ادامه اعتراض ارمنی ها به توافق صلح قره باغ

به گزارش سفر به روسیه، اعتراض ها به توافقنامه صلح قره باغ در ارمنستان که همزمان با امضای آن شروع شده بود، همچنان ادامه دارد.

ادامه اعتراض ارمنی ها به توافق صلح قره باغ

جهت دریافت خدمات نکات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

خبرگزاری اسپوتنیک روز پنجشنبه اضافه کرد که چند هزار نفر از مخالفان دولت ارمنستان در میدان مقابل تئاتر ایروان اجتماع نموده و خواهان برکناری نیکول پاشینیان از مقام نخست وزیر ارمنستان شدند.

ماموران امنیتی با استقرار در محل برگزاری اجتماع اعتراضی مانع از راهپیمایی آنها شده و بیش از 60 نفر را دستگیر کردند.

امروز جمعی از مخالفان دولت ارمنستان هم در مقابل ساختمان سازمان امنیت ارمنستان اجتماع نموده و در چند خیابان پایتخت راهپیمایی کردند.

مخالفان دولت ارمنستان روز گذشته برای کناره گیری نیکول پاشینیان از مقام نخست وزیری ارمنستان مهلت معین کردند.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، شرکت کنندگان در اعتراض ها در ایروان پایتخت ارمنستان به پاشینیان مهلت دادند تا ساعت 24 روز چهارشنبه از مقام خود کناره گیری کند.

مخالفان دولت ارمنستان خواهان خروج این کشور از توافقنامه صلح قره باغ شده و این توافق را مغایر با مصالح و منافع ارمنستان خوانده اند.

روز گذشته مخالفان دولت ارمنستان در مقابل ساختمان دولت و مجلس این کشور اجتماع نموده و معترضان شعارهای ضددولتی و برای استعفای پاشینیان سر می دادند.

سازمان پیگیری قضایی ارمنستان روز پنجشنبه گفت که پلیس ایروان ده تن از رهبران مخالفان دولت را به خاطر ساماندهی تظاهرات اخیر در این کشور دستگیر کرد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه بامداد سه شنبه در بیانیه ای گفت: براساس توافقنامه امضا شده بین سه طرف، جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان در مواضع خود متوقف و نیروی حافظ صلح فدراسیون روسیه در امتداد خط تماس در قره باغ و جمهوری ارمنستان مستقر می گردد.

همچنین آوارگان و پناهندگان به خاک قره باغ و مناطق مجاور تحت کنترل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بر می گردند و تبادل اسیران جنگی، سایر افراد بازداشت شده و جسد های کشته شدگان انجام می گردد.

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از 6 مهرماه گذشته شروع شده است و به رغم این که با دخالت میانجیگران بین المللی 3 بار توافق آتش بس میان دو طرف حاصل شده، این درگیری ها 44 روز بود که همچنان با شدت ادامه داشت.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1220

به "ادامه اعتراض ارمنی ها به توافق صلح قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراض ارمنی ها به توافق صلح قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید