بهبود عملکرد جراحان با دستکش های هوشمند

به گزارش سفر به روسیه، پژوهشگران استرالیایی دستکش جراحی هوشمندی را طراحی کردند که قادر است حرکات دست دانشجویان پزشکی را ردیابی کند.

بهبود عملکرد جراحان با دستکش های هوشمند

محققان دانشگاه وسترن سیدنی دستکش های جراحی به منظور بهبود عملکرد دانشجویان پزشکی طراحی کردند. هر دستکش از حسگر های حرکتی متعددی استفاده می نماید، این حسگرها در پشت انگشت شست، اشاره و انگشت میانی قرار دارند.

جراحان احتیاج به لمس بسیار ظریف و دقیق دارند. این دستکش های آموزشی جراحی با در نظر گرفتن این واقعیت طراحی شده اند، و حرکات دست پوشنده خود را زیر نظر دارند و بازخورد دست را در خصوص تکنیک جراحی ارائه می دهند.

دستکش های لاتکس تقویت شده الکترونیکی به وسیله تیمی در دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا طراحی شده است. نسخه اولیه نسل سوم در حال حاضر به وسیله جراحان کارآموز در بیمارستان لیورپول بریتانیا در حال آزمایش است.

هر دستکش دارای یک کابل صاف انعطاف پذیر الکتریکی است که در امتداد پشت انگشت شست، اشاره و انگشت میانی واقع شده است. هر یک از این کابل ها به نوبه خود دارای چندین IMU (واحد میزان گیری اینرسی) هستند که در طول خود برای نظارت بر حرکات هر بخش انگشت نصب شده اند. در مجموع 9 واحد در هر دستکش وجود دارد.

در نسخه نهایی برنامه ریزی شده این فناوری، داده های IMU به یک برد مدار چاپی کوچک که در پشت هر دستکش نصب شده است، جریان می یابد که به وسیله بلوتوث به برنامه ای که روی گوشی هوشمند، تبلت یا رایانه نزدیک اجرا می گردد، منتقل می گردد. همانطور که دانشجویان تمرین می نمایند، می توانند از نرم افزار برای ارزیابی اینکه چگونه حرکات دستشان با حرکاتی که برای جراحی مورد نظر ایده آل است، استفاده نمایند.

دکتر لویی گفت: ثبت حرکات به تنهایی کافی نیست. رویکرد ما شامل ساخت کاتالوگ ضبط شده از جراحان با تجربه است که وظایف معین شده را انجام می دهند و دانشجویان می توانند با مقایسه عملکرد خود با جراحان ممتاز ، در جراحی پیشرفت نمایند.

منبع: سایت نیواطلس

خبرنگاران علمی پزشکی فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 2005

به "بهبود عملکرد جراحان با دستکش های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود عملکرد جراحان با دستکش های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید