بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 99 به تعویق می افتد؟

به گزارش سفر به روسیه، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: احتمالا بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و کنکور در سال 99 به تعویق می افتد تا از سلامت فرزندان اطمینان حاصل کنیم.

بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 99 به تعویق می افتد؟

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی زاهدی در گفت وگو با فارس، درباره احتمال به تعویق افتادن بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 99 گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا که تعیین نیست چه زمانی به نابودی کامل آن سوق پیدا خواهیم کرد و اثری از آن در کشورمان نباشد تا بتوانیم کلاس های مدارس و دانشگاه ها را بازگشایی کنیم این احتمال وجود دارد که مدارس بعد از عید نوروز بلافاصله بازگشایی نشوند.

وی اضافه نمود: تا زمانی که اطمینان خاطر پیدا نکنیم که ویروس کرونا در کشورمان از بین رفته است نمی توانیم فرزندان کشورمان را به مدارس و دانشگاه ها بفرستیم، چرا که احتمال بروز آسیب برای آنها وجود دارد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شرح داد: کمی باید صبر کنیم تا شرایط ویروس کرونا را در کشورمان مشاهده کنیم. البته بحث به تاخیر افتادن کنکور را باید با مسئولین مربوطه به ویژه با اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو در کشور به بحث بگذاریم.

زاهدی گفت: چون موضوع کنکور طبق قانون در زمره وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو است، به این دلیل که احتمال دارد مدارس بعد از عید نوروز به موقع بازگشایی نشود یقینا برخی امتحانات نهایی دوره دوم دبیرستان به ناچار به تاخیر خواهد افتاد و معنایش آن است که باید برگزاری کنکور هم به تعویق بیفتد.

وی گفت: از هم اکنون نمی توانیم اظهار نظر قطعی کنیم که زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و معین تکلیف زمان برگزاری کنکور در سال آینده چگونه است و به همین دلیل باید تا فروردین ماه کمی صبر کنیم تا اوضاع ویروس کرونا و میزان شیوع آن را در کشور مشاهده کنیم. و بر همین اساس اگر لازم به معین تکلیف در این باره باشد حتما در روزهای ابتدایی فروردین تصمیم گیری در این باره صورت خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شرح داد: چون زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و زمان برگزاری کنکور موضوعی ملی است که می تواند تاثیرات زیادی بر خانواده ها داشته باشد باید زمان بازگشایی و برگزاری آن با کمی تعقل بیشتر تصمیم گیری کرد چرا که این یک تصمیم ملی است و باید با مشورت و خرد جمعی باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 820

به "بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 99 به تعویق می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 99 به تعویق می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید