابسرای عضدی و کوچه کتاب از شهرستان های بجنورد و آشخانه در طرح زمستانه کتاب امسال مشارکت داشتند.

وی ادامه در ادامه گفت: این طرح در هر فصل با هدف حمایت از ناشرین و کتابفروشی ها و توسعه کتاب و کتابخوانی با حمایت خانه کتاب و ادبیات ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

طرح زمستانه کتاب 99 از 9 تا 16 اسفند ماه در سراسر کشور اجرا شد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی 27 کتابفروشی مشغول به فعالیت هستند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1394، برای هدفمند کردن یارانه نشر طرح های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف داده و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارت خانه دریافت کنند.

در این طرح ها که با نام طرح های فروش فصلی مشهور شده اند، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشد به خریداران بفروشند.

سرانه مطالعه در خراسان شمالی با میانگین کشوری برابر است. آمار نشر کتاب در کشور نشان می دهد که سالانه به ازای هر ایرانی تقریبا 2 کتاب چاپ می شود.

خراسان شمالی با جمعیت 863 هزار نفری، جایگاه نخست سرانه فضای کتابخوانی را به نسبت جمعیت خود در کشور دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1500

به "خبرنگاران فروش طرح زمستانه کتاب خراسان شمالی 27 درصد رشد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فروش طرح زمستانه کتاب خراسان شمالی 27 درصد رشد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید