اراده دولت، معرفی ایران به جهان به عنوان مقصد گردشگری است

به گزارش سفر به روسیه، زهرا احمدی پور گفت: اراده دولت بر این است که ایران را به عنوان مقصد گردشگری به کشورهای جهان معرفی کند و زیرساخت های تحقق این مهم در حال آماده شدن است.

اراده دولت، معرفی ایران به جهان به عنوان مقصد گردشگری است

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت تور کانادا بهار 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بدو ورود به اراک از قنات ابراهیمی آباد این شهر به عنوان یکی از آثار کهن اراک و تنها اثر ثبت جهانی شده استان مرکزی بازدید نموده و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: برای ثبت جهانی سازه های آبی که با عنوان قنات شناخته می شوند و به لحاظ سنتی و تکنولوژیک متعلق به ایران هستند، اولویت های خاصی از نظر یونسکو مطرح است و براساس پراکندگی این سازه ها در ایران انتظار می رود که این گونه سازه ها را در نقاط کویری ببینیم، اما در اراک علیرغم کویری نبودن منطقه قناتی به طول 11 کیلومتر ایجاد شده و شاید همین ویژگی یکی از دلایل توفیق در ثبت جهانی این اثر بوده است.

وی اضافه نمود: احیا و معرفی هریک از آثار تاریخی ایران به عنوان جاذبه می تواند ظرفیت های گردشگری را برای کشور ایجاد کند و قطعا ثبت جهانی این قنات فرصت های گردشگری را برای استان مرکزی ایجاد خواهد نمود. کوشش ما بر این است که این امکان را مدیریت نموده و به عنوان یک سرمایه برای استان از آن استفاده کنیم.

احمدی پور گفت: میراث فرهنگی و گردشگری زیرمجموعه های مختلفی دارند و در حوزه گردشگری در مجموع با توجه به فضایی که پس از برجام ایجاد شده، اراده دولت بر این است که ایران را به عنوان مقصد گردشگری به کشورهای جهان معرفی کند و زیرساخت های تحقق این مهم در حال آماده شدن است.

وی نوسازی ناوگان هوایی، تقویت زیرساخت های فرودگاهی و کوشش برای تسریع در طرح پرونده های ثبت جهانی آثار در یونسکو را از جمله اقداماتی مطرح نمود که نشانگر عزم دولت در راستای توسعه گردشگری و استفاده بهینه از این ظرفیت است.

وی اضافه نمود: دولت کوشش می نماید از فضای گفتگویی که در نظام جهانی ایجاد نموده برای جذب گردشگران به ایران استفاده کند و بتوانیم ضمن تعامل در فضایی کاملا صلح آمیز با جهان، فراوری ثروت در این بخش را ببینیم. منابع درآمدی که از گردشگری حاصل می گردد می تواند در کنار نفت منبع درآمدی پایدار برای کشور محسوب گردد.

وی درباره سفر یک روزه خود به استان نیز گفت: آشنایی با سَمن ها و صنوف و فعالانی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می نمایند و بازدید از اماکن ثبت شده، بازارچه ها و جاذبه های گردشگری استان مرکزی، همچنین حضور در نشستی با استاندار و مدیران استان از جمله برنامه های این سفر است و امید است در جلسه با مدیران استان جمع بندی هایی را در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای برنامه ریزی برای سال آینده داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 706

به "اراده دولت، معرفی ایران به جهان به عنوان مقصد گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراده دولت، معرفی ایران به جهان به عنوان مقصد گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید