برگزاری نخستین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان

به گزارش سفر به روسیه، اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ برتر فوتبال برگزار گردید.

برگزاری نخستین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، اولین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان، امروز (دوشنبه) با حضور حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی، محسن شکل آبادی مدیر فرهنگی باشگاه سپاهان، جلال زهرایی نماینده مدیرعامل در امور طرفداران باشگاه سپاهان، ساسان سیاح طاهری معاون فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان، عبدالرحیم صفری معاون فرهنگی صنعت نفت آبادان، عباس قربانعلی زادگان معاون فرهنگی باشگاه سایپا و محمدحسن کرباسی مشاور اجرایی باشگاه استقلال در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار گردید.

بهمنی: آئین نامه کانون طرفداران به باشگاه ها ابلاغ شده است

حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در ابتدای این نشست بر لزوم و اهمیت برگزاری نشست های فرهنگی تأکید کرد و گفت: در جهت بهبود فضای فرهنگی فوتبال، بهترین و اجرایی ترین راه چاره شروع این مسئله از خود باشگاه هاست. البته باشگاه ها در این شرایط سخت اقتصادی، بودجه بسیار محدودی برای امور فرهنگی خود دارند.

وی اضافه کرد: به طور جدی مسائل فرهنگی را پیگیر می کنیم و به همین دلیل، در گام اول باشگاه ها موظف به معرفی معاونان فرهنگی خود شدند. در گام دوم سازمان لیگ فوتبال، آیین نامه کانون طرفداران را تدوین و به باشگاه ها ابلاغ کرد. ضمناً باشگاه ها را مکلف کردیم که همیاران طرفدار خود را در هر باشگاه معرفی نمایند و کارگروه فرهنگی باشگاه ها را نیز فعال خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ توضیح داد: آیین نامه کانون طرفداران نیز ممکن است در اجرا دارای اشکالاتی باشد که به مرور رفع خواهد شد. اگر به قوانین احترام گذاشته گردد، 90 درصد مسائل فرهنگی حل شده است. کمیته انضباطی از ابتدای فصل اقدام های قانونی و محکمی با متخلفین انجام داده و حتی بازیکنان متخلف با جرایم اقتصادی تنبیه شدند. این مسئله راه را برای اجرای بهتر مسائل فرهنگی در فوتبال باز می نماید.

نماینده باشگاه سایپا: انجام امور فرهنگی متناسب با روحیه جوانان

عباس قربانعلی زادگان معاون فرهنگی باشگاه سایپا در این جلسه گفت: جنس فعالیت فرهنگی باشگاه ها در فوتبال با فعالیت های فرهنگی در بخش های دیگر تفاوت دارد. باید در بخش فرهنگی متناسب با روحیه جوانان، فعالیت هایی در نظر گرفت.

نماینده باشگاه استقلال: لزوم ایجاد زیرساخت های فرهنگی

محمدحسن کرباسی مشاور اجرایی مدیرعامل باشگاه استقلال در این نشست مطرح نمود: باشگاه ها عنوان فرهنگی - ورزشی را یدک می کشند، اما متأسفانه توجه به امور فرهنگی در اکثر باشگاه ها بسیار کم است. آن هم در حالی که فوتبال در کل جهان یک پدیده قابل توجه است که تمامی اقشار جامعه با آن عجین هستند. با این حال متأسفانه غیبت بعضی از معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان نشان از کم توجهی به این مقوله مهم در فوتبال است. باید از بهاروند رئیس محترم سازمان لیگ و بهمنی تشکر کنیم که زمینه برگزاری چنین نشست هایی را فراهم می نمایند.

وی اضافه کرد: خیلی از مسائلی که گاهی در استادیوم ها پیش می آید، با اقدامی فرهنگی و پیشگیرانه قابل حل است و حتی گاهی با 200 شاخه گل، رابطه طرفداران دو باشگاه را قبل از یک مسابقه بهبود بخشیده ایم. آن هم در حالی که حتی گاهی باشگاه ها برای این هزینه اندک فرهنگی هم با مسائلی روبرو هستند. لزوم ایجاد زیرساخت های فرهنگی در استادیوم ها از سوی باشگاه ها کاملاً احساس می گردد.

نماینده باشگاه صنعت نفت آبادان: استفاده بیشتر از همیاران طرفدار در استادیوم ها

عبدالرحیم صفری نماینده باشگاه صنعت نفت آبادان هم با ابراز تأسف از غیبت بعضی معاونان باشگاه در اولین جلسه هم اندیشی مطرح نمود: باشگاه صنعت نفت همیاران طرفداران خود را فعال نموده است و در کوشش هستیم که نظم بهتری روی سکوها با استفاده از همین همیار طرفداران ایجاد کنیم. البته بحث بیمه و مسائل مربوط به این همیار طرفداران نیز باید به طور دقیق پیگیری گردد. متأسفانه بودجه فرهنگی باشگاه ها بسیار اندک است. در حالی که برای تجهیز همیاران طرفدار نیز احتیاج به لباس متحدالشکل و تجهیزاتی داریم.

صفری همچنین پیشنهاد کرد در برگزاری مراسم فرهنگی مسابقات، امکان برگزاری مراسم تجلیل و بزرگداشت های بومی نیز فراهم گردد.

معاون فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان: لزوم بومی سازی آیین نامه کانون طرفداران

ساسان سیاح طاهری در این جلسه گفت: سال هاست در بخش فرهنگی و اجرایی باشگاه فعالیت دارم. باشگاه فولاد نیز در حال گزینش همیاران طرفدار خود است و 150 نفر را به عنوان همیار طرفدار انتخاب خواهیم کرد و آموزش های لازم را به آنها می دهیم. آیین نامه کانون طرفداران را مطالعه نموده ام که احتیاج به چکش کاری دارد و بعضی موارد آن باید بومی سازی گردد.

سیاح طاهری همچنین پیشنهاد کرد در جلسات فرهنگی، نماینده ای از نیروی انتظامی یا یگان ویژه نیز حضور داشته باشد. زیرا گاهی در جریان مسابقات، در استادیوم ها مسائلی پیش می آید که باید در این زمینه نیز با نیروی انتظامی، هماهنگی های لازم حتی برای رفتن از یک بخش استادیوم به بخش دیگر ایجاد گردد.

نماینده مدیرعامل باشگاه سپاهان در امور طرفداران: انجام امور فرهنگی باشگاه ها الزام آور گردد

جلال زهرایی گفت: در باشگاه سپاهان 120 تا 130 نفر عوامل اجرایی داشته ایم که تأییدیه های لازم را از مراجع ذی صلاح اخذ نموده اند. با این حال باید به مشوقین، آموزش های لازم داده گردد. ضمن اینکه هر مسئله ای الزام آور باشد، اجرایی نیز خواهد شد. همانطور که در بحث گیت ها و فروش بلیت الکترونیک، الزام ها باعث ایجاد این مسئله شد، در بخش فرهنگی نیز باید سازمان لیگ بعضی موارد را الزام آور کند.

وی اضافه کرد: وقتی شاهد فحاشی ها در استادیوم ها هستیم، این سوال پیش می آید که آیا آموزش های لازم را به مشوقین داده ایم؟ بهتر است مسائل فرهنگی و مسائل در همین جلسات به بحث گذاشته گردد تا بخواهیم در یک جمع 40 یا 50 هزار نفری، این مسائل را در استادیوم حل کنیم.

مدیر فرهنگی باشگاه سپاهان: رابطه نزدیک تر مدیران فرهنگی با بازیکنان تیم ها

محسن شکل آبادی نیز در این جلسه ضمن تأکید بر برگزاری این نشست های هماهنگی گفت: بهتر است که نماینده فرهنگی باشگاه ها، رابطه نزدیک تری با بازیکنان و مربیان تیم داشته باشند. زیرا در آن صورت آموزش و اجرای مسائل فرهنگی به بازیکنان فوتبال نیز راحت تر و سهل الوصل تر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 449

به "برگزاری نخستین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین جلسه معاونان فرهنگی باشگاه های لیگ رجحان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید