جزئیات تازه از واردات 630 واگن مترو ، توضیحات درستی درباره بروز خطا و حادثه در مترو ، تونل 3 طبقه به حمل و نقل تهران یاری می نماید

به گزارش سفر به روسیه، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران درباره آخرین خبر درباره خرید 630 واگن گفت: اواخر سال گذشته معاون اول رئیس جمهور وطرف چینی توافق کردند که ظرف یکسال آینده نسبت به پرداخت 15 درصد مبلغ قرارداد، اقدام و قرارداد فعال گردد.

جزئیات تازه از واردات 630 واگن مترو ، توضیحات درستی درباره بروز خطا و حادثه در مترو ، تونل 3 طبقه به حمل و نقل تهران یاری می نماید

مسعود درستی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه رئیس جمهور در روز افتتاحیه ایستگاه های خط 6 به صراحت خاطرنشان کرد که دولت حامی جدی حوزه حمل و نقل عمومی و شهرداری هاست، ادامه داد: امیدواریم بعداز پرداخت اولیه، قرارداد خرید 630 دستگاه واگن هم عملیاتی گردد. بنابراین ظرف 2، 3 ماه آینده خبرهای خوبی در این زمینه برای شهروندان خواهیم داشت.

او در پاسخ به سوالی درباره موضوعی که اواخر سال گذشته از سوی شهردارتهران مبنی بر حفر تونل های مترو با قطر بالا و سه طبقه شدن تونل های مترو در آینده عنوان شد، گفت: به عقیده من اگر بتوان این کار را انجام داد، علاوه بر راندمان بالای کار، در هزینه ها هم صرفه جویی خوبی خواهد شد. با توجه به اینکه خیلی از کشورهای جهان این طرح را اجرا نموده و نتیجه مثبت آن را دیده اند من به شخصه جزو کسانی هستم که در صورت اجرای چنین طرحی، نسبت به یاری خوبی که حفر تونل ها با قطر بالاتر می تواند به حوزه حمل و نقل عمومی بکند، خوشبین هستم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران درباره حادثه ای که اواخر سال گذشته در خط یک (محدوده ایستگاه شهید همت به سمت ایستگاه تجریش) رخ داد، اشاره نمود و گفت: ناوگان حمل و نقل اگر صفر کیلومتر هم باشد، احتمال نقص و خرابی در حوزه الکتریکال و مکانیکال آن وجود دارد. اما اگر ناوگان نو باشد، طبیعی است که احتمال این خطاها و نقص ها به نسبت ناوگان قدیمی و فرسوده کمتر می گردد.

درستی با بیان اینکه همه کوشش ما این است که در قالب اورهال های روزانه، حداقل های ایمنی و استاندارد را رعایت کنیم، تاکید نمود:ضمانت می کنیم که هیچ قطار ناایمنی وارد خطوط نگردد؛ خط قرمز ما، سلامت و ایمنی مردم است و بر همین مبنا، به شهروندان تعهد می دهیم که به هیچ عنوان اجازه ورود قطار ناایمن را به خطوط نخواهیم داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 فروردین 1402 بروزرسانی: 30 فروردین 1402 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2171

به "جزئیات تازه از واردات 630 واگن مترو ، توضیحات درستی درباره بروز خطا و حادثه در مترو ، تونل 3 طبقه به حمل و نقل تهران یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از واردات 630 واگن مترو ، توضیحات درستی درباره بروز خطا و حادثه در مترو ، تونل 3 طبقه به حمل و نقل تهران یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید