ارائه خدمات توانبخشی آنلاین به بیماران با نرم افزار ساخت محققان کشور

به گزارش سفر به روسیه، محققان یکی از شرکت های دانش بنیان نرم افزاری را توسعه داده اند که امکان برقراری ارتباط میان درمانگر و بیماران را از راه دور به منظور ارائه تمرینات توانبخشی فراهم می کند.

ارائه خدمات توانبخشی آنلاین به بیماران با نرم افزار ساخت محققان کشور

مصطفی علویان از محققان این طرح در گفت وگو با خبرنگاران، طرح اجرا شده در این شرکت را طرح توسعه نرم افزاری در حوزه سلامت دانست و گفت: این نرم افزار کمک خواهد کرد که به جای آنکه بیمار به کلینیک برای ادامه درمان خود مراجعه کند، از طریق سامانه ای در منزل خدمات مورد نظر به بیماران ارائه شود.

وی ادامه داد: این نرم افزار موجب خواهد شد که بیماران از راه دور خدمات درمانی و یا تمرینات مورد نیاز که از طریق درمانگر برای وی طراحی شده است را دریافت کند و در منزل انجام دهد.

علویان با اشاره به عملکرد این سامانه، توضیح داد: برای این منظور بر روی سیستم کامپیوتر کار درمانگران، نرم افزار این سامانه نصب می شود و از سوی دیگر استند این سامانه به بیمار تحویل داده خواهد شد و این استند از طریق اینترنت با درمانگر ارتباط برقرار می کند و تمریناتی برای بیماران ارائه می شود.

مجری طرح با بیان اینکه این تمرینات بر روی استند بیمار بارگذاری می شود، یادآور شد: این سامانه برای بیماران مبتلا به پارکینسون و قطع نخاعی، سکته و فلج مغزی کاربرد دارد که در حال حاضر برای این بیماران کاربردی شده است.

وی ایجاد ارتباط میان درمانگر با چندین بیمار به طور همزمان را از مزایای این محصول دانست و یادآور شد: 30 بیمار از این سامانه و مزایای این محصول بهره مند شده اند، ضمن آنکه به 9 کلینیک توانبخشی نیز از این دستگاه داده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1818

به "ارائه خدمات توانبخشی آنلاین به بیماران با نرم افزار ساخت محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات توانبخشی آنلاین به بیماران با نرم افزار ساخت محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید